Skocz do zawartości

Troszkę mocy?


Desperado

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich fanów tego pięknego i jakże spokojnego :8) autka

 

No własnie...

 

nie chodzi mi o jakieś super osiągi, palenie gum i szpanowanie przed panienkami (żonę mam, niczego sobie :cool2: , dziecko w drodze :dance: )... tylko o jakieś podrasowanie samochodu, głównie chodzi mi o przyspieszenia na 3 i 4 biegu (trasa).

 

co byście polecali, może coś z własnego doświadczenia?

 

Słyszałem sporo o tym chip tuningu - jedni mówią sucks i inni rewelka, ja sam nie wiem. Podobno spalanie maleje po tym jakoś.

Mam bunię 318tds 95' touring i ma już spokojnie pod 300k (na liczniku 184k :duh: )

 

Więc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fanów tego pięknego i jakże spokojnego :8) autka

zależy , m3 spokojne nie jest . . .

Co do twojego pytania, jedynym ratunkiem będzie chip który podniesie ci osiągi silnika ale przy tym silniku i tak cudów nie będzie... Ten silnik jest po prostu słaby .

Pozostaje oszczędna, ospała jazda lub zmiana na autko z mocniejszym silnikiem bądź swap na 2.5tds ale to by się w ogóle nie opłacało.

http://www.bmwpasja.pl

Nowe foty w galerii


BMW EuroTrip (46 BMW Club Europatreffen )

http://pl.youtube.com/watch?v=R2BJ8VX0qto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ok, trochę zgrałem laika, wiem co jest co, co to chip tuning itd...

 

W sumie chodzi mi głównie o to, czy da się zrobić coś poza chip tuningiem, żeby wzmocnić silnik trochę? Wiem, że w małych silnikach chip tuning nie jest "najzdrowszy" :(

 

Chyba, że ktoś ma chipa zmienionego, albo się naprawdę na tym zna i może poradzić czy jest sens się w to bawić w aucie z ponad 250k przejechane... :?: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem będzie sprzedaż tego muła i kupno BMW 325 TDS jeśli zależy ci na ropie a jak nie to mocną benzynę.To BMW 318 TDS to jest wolniejsze od POLONEZA wiem bo sam jeżdziłem ,miałem POLONEZA co wygrywał z BMW za karzdym razem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że w małych silnikach chip tuning nie jest "najzdrowszy"

A dlaczego nie jest najzdrowszy? Dobrze zrobiony program nie jest szkodliwy. A jeśli boisz się zbyt dużego przyrostu mocy, można dać lekki soft, podnoszący moc o około 20KM i 30Nm, czy jakiś inny przyrost, w zależności od potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że w małych silnikach chip tuning nie jest "najzdrowszy"

A dlaczego nie jest najzdrowszy? Dobrze zrobiony program nie jest szkodliwy. A jeśli boisz się zbyt dużego przyrostu mocy, można dać lekki soft, podnoszący moc o około 20KM i 30Nm, czy jakiś inny przyrost, w zależności od potrzeb.

No to faktycznie lekki, z tego silnika 20KM to raczej wszystko co można softem wyciągnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie lekki, z tego silnika 20KM to raczej wszystko co można softem wyciągnąć

Można i 30KM wyciagnąć. Ale tu chodzi też o moment obrotowy. Wzrost 30Nm to nie jest duży przyrost. Da się wyciągnąć i 50Nm.

Zerknij na stronę www.superchips.co.uk i się przekonaj. Podają 30KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, tylko przy tym wszystkim mi głównie chodzi o to, że autko już ma trochę wyjechane i zatem również pytanie o żywotność takiego silnika ponad 250k z chipem? Spada, nie spada?

Przy normalnych przyrostach oraz normalnej eksploatacji żywotność się nie skraca. Przy ciągłym korzystaniu z maksymalnej mocy, silnik zakończy swój żywot szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam tez mam 318tds tylko '99 ale najechane 260tys i chętnie bym go zawirusował :8) ciekawią mnie te chipy od kolegi bagora bo na tej stronie co podaje w uk cena jest prawie 500 funtów a to nie 300zl chętnie poznam opinie użytkowników jego chipów w tym silniku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam tez mam 318tds tylko '99 ale najechane 260tys i chętnie bym go zawirusował :8) ciekawią mnie te chipy od kolegi bagora bo na tej stronie co podaje w uk cena jest prawie 500 funtów a to nie 300zl chętnie poznam opinie użytkowników jego chipów w tym silniku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do oddania w dobre ręce za rozsądne pieniądze chip który kilka dni temu wyjąłem ze swojego autka w związku ze sprzedażą. Przejechałem na nim 40 tys i jedyne co padło to docisk (połamane elementy dociskające). Ogólnie jak włożyłem stary chip to porażka, samochód stracił sporo mocy o momencie nie mówiąc. Jedyna zaleta oryginalnego chipa to to że samochód nie kopci a na innym programie widać w lusterku troszkę dymu. Jeżeli ktoś zainteresowany to zapraszam na pw. aha dodam ze na chipie compact trzyma tempo pasatów 2,5 tdi (150hp)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do oddania w dobre ręce za rozsądne pieniądze chip który kilka dni temu wyjąłem ze swojego autka w związku ze sprzedażą. Przejechałem na nim 40 tys i jedyne co padło to docisk (połamane elementy dociskające). Ogólnie jak włożyłem stary chip to porażka, samochód stracił sporo mocy o momencie nie mówiąc. Jedyna zaleta oryginalnego chipa to to że samochód nie kopci a na innym programie widać w lusterku troszkę dymu. Jeżeli ktoś zainteresowany to zapraszam na pw. aha dodam ze na chipie compact trzyma tempo pasatów 2,5 tdi (150hp)

Nie moja sprawa bo zainteresowany na pewno nie jestem ale raczej nikt nie kupi Chipsa jak

A - nie podasz jego producenta ,czyli kto go robił lub gdzie kupiłeś

B - wynik z hamowni na chipie

Kto kupi chipa słysząc ze auto na nim jest szybkie.... ludzie.

http://www.bmwpasja.pl

Nowe foty w galerii


BMW EuroTrip (46 BMW Club Europatreffen )

http://pl.youtube.com/watch?v=R2BJ8VX0qto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, no faktycznie, szewdu masz racje, nie podałem pełnych informacji o chipie, ale jak napisałem takie rzeczy to dla zainteresowanych na pw, później byłoby że ten dział to nie giełda itp, co do wypowiedzi skidmarksa ... a zresztą szkoda słów na takich ludzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.