Skocz do zawartości

obniżenie


patryk_l9

Rekomendowane odpowiedzi

Nie miałem nigdy założonych sprężyn tej firmy,ale słyszałem,że są ok,ewentualnie jeśli chcesz więcej komfortu kup zestaw tylko na przód,ta e38 na zdjęciu z kompletem na przodzie wygląda bardzo ciekawie:

http://www.allegro.pl/item433288089_sportowe_sprezyny_bmw_7_e38_40mm_ap_sportfahrwer.html

Nur bmw e32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
taki zestaw pewnie byłby lepszy , co to za firma i czy to sa sprezyny progresywne bo słyszałem ze na takich jest lepszy konfort ?

 

Każda sprężyna działa progresywnie - kinematyka (w dynamice)

 

poczytaj podręcznik z fizyki (bez urazy i podtekstów), jak nie załapiesz to Ci rozwinę problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zespół inżynierów BMW z 50-letnim doświadczeniem wydał 500 000 000 marek na opracowanie zawieszenia.

 

Teraz ktoś coś poprawi sprężyną z Allegro za trzy bańki.

 

1. Nic nie poprawisz, tylko pogorszysz.

2. Możesz jedynie mieć więcej punktów do lansu na dzielni niż koledzy w 520 + gaz + welur + anglik-przekładka po "lekkim dachu".

 

Powodzenia,

 

K.

www.specops.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki zestaw pewnie byłby lepszy , co to za firma i czy to sa sprezyny progresywne bo słyszałem ze na takich jest lepszy konfort ?

 

Każda sprężyna działa progresywnie - kinematyka (w dynamice)

 

poczytaj podręcznik z fizyki (bez urazy i podtekstów), jak nie załapiesz to Ci rozwinę problem.

 

Magristra z fizyki to ja nie mam ale w necie znalazłem to :

Sprężyny progresywne

 

Jest to taki rodzaj sprężyn, najczęściej śrubowych, w których charakterystyka jest zmienna. Wraz ze wzrostem ugięcia elementu sprężynującego zwiększa się opór jaki potrzebny jest do jego ściśnięcia.

 

Jeśli na sprężynę linearną podziałamy siłą 100 kg ugnie się ona o 1 cm. Dołożenie kolejnych 100 kg spowoduje ugięcie o kolejny centymetr, kolejne 100 kg kolejny centymetr itd. W sprężynie progresywnej proporcje są inne. Początkowe ugięcie 1 cm spowoduje 50 kg, ale skrócenie jej o kolejny centymetr wymaga już nacisku 200 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zespół inżynierów BMW z 50-letnim doświadczeniem wydał 500 000 000 marek na opracowanie zawieszenia.

 

Teraz ktoś coś poprawi sprężyną z Allegro za trzy bańki.

 

1. Nic nie poprawisz, tylko pogorszysz.

2. Możesz jedynie mieć więcej punktów do lansu na dzielni niż koledzy w 520 + gaz + welur + anglik-przekładka po "lekkim dachu".

 

Powodzenia,

 

K.

 

Nie wiem czy tak do konca masz racje np. na sprzęt audio firma Bmw wydała pewnie tez troche kasy a jednak jest kiepski i zmieniając go na obojetnie jaki markowy sprzęt bedzie on napewno lepszy. Tutaj masz link do strony eibacha , kliknij na tej stronie ( po prawej ) na filmik który przedstawia dokładnie jak spręzyny eibacha " pogarszaja" :) miłego oglądania

http://eibach.com/cgi-bin/start.exe/eibach/index.html

 

Jesli chodzi o punkt drugi to nie wiem co cie tak trapi , po prostu nie podoba mi sie to ze przód stoi bardzo wysoko . Jesli chodzi o kolegów z Bmw 520 + gaz + welur + anglik-przekładka po "lekkim dachu" to chyba tez jest ich sprawa czym jeżdża i nic ci do tego .

 

Tak na koniec chciałem dodac ze napisałem ten post poniewaz chciałem zasięgnąć opini kolegów którzy maja jakas wiedze na ten temat i którzy bardziej na tym sie znaja odemnie i nie interesują mnie bzdurne posty ludzi nie majacych o tym zielonego pojęcia i piszących cos aby tylko napisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.kolega Kangur dobrze to przedstawil :cool2: szczerze popieram. a co do sprzetu audio to jest dobrej klasy bo niewiem o jaki model BMW ci chodzi? Jezeli autko ma parenascie lat to o czym tu mowa kiedy technika idze do przodu z roku na rok. pozdrawiam Norbert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdnaniem warto wymienic sprężyny na niższe(ale bez przesady),na obniżonych świetnie wygląda i napewno tez lepiej sie trzyma na zakretach ale oczywiście to twoja decyzja,ja też wymieniam i juz ma zamówione,jeżeli bedziesz chciał dam ci namiary,zreszta widziałem że ktoś dał ci tam juz posta na allegro z tym zdjeciem tej 7-ki to od niego własnie też ja mam, Pozdrawiam Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja popieram mariusza827. Wymieńcie amortyzatory a odniesiecie wrażenie, że macie nowy samochód.

Układy wydechowe do BMW: www.pamaku.pl


Ten, kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki zestaw pewnie byłby lepszy , co to za firma i czy to sa sprezyny progresywne bo słyszałem ze na takich jest lepszy konfort ?

 

Każda sprężyna działa progresywnie - kinematyka (w dynamice)

 

poczytaj podręcznik z fizyki (bez urazy i podtekstów), jak nie załapiesz to Ci rozwinę problem.

 

Magristra z fizyki to ja nie mam ale w necie znalazłem to :

Sprężyny progresywne

 

Jest to taki rodzaj sprężyn, najczęściej śrubowych, w których charakterystyka jest zmienna. Wraz ze wzrostem ugięcia elementu sprężynującego zwiększa się opór jaki potrzebny jest do jego ściśnięcia.

 

Jeśli na sprężynę linearną podziałamy siłą 100 kg ugnie się ona o 1 cm. Dołożenie kolejnych 100 kg spowoduje ugięcie o kolejny centymetr, kolejne 100 kg kolejny centymetr itd. W sprężynie progresywnej proporcje są inne. Początkowe ugięcie 1 cm spowoduje 50 kg, ale skrócenie jej o kolejny centymetr wymaga już nacisku 200 kg.

 

na oleju kujawski napisane jest ze "bez cholestrolu" a ja nigdy niewidzialem rosliny z cholesterolem, pozatym kazda sprezyne ktora ma zwoje i wieksze i mniejsze niema charakterystyki liniowej, przedo w e38 standardowo progresywny,

www.auto-optima.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.