Skocz do zawartości

e46 "osprzęt" zimowy


Rekomendowane odpowiedzi

witam!

 

przymierzam sie do zakupu kół ziomowych,

myślę o czymś takim ----> http://moto.allegro.pl/item434421463_nowe_felgi_15_5x120_bmw_5_7_m6_limited.html

 

zaznaczam, ze w ogóle sie na tym nie znam :| i proszę was o pomoc.

mam pytanie jaki rozmiar felg kupic? te w linku to sa 15" czy 16" na zime jeszcze bedą dobre? bo spotykałem sie juz z takimi opiniami ze 17" juz sie nie naddaja (chodzi o zachowanie rozmiarów koła rzeczywistego, im wieksza felga tym mniejsze et a za tym idzie mniejsza amortyzacja opony)

I jakie opony mi doradzicie na zime ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

Witam :)

 

przymierzam sie do zakupu kół ziomowych,

myślę o czymś takim ----> http://moto.allegro.pl/item434421463_nowe_felgi_15_5x120_bmw_5_7_m6_limited.html

 

IMVHO całkiem ładne :8)

 

zaznaczam, ze w ogóle sie na tym nie znam :| i proszę was o pomoc.

mam pytanie jaki rozmiar felg kupic?

 

Myśle że 15" na zime będą najodpowiedniejsze, no i zawsze oponki w mniejszym rozmiarze są też troche tańsze, a to napewno też dodatkowy plus.

 

te w linku to sa 15" czy 16" na zime jeszcze bedą dobre? bo spotykałem sie juz z takimi opiniami ze 17" juz sie nie naddaja

 

Ja bym wybrał 15" a 17" na zime to już się napewno nie nadaje.

 

(chodzi o zachowanie rozmiarów koła rzeczywistego, im wieksza felga tym mniejsze et a za tym idzie mniejsza amortyzacja opony)

 

Co ET ma do wysokości felgi :duh:

Raczej czym większa felga tym opona powinna mieć mniejszy profil(mniejszy profil opony = droższa opona przy bardzo niskich profilach DUŻO droższa).

 

I jakie opony mi doradzicie na zime ?

 

Bardzo wiele dobrego słyszałem o oponach GOODYEAR ULTRA GRIP 7

 

pozdrawiam

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(chodzi o zachowanie rozmiarów koła rzeczywistego, im wieksza felga tym mniejsze et a za tym idzie mniejsza amortyzacja opony)

 

Żeby zachować całkowity rozmiar koła taki jak w oryginale dobiera się odpowiedni profil opony, takim sposobem 15" z oponą 205/60 są prawie identyczne jak 16" z oponą 205/55 i 18" z oponą 205/40 :wink: Owszem im większa felga tym mniejszy profil i opona mniej amortyzuje...

 

Na zimę wybiera się mniejsze koła żeby zakładać na nie tańsze zimowe opony o wysokim profilu. Zapewnia to wyższy komfort, ponadto zakłada się węższe opony niż na lato aby miały lepszą przyczepność na śniegu i błocie pośniegowym.

 

Jeśli zaś chodzi o ET - jest to parametr odsadzenia środka felgi względem piasty. Mówiąc po polsku im większe ET tym felga będzie bardziej schowana w głąb błotnika, im mniejsze tym bardziej wysunięta na zewnątrz.

 

Te felgi z aukcji którą podałeś mają stanowczo za małe ET do E46, są to felgi do serii 5 i 7.

 

edit: widze ze kolega wyzej byl szybszy o 4 minuty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykład:

felgi sa takie -> http://moto.allegro.pl/item435484101_odjazdowe_nowe_felgi_15_5x120_bmw_1_3_nowosc.html

 

opony dobieram w takim razie do felg jak ? szerokosc opon 195, rozmiar 15" a profil jaki?

 

mowilem, ze sie nie znam na tym :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 195/65/15 to jest chyba najpopularniejszy rozmiar.

Poza tym jeśli masz instrukcje obsługi swojej bmw to tam jest odpowiedni dział mówiący o oponach jakie są homologowane do tego samochodu, i jeszcze gdzieś (chyba na słupku przy drzwiach) powinna być naklejka z takimi informacjami.

 

Wracając jeszcze do ET dla tych którzy nie wiedzą co to jest

%5B548%3A480%5Dhttp%3A//img114.imageshack.us/img114/581/280305878etoffsetla0.jpg

A tutaj jeszcze jest kalkurator ET gdy zmieniamy na inne felgi:

http://www.1010tires.com/WheelOffsetCalculator.asp

A jakie jest odpowiednie przy jakiej szerokości dla E46 to niestety nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony dobieram w takim razie do felg jak ?

 

Popatrz do podwieszonego wątku:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=58141

 

Twoja felga z aukcji ma 6,5 cala i wg. tej informacji możesz wyczytać z tej tabelki które opony na nią pasuja :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem nowy więc hey wszystkim szukałem szukałem i nie znalazłem a tu nie wiem czy nie doczytałem czy nie było powiedziane ale jaki w końcu et powinien być w E46 compact żeby nic nie obcierało ani nie trzeba było dawać żadnych dystansów i itp ;) :roll:

czy et 20 będzie dobry i gdzie to jest opisane na feldze jaki jest et bo na starych felach nie mogę tego znaleźć ;P

 

dzięki za odp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem nowy więc hey wszystkim szukałem szukałem i nie znalazłem a tu nie wiem czy nie doczytałem czy nie było powiedziane ale jaki w końcu et powinien być w E46 compact żeby nic nie obcierało ani nie trzeba było dawać żadnych dystansów i itp ;) :roll:

czy et 20 będzie dobry i gdzie to jest opisane na feldze jaki jest et bo na starych felach nie mogę tego znaleźć ;P

 

dzięki za odp :)

 

powyżej 30 najlepiej +/- 40 , oryginał 16'' ma Et powyżej 4o , a te felgi włoskie co kolega na górze daje link są OK ale na niemieckie autostrady , u nas zwłaszcza w zimie pierwsza lepsza dziurka lodowa i po feldze , miekkie jak plastelina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie ogólnie są opinie ze jak na zime to tylko stalowe :|

Mike68 to co byś radził ? jakie felgi?

Myśle wyłącznie o alu stalowe + kołpaki tak średnio to wygląda :|

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Mike a co na lato?mogą byc takie jak podałem? tylko ze 17" albo 18" :twisted2: czy nasze drogi tez szybko sie z nimi rozprawią :(

ewentualnie wypoleruje swoje obecne przez zime :norty:

 

ps. wzór fel masz taki sam jak ja. zobacz na sygnaturke :mrgreen: tylko ze u mnnie służą jako letnie.... 17"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I weź pod uwagę jeszcze jedno - felgi które są pokazane na zdjęciach w tych aukcjach NA PEWNO nie mają średnicy 15 cali tylko CO NAJMNIEJ 17 - 18. A co za tym idzie - żebyś się nie rozczarował, jak na samochodzie będą wyglądały mniej odjazdowo. Żeby nie powiedzieć - nijako.

 

Pomijam tu kwestie ich jakości i wytrzymałości na polskich drogach - dziurawych jak dobry ser i posolonych jak dobra kwaśnica...

 

Dobrze byłoby więc spytać sprzedawcę o producenta tych felg i coś się o nim dowiedzieć.

 

Ale obawiam się, że niewiele się dowiesz :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Mike a co na lato?mogą byc takie jak podałem? tylko ze 17" albo 18" :twisted2: czy nasze drogi tez szybko sie z nimi rozprawią :(

ewentualnie wypoleruje swoje obecne przez zime :norty:

 

ps. wzór fel masz taki sam jak ja. zobacz na sygnaturke :mrgreen: tylko ze u mnnie służą jako letnie.... 17"

heh , ja mam na lato własnie włoskie a'la M6 :twisted2: i nie jest żle 225x45x17'' no ale 1800zł to nie ma co wymagać po prostu wiedziałem co kupuję - te na zimę to 205x55x16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez myśle o zmianie letnich na styl M6 18" :mrgreen:

Czyli tak jak Yatzek mówi dobre zapoznanie sie z tematem i cos solidnego uda sie kupic. No ale w sumie w okolicach 2000 pln kitu chyba nie dostane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez myśle o zmianie letnich na styl M6 18" :mrgreen:

Czyli tak jak Yatzek mówi dobre zapoznanie sie z tematem i cos solidnego uda sie kupic. No ale w sumie w okolicach 2000 pln kitu chyba nie dostane.

Ale i nic markowego. Popatrz po sklepach internetowych ile kosztują felgi 18" uznanych producentów. Raczej nie znajdziesz za 500zł/sztuka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn ja sie przymierzam do tych (raczej 17" gdyz opony mam nowe).

http://www.moto.allegro.pl/item442280665_17_bmw_m6_5x120_1_3_mega_wypas_germany.html

 

jak tylko założe zimowe koła (jak tylko je kupie :mrgreen: ) to obecne felgi letnie sprzedaje :mrgreen: a kupuje w stylu M6 , niesamowicie zachorowałem na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj czasami 18'' bo jak masz seryjne zawieszenie to zrobisz z auta wóz drabiniasty , jak 18'' to tylko gleba :mrgreen: 17'' to kompromis między wyglądem ceną a komfortem chociaż i tak stery nalezy trzymać mocniaj jak na 16'' , acha w tych a'la M6 ET będziesz miał zapewne 30 ale nie wystają poza obrys błotnika , wygląda dobrze bo wizualnie poszerza auto o 1cm na strone sama felga + 2cm opona szersza 225x45x17 i ET 30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225x45x17 i ET 30

 

takie właśnie mam opony letnie teraz , ale z szerokoscia napewno zejde do 205, bo na koleinach rzuca mnie jakbym jeździl po 0.5 litra na twarz :mrgreen: podobno przy szerokosci 205 to zjawisko znika

 

dokladnie to mam takie opony ---> http://www.opony.pl/opony.asp?oid=99642&rodzaj=1

 

czyli bedą pasowac te opony pod fele jakie podałem?

 

jakie wy macie zdanie ogólnie o Fuldach?

Edytowane przez majkeld69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brigdestone R40 czy jakiekolwiek inne , Dunlop / zam takie mam / Toyo no ale to raczej wyczynowe , Yokohama , Pirelli no ale Fulda nigdy mnie nie interesowała chyba kiedyś jak miałem Megane :mrgreen:

W tym roku przeszedłem na 225x45x17 ale w garażu leżą jeszcze dobre Brigestone ale 205x55x16 , fakt , całkiem inna jazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem o tym zeby takie opony sobie kupic ---> http://www.opony.pl/opony.asp?oid=111421&rodzaj=0 . w sumie dobra marka i dosyc przystepna cena :mrgreen:

 

dzis jak dokladnie oglądnąłem swoje Fuldy malo co zawału nie dostałem :cry2: czytam parametry opony a obok malymi literkami MADE IN CHINA :shock: :jawdrop: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przepadam za tą marką w linku , co do made in china to nie znaczy że chinskie , duzo koncernów ma tam swoje filie , kwestia tylko oryginalności , goodyear f1 też z chin ale cena niższa bo siła robocza tania więc nie ma co na to patrzeć , kwestia oryginalności jedynie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.