Skocz do zawartości

Centralny zamek oszalał, POMOCY!!!


Joshi

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o wskazówki.

Mam centralny, który działa tylko z kluczyka. Problem polega na tym, że po zamknięci drzwi, słyszę że pozostałe się w przeciągu 1 sekundy zamykają, ale i zaś otwierają. Dopiero przy 2 próbie, zamyka się wszystko już prócz drzwi przeciwnych, których otwierałem auto. Proszę o pomoc, bo jest to naprawdę denerwujące ;[

Life is simple. Make choices and don't look back... zwłaszcza z BMW ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe... Standard w tych autach :lol: I niech zgadne... Wariuje ci też podświetlenie wewnątrz co?? Zapala się i gaśnie?? Cuda się dzieją... A problem jest tak śmieszny, że będziesz w szoku...

 

Jak otworzysz sobie dzwi kierowcy i/lub pasażera zerknij sobie na część zamka z bolcem... tą w słupku... Ciepło!!! Ciepło!!! :lol: W otworku zauważ taki mały "pstryczek"... Jakiś dziwny prawda?? Jakby ranty większe... Stwierdz, sobie, że kupisz tzw. czujnik krańcowy zamknięcia dzwi w ASO wymień na nowe i ciesz się powrotem do normalności... albo... stwierdz, że nie masz monetki... Pobiegnij do sklepu i zakup sobie Poxiline dwuskładnikową ( w tubkach) ukręć tego cudu małą ilość i z zegarmistrzowską precyzją wyrównaj oba czujniki krańcowe... No nie no same czubki bo się później nie wcisną jak zakleisz całe... Poczekaj z 2 godzinki... Kurde jakieś nierówne te nowe krańcówki co?? Weź sobie pilniczek (gitowy jest od paznokci bo jest w miare wąski to wejdzie w szczelinę i trochę podrównaj... kurde... Myślisz i stwierdzasz, że zaraz i tak się wyrobi albo wytrze... no to lecisz do garażu (a jako, że z kasą cieńko) to znajdujesz puszkę komunistycznego cudu od motocykla WSK coto go dziadziuś w ASO z WSKami kupił o nazwie ŁT4 (czyli smar do łożysk tocznych) i lekko pokryj wykonany przedmiot... Delikatnie zamknij dzwi i przekręć kluczyk... upragniona chwila... klik i zamek się zamknął... kilka milisekund a twoje podświetlenie zgasło z niesamowitą gracją... I pamiętaj!!! Nie zapomnij podziękować na swoim ulubionym forum BMW-klub.pl

 

Dla państwa opracował

Adam Miki Słodowy Cichy :twisted:

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie nie wariuje podświetlenie wewnątrz.

Ale muszę na dwa razy przekręcać kluczyk,Po pierwszym przekręceniu zamykają i otwierają, a po drugim razie zamykają.

Sprawdź wiązkę przewodów w tylnej klapie przy lewym zawiasie. Któryś przewód (albo nawet dwa) jest przetarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sedano podobnych e36 ;) jest ona przy tylnym lewym zawiasie tylnej klapy. Dosłownie obok zawiasu idzie wiązka przewodów do tylnej klapy. Po prostu nie sposób nie zauważyć. Czarną osłonkę trzeba rozerwać i posprawdzać przewody tam idące. To jest częsta przypadłość m. in. w e36.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i u mnie problem rozwiazany :D

problemem byly poprzecierane kabelki o ktorych pisal Lucass_81

niektore nawet poprzerywane .

Wszystko ladnie polzaczalem zaizolowalem i centralny sie zamyka za pierwszym razem :D

wielkie podziekowanie dla Lucass_81 w pomocy przy rozwiazaniu problemu

jeszcze raz dzieki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie podziekowanie dla Lucass_81 w pomocy przy rozwiazaniu problemu

jeszcze raz dzieki :lol:

:oops: Nie ma za co. :cool2:

u mnie wlasnie jest ten problem tez hehe

z tym ze trzeba drzwi docisnac na wysokosci klamki i sie zamyka za pierwszym razem, to napewno ten czujnik co pisze miki musze z nim powalczyc

Dokładnie. Czyli, albo go "zalutuj", albo podklej czymś. Ewentualnie zmień na nowy/inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
nanioslem na czubek czujnika kleju i pilniczkiem obszlifowalem i jest laleczka. a zeby wymienic na nowy to trzeba chyba calą lape wymienic caly ten zameczek rygielek czy jak tam go zwą
tjaaaa... Niestety całość... Zna ktoś cene?? Ja tak mam praktycznie odkąd kupiłem bumę i znalazłem tą radę na forum i śmiga... Ale wolałbym nófke sztuke...

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także miałem ochotę na nówkę i z ciekawości szukałem na allegro. Tak z ciekawości aby dowiedzieć się ceny. I nigdzie nie znalazłem nówki! :shock: Zawsze były używki. Jako, że krańcówkę naprawiłem temat się urwał (oby na jak najdłużej) i nie dopytywałem się po sklepach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to teraz poszedłem po całości panowie , znalazłem przyczynę awarii zamka a był to podtarty ten plastik i ze szczęścia go wcisnąłem palcem do końca i tak zamykałem i otwierałem drzwi, aż nagle centralka wo gule przestała reagować :evil: i do tego tylnie drzwi są non stop zamknięte a przednie otwarte ratujcie panowie a dodam ze bezpieczniki sprawdzałem i są ok :modlitwa: :modlitwa:
BMW- BENDZIESZ MUSIAŁ WYPRZEDZIĆ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sobie okręciłem ten czujnik jakimś plasterkiem, tak że swiększył swój obwód, i tak samo szyba sie dociska, a wcześniej musiałem dopychaćdrzwi kolo klamki- teraz problem zniknął, i nie widać śladów wyrobienia mojego "patentu" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.