Skocz do zawartości

Ksenon kity do e46 warto?


amberwp

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że tematów na temat ksenonów ( HID ) jest całe mnóstwo ale w żadnym nie znalazłem odpowiedzi na nurtujace mnie pytania.

 

1. Czy ktoś zakładał HID kity w e46 ( przed liftingiem ) z zwykłymi reflektorami ( nie soczewki ) no i czy to ma jaki kolwiek sens.

2. Jeżeli nie to jakie inne sęsowne zarówki wstawiać

3. Jeżeli ktoś załozył HID'y na zwykłych reflektorach czy to musiał byc jakis specjalny zestaw??? cos słyszałem o jakis zarówkach D2S i D2R ???

4. Kupujac jaki kolwiek zestaw HID czy jest sens wymiany żarówek które daja w zestawie na jakieś lepsze??? ( chodzi o to czy te w zestawie tak naprawde maja jakie kolwiem homologacje poza ta MADE IN CHINA ) Czy lepiej kupic jakieś firmówki i mniec pewność jak one świeca.

 

 

PS. Co do legalności przejde sie do stacji kontroli ( MOT ) w angli bo w polsce to załatwienie przegladu kosztuje pare zł.

PS2. Wymiana całego reflektoru na ten z soczewkami nie wchodzi w gre (bynajmniej na razie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widzę kolegoże temat Cię boli bo udało Ci się go kilka razy uruchomić. Wiem, że aby założyć w reflektorach zwykłych trzeba zastosować przejściówki. Są różne wersje reflektorów i trudno określić czy wogule Ci są one potrzebne. Dalsza sprawa z xenonami to impreza jest dosyć kosztowna bo nie tylko żaeniki ale i spryskiwacze regulatory poziomu i odpowiednia instalka bo jej nie ma w wersj podstawowej. Zakładałem w Espero toefekt jest super ale założyłem spryskiwacze oraz ustawieni na stacji diagnostycznej. Polecam
Szulman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. Czy ktoś zakładał HID kity w e46 ( przed liftingiem ) z zwykłymi reflektorami ( nie soczewki ) no i czy to ma jaki kolwiek sens.

 

Bez sensu, tylko byś wszystkich oślepiał.

 

2. Jeżeli nie to jakie inne sęsowne zarówki wstawiać

 

OSRAM NIGHT BREAKER dobre żarówki

 

4. Kupujac jaki kolwiek zestaw HID czy jest sens wymiany żarówek które daja w zestawie na jakieś lepsze??? ( chodzi o to czy te w zestawie tak naprawde maja jakie kolwiem homologacje poza ta MADE IN CHINA ) Czy lepiej kupic jakieś firmówki i mniec pewność jak one świeca.

 

Nie ma na to żadnej homologacji i na same lampy też praktycznie nie będziesz miał, bo musiał byś do tego założyć system samopoziomujący oraz spryskiwacze do reflektorów.

Te chinskie dobrze swieca, a osram philips itd to wszystko to samo w tym wypadku.

 

 

PS2. Wymiana całego reflektoru na ten z soczewkami nie wchodzi w gre (bynajmniej na razie )

 

W takim razie nie zabieraj się za to.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba miec spryskiwaczy sa nawet modele e46 z xenonami fabrycznymi które nie miały spryskiwaczy.nie wiem jak to jest do konca z tym autopoziomowaniem bo zdania sa podzielone(podobno zalerzy od roku produkcji).sprawa rozbija sie o to czy lampa ma homologacje na halogen czy xenon.na szkle reflektora jest literka H(halogen) lub D(xenon).wiec wedle prawa w danej lampie musi byc takie oswietlenie do jakiego jest homologowana.
///M40pwr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wtrącę się do tej rozmowy. Czytałem dużo opinii o tych xenonach, o spryskiwaczach, samopoziomowaniu itd. Postanowiłem sam zaryzykować i zakupiłem taki zestaw w tygodniu zamontuje i napewno napiszę co i jak. Osobiście przymrużył bym oczy na homologacje i te inne rzeczy, najważniejsze aby nie oślepiać innych kierowców, a jeśli są światła dobrze ustawione i tego oślepiania nie będzie to komu przeszkadza, że przez te światła będę dużo lepiej widział. A gdy nawet policja zatrzyma i będzie się upierać przy zabraniu dowodu to wstawienie oryginalnych żarówek to dosłownie kilka minut i problem znika. Wiem, że najkorzystniej zamontować oryginalne xenony ale nie wszystkim chce się dokładać 1600 do samochodu. Takie jest moje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem zamontowane u siebie (w e36 ale zasady sa te same) z rok temu 6000k w lampach z soczewkami

i moge powiedziec kilka rzeczy

- swieca o niebo lepiej od "zwyklych" zarowek (zwykle to takie badziewia nieznanej firmy bo osram night breaker swieca naprawde dobrze)

- w nocy kolor swiatla troche mnie denerwowal zeby nie powiedziec meczyl i jesli mialbym kupowac drugi raz to kupilbym 4300k

- przetwornice sialy jak diabli - mialem unidena 510xl i trzeba bylo sie z nim pozegnac bo byl tylko szum. kupilem wiec presidenta walkera i odbieral po wycieciu szumow tylko na 1km wiec jakby kasa w bloto.

do tego w radiu zostalo tylko rmf i zet bo te maja najmocniejszy sygnal, reszty po wlaczeniu swiatel zbraklo

- mam obnizone zawieszenie i po dziurach przod mi podskakuje wiec jak w nocy za kims jechalem to zjezdzal na pobocze i puszczal mnie przodem tak oslepialo

- jak sa brudne reflektory to tak oslepiaja ze glowa boli

- wszyscy mowia ze jak te swiatla sa dobrze ustawione to nie oslepiaja hmmmm, prawda czy falsz??

odpowiedz

w dzien prawda

w nocy falsz

oczywiscie tylko wtedy jak sa czyste bo kiedy sa brudne to nawet w dzien oslepiaja

 

hidow jest teraz coraz wiecej na drogach i jak rok temu przeszedlem przeglad bez problemu to teraz bym mial problem zeby nie znajomosci

 

dlatego teraz zrobilem takie cos

hidy sa spowrotem w pudelku gotowe na handel :D i ida do kuzyna puga albo kumpel zobi z nich latarki :roll2:

presient walker i ml145 dalej odbiera bajerancko

w mijania mam zalozone osramy night breaker a wiem ze nie wytrzymuja zbyt dlugo to zalozylem swiatla dzienne takie jak na tej aukcji

http://www.allegro.pl/item440742814_swiatla_dzienne_led_biale_plaskie_chrom_28_led.html - to nie jest zadna reklama z mojej strony

i teraz jedyna rzecza za ktora moze mi poleciec dowod to montaz tych lamp bo mam je zamontowane na dole zderzaka na szczebelce czyli 15cm od ziemi a minimum to 25cm. Ale jakos nie widzialem innego miejsca z przodu zeby wygladu nie zepsuc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę podzielić się wrażeniami. Zamontowałem zestaw hid zakupiony na allegro i muszę stwierdzić, że jestem bardzo zadowolony. Światła w porównaniu ze zwykłymi świecą o wiele, wiele lepiej. Jeśli chodzi o oślepianie to dalej twierdzę, że jak są właściwie ustawione światła to nie ma problemu przynajmniej w moim przypadku, co osobiście sprawdziłem jadąc innym autem z naprzeciwka. Jeśli chodzi o audio nie zauważyłem różnicy, być może dlatego, że zakupiony zestaw miał filtry przeciwzakłóceniowe. Jednym słowem nie żałuje. Ale to jest oczywiście tylko moja opinia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Darek-77 Oślepiają jak jasna cholera, dziś miałem okazję pojeździć pomiędzy 5-6 rano jak większość ludzi jedzie do pracy, a jeszcze jest ciemno i było mokro. Połowa tych baranów na niebieskich żarówkach to nie wiadomo czy jedzie na długich czy krótkich bo wrażenie jest takie jak by świeciła latarnia morska. Światło kompletnie rozproszone. Co z tego, że Tobie się wydaje, że świeci lepiej jak ten z przeciwka jak nie ma obrysu pobocza liniami albo słupków kilometrowych jedzie praktycznie nie widząc gdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam opinie kolegi wyżej. Mnóstwo razy jadąc w nocy na trasie jedynym powodem dla którego jeszcze znajdowałem się na drodze były przerywane linie na środku gdyż przez jadącego z naprzeciwka 'szczęśliwego posiadacza hidów' nic nie widziałem. Ostatnio wieczorem w mieście jechał za mną golf III z takim zestawem przez co w bocznych lusterkach poza rozmazanym światłem właściwie nic nie było widać. Chyba nawet nie muszę wspominać jak bardzo oślepiał innych kierowców. Choć przyznam, że widywałem też auta z tymi zestawami które raczej większych problemów nie sprawiały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nie wydaje, że jest świecą lepiej lepiej, jestem tego pewien. Wiem także, że światła zamontowane w tym aucie nie oślepiają, wiem bo sam sprawdzałem, nie pisałem o wszystkich, którzy zamontowali omawiane zestawy tylko o sobie, mam żarówki o barwie 5000k czyli białe leciutko zabarwione na niebiesko światło i naprawdę wszystko jest w porządku. Moim zamiarem nie jest jednak przekonywanie takich jak Ty użytkowników. opisałem więc stan faktyczny jaki widziałem na własne oczy dodam tylko, że nadjeżdżający z przeciwka nie dają znaków potwierdzających oślepianie ich. Myślę, że to tez o czymś świadczy.

Muszę też dodać, że częściowo masz rację z tym oślepianiem sam się też czasem z tym spotykam myślę jednak, że przyczyny tego to przede wszystkim złe ustawienie świateł, może nieodpowiednia ich barwa, klosze. W tym konkretnym modelu auta gdzie są nie karbowane klosze naprawdę jest dobrze.

Edytowane przez Darek-77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.