Skocz do zawartości

Mam mozliwosc zamiany e36nae34 525IXProsze o info Wałbrzych


doden

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sluchajcie mam mozliwosc zamiany mojej e36 320 na e34 525ix z 93r z tego co wiem auto posiada naped na 4 kola,czy ktokolwiek moglby mi przyblizyc sprawe zawieszenia i kosztow naprawy oraz napedy?? w sobote mam w planach podjechac na Walbrzych i ja obejrzec na co szczegolnego zwrocic uwage podczas ogledzin?? niechce wtopy z napedami zrobic a takiej nigdy nie mialem wiec nie wiem co i jak.a mam dosc sporo km ok 350km w 1 strone tak ze chce sie przygotowac :)

oto auto o ktorym pisze moze ktos zna??

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6395729

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema!!

znajdzie się napewno paru właścicieli 525ix, którzy się wypowiedzą, zreszta poszukaj bo gdzies podobny temat juz był na forum. Przedewszystkim sprawdż przednie zawieszenie bo z tego co pamiętam to rózni się od zwykłego e34(łączniki itp.), więc w przypadku jakiej kolwiek naprawy brak zamienników i zostaje Ci tylko ASO, no i przedewszystkim układ przeniesienia napedu. Reszta jest identyczna jak w zwykłym e34, sprawdż też NIVO z tyłu bo w ix, chyba do wszystkich dawali. No a reszte to jak z karzdym autem, sprawdzaj wszystko dokładnie :D

B-okiem M-ożna W-chodzić


Moja bawarka:

http://polskajazda.pl/Samochody/BMW/5/41749

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info hmm jesli to jest na nivomacie to musze sie dokladnie zastanowic gdyz koszt 1 amora nowego to 1350zl :/

 

Oczywiscie nadal czekam na dalsze instrukcje

Prosilbym jeszcze dokladne wytlumaczenie jak dziala to zawieszenie,i czy to mozna regulowac z kabiny np wysokosc??,i czy to sa takie 4amorki czy sam tyl??Prosze o jak najwiecej informacji na temat tego typu bmw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie amorki sa tylko z tylu, wysokosc regulowana jest wzgledem obciazenia.

czyli rozumuja na najprostszy sposum im wiecej naladuje w bagaj tym bardziej uniesie sie tyl autka??? to w takim razie jak poznac czy to dziala prawidlowo, bedac na ogledzinach ??

ewentualnie czy jesli by mi to padlo to bez problemu przeloze np amorki z modelu rwd i bedzie wszystko pasowac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie amorki sa tylko z tylu, wysokosc regulowana jest wzgledem obciazenia.

 

 

Tak jak kolega mówi, są tylko z tyłu z przodu brak. A niedziała to na tej zasadzie, że im więcej załadujesz tym bardziej się podnosi, tylko, że cały czas jest na tym samym poziomie, czyli: Pakujesz graty do bagarznika i auto trzyma poziom taki jak na pusto(czytaj nie siada tył tak jak to jest w zwykłym zawieszeniu pod obciążeniem). Co do tego jak sprawdzić musi sie ktos wypowiedzieć mający doświadczenie z NIVO

Pozdro!!!

B-okiem M-ożna W-chodzić


Moja bawarka:

http://polskajazda.pl/Samochody/BMW/5/41749

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie amorki sa tylko z tylu, wysokosc regulowana jest wzgledem obciazenia.

 

 

Tak jak kolega mówi, są tylko z tyłu z przodu brak. A niedziała to na tej zasadzie, że im więcej załadujesz tym bardziej się podnosi, tylko, że cały czas jest na tym samym poziomie, czyli: Pakujesz graty do bagarznika i auto trzyma poziom taki jak na pusto(czytaj nie siada tył tak jak to jest w zwykłym zawieszeniu pod obciążeniem). Co do tego jak sprawdzić musi sie ktos wypowiedzieć mający doświadczenie z NIVO

Pozdro!!!

No ok to juz lapie oco chodzi,chodz z drugiej strony nie bede mogl jej zglebowac poza przodem no ale w sumie to nic straconego :)

dzieki za odp i czekam dalej ,moze cos o wadach co najczesciej w tych wersjach siada,lub moze iinaczej co zrobic za wczasu aby potem nie placic 2 razy(ewentualnie co sprawdzic)dla mnie jest to bardzo wazne gdyz lubie czuc sie bezpiecznie na drodze,

2 sprawa jak jest zrobiony naped polosie wychodza ze skrzyni czy tam moze jest taki specjalny rozdzielacz za skrzynia??

kto ma wersje IX jesli to nie problem moglby wrzucic fotke spodu autka??chcialbym zaobaczyc szkrzynie i to cale rozczepienie napedu.

jeszcze raz dziekuje za odp.

a i jeszcze takie male ale czy kazdy touring ma uchylna tylna szybe klapy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ma to małe znaczenie ale w tym roczniku i przy takim wyposażeniu powinna być poduszka kierowcy a tu :jawdrop:

 

 

Trafna uwaga, z tego co pamiętam to chyba w 1992 roku, jakos pod koniec(chyba wrzesień) roku zrobili lifting i od tego mometu dawali poduszke kierowcy i inne lusterka(a tu są stare, zarówno kiera i lusterko). Ale niestraszmy chłopa!!! Przecie auto może być z końca 1992, a zarejestrowane w 1993 itp

B-okiem M-ożna W-chodzić


Moja bawarka:

http://polskajazda.pl/Samochody/BMW/5/41749

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ma to małe znaczenie ale w tym roczniku i przy takim wyposażeniu powinna być poduszka kierowcy a tu :jawdrop:

 

 

Trafna uwaga, z tego co pamiętam to chyba w 1992 roku, jakos pod koniec(chyba wrzesień) roku zrobili lifting i od tego mometu dawali poduszke kierowcy i inne lusterka(a tu są stare, zarówno kiera i lusterko). Ale niestraszmy chłopa!!! Przecie auto może być z końca 1992, a zarejestrowane w 1993 itp

 

no wlasnie sie zastanawialem dlaczego nie ma poduchy jak na 93r,to tez zauwazylem, co do lusterek to nie mam pojecia jakie byly po lifcie nigdy sie nie przygladam,z tego co wiem to autko sprowadzone bylo w calosci dla jego sasiada czy cos takiego.

ale dzieki za sugestie

czlowiek uczy sie jednak cale zycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzic NIVO ? posadzic paru chlopa na tyl samochodu i powinno podniesc zawieszenie w pare/parenascie sekund.

z tego co sie zorientowalem, czasem wyskakiwal blad na kompie, ze samochod jest obciazony choc w rzeczystosci byl pusty.

BMW E34 1989 r. 2.4td 20.03.08 - 24.08.08 (stłuczka i śmierć pompy wtryskowej)

http://www.polskajazda.pl/Samochody/BMW/5/30920

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.