Skocz do zawartości

Wymiana oleju "lifetime" automat E39


psychop

Rekomendowane odpowiedzi

marcosz być może ale chyba i tak się zdecyduję, bo poprzedni właściciel troszkę ją zaniedbał. Poza tym samochód stał 0,5 roku w garażu a wiem, że to też niekorzystnie działa na właściwości oleju...

 

Z resztą wolę teraz wydać 500 zeta na wymianę niż później płakać nad uszkodzoną skrzynią... :wink:

Black - Mighty - Wonderful
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Rok temu samemu zmieniałem olej i filtr i oczywiście uszczelkę w 5HP30. Ustalenie jaki powinien być olej zajęło mi 2 tygodnie. Jak to w Polsce bywa w w warsztatach i nawet w ASO albo się nie znają, albo nie powiedzą. Wszystkiego dowiedziałem się od miłych panów w serwisie Alko na Jagiellońskiej. Oczywiście mechaników do których po wielu dziwnych zabiegach udało mi się dostać (panowie w garniturach jek wszędzie nie mają pojęcia o niczym poza obsługą ETK i to też nie zawsze). Generalnie ustaliłem jaki olej (nie występuje poza BMW mimo, że firmowany przez Shell) i po zapoznaniu się z techniką wymiany cała operacja zajęła ok. godziny. Skrzynka pracuje idealnie. Aha, miałem fart, że ten olej był w zbiornikach po 5l. Podobno większość występoje w 20l.

 

Jestem nowym posiadaczem E34 540i i takze przymierzam sie do wymiany oleju -ustalilem, ze jest to SHELL LA-2634. Pytanie ile oleju weszlo do skrzyni. Ile trzeba kupic? Ile kosztuje? Czy jest dostepny gdzies poza ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrde chyba też się zmuszę bo przy kick-down'e czasami lubi szarpnąć...

 

Psychop filtr i uszczelkę kupowałeś w ASO....?

 

Tak - naczytalem sie sporo o badziewnych filtrach ktore po jakims

czasie albo zapychaja sie albo zaczynaja puszczac szlam do mechanizmow - uszczelke moglbym sobie od biedy darowac, ale oszczedzanie w tym wypadku 30 pln na czesciach moze sie obrocic

w wydane 3000 pozniej - jestem za biedny, zeby oszczedzac. :)

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu samemu zmieniałem olej i filtr i oczywiście uszczelkę w 5HP30. Ustalenie jaki powinien być olej zajęło mi 2 tygodnie. Jak to w Polsce bywa w w warsztatach i nawet w ASO albo się nie znają, albo nie powiedzą. Wszystkiego dowiedziałem się od miłych panów w serwisie Alko na Jagiellońskiej. Oczywiście mechaników do których po wielu dziwnych zabiegach udało mi się dostać (panowie w garniturach jek wszędzie nie mają pojęcia o niczym poza obsługą ETK i to też nie zawsze). Generalnie ustaliłem jaki olej (nie występuje poza BMW mimo, że firmowany przez Shell) i po zapoznaniu się z techniką wymiany cała operacja zajęła ok. godziny. Skrzynka pracuje idealnie. Aha, miałem fart, że ten olej był w zbiornikach po 5l. Podobno większość występoje w 20l.

 

Jestem nowym posiadaczem E34 540i i takze przymierzam sie do wymiany oleju -ustalilem, ze jest to SHELL LA-2634. Pytanie ile oleju weszlo do skrzyni. Ile trzeba kupic? Ile kosztuje? Czy jest dostepny gdzies poza ASO.

 

Oprocz Shell LA2634 mozesz zalac tez ESSO LT711741 (o ile dobrze

pamietam oznaczenie) te dwa oleje spelniaja specyfikacje BMW lifetime.

 

Ten drugi lepszy (bo oryginalny, shell to jego "klon"). Za ten olej

w aso zazwyczaj chca 50-70 PLN za litr, mozna pojsc z baniakiem i

naleja z beczki, ja placilem u Olczaka o ile pamietam cos kolo 45PLN.

 

Weszlo cos niecale 8 litrow ale byla wymiana dynamiczna czyli

wyplukanie konwertera ukladu zaworowego i chlodnicy z przewodami.

Nominalnie pelna wymiana (ale do tego trzeba rozbierac skrzynie

bo zawsze cos zostaje) to 9.5 litra.

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odświeżę temat bo w zwiazku z zamiarem wymiany oleju w skrzyni 5HP19 (nie w BMW ) napotkałem problem.Psychop piszę,że olej Esso LT 71141 jest olejem Longlife a ja znalazłem na stronie ZF listę i tam jest sporo innych olejów ten Esso = Dextron III.Co o tym myślicie?

 

 

link do strony ZF

http://www01apps.zf.com/kst464/ZF_InteroeleV2_download/download.asp?doStatistik=1&doMode=1&mode=3&doID=1&id=938

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.