Skocz do zawartości

światła dzienne??


ksosna

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na marginesie to E90 '09 można już zamawiać (już w połowie czerwca możliwe było zarezerwowanie do produkcji), ale nie ma jeszcze oficjalnego cennika i opcji.

W DE cena bazowa E90 sedana i touringa poszła o ponad 1000 E w górę - sam jestem ciekawy co zrobi BMW Polska.

 

Na bmw.pl są już nowe cenniki - w przypadku E90 ceny bazowe są niższe o jakieś 5-6% od obowiązujących poprzednio (zmiany w wyposażeniu bazowym są minimalne - diody w kierunkowskazach i tylnych lampach, aktywne zagłówki oraz nieco inaczej zestawione zawieszenie + zmiany stylistyczne).

Ceny opcji różnie, ale w większości przypadków jest nieco taniej (chciaż niektóre rzeczy zdrożały :jawdrop: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bmw.pl są już nowe cenniki - w przypadku E90 ceny bazowe są niższe o jakieś 5-6% od obowiązujących poprzednio (zmiany w wyposażeniu bazowym są minimalne - diody w kierunkowskazach i tylnych lampach, aktywne zagłówki oraz nieco inaczej zestawione zawieszenie + zmiany stylistyczne).

A w konfiguratorze nadal stare ceny :/

 

Dodam jeszcze, że wg starego cennika samochód wyszedł mi 164.000,- , a wg nowego 156,000,-. Czyli różnica tak naprawde 4%. Do tego jak policzyłem dało mi to jakieś 47.500euro. A jak wrzuciłem to samo do konfiguratora na www.bmw.de, to wyszło mi 40.300,-.

I co Panowie na to. 7.000 euro różnicy czyli jakieś 23.000,- złotych polskich.

No ja nie wiem, ale to się nadal w pale nie mieści :(.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Inny VAT i akcyza.... Odejmij od ceny niemieckiej 19 proc. VATu, dodaj 3 albo 13 proc. akcyzy i potem 22 proc. VATu i zobacz jaką będziesz miał różnicę... :wink:

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny VAT i akcyza.... Odejmij od ceny niemieckiej 19 proc. VATu, dodaj 3 albo 13 proc. akcyzy i potem 22 proc. VATu i zobacz jaką będziesz miał różnicę... :wink:

OK. "nasz klient, nasz per Pan" :)

 

No to liczymy (dla modelu 320D):

40.300/1.19(ichni VAT)*1.031(akcyza)*1.22(nasz Vat) = 42.600,-

 

No to jeszcze do 47.500,- trochę brakuje.

 

Przecież gdyby cena była zbliżona, to nikt by się nie bawił w kupowanie samochodu w Niemczech. Przecież to jest jakaś paranoja. 15tys. różnicy to chyba nie musze mówić ile to jest paliwa lub przeglądów.

Wrrrrrr...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
U nas masz pakiet serwisowy w cenie jakieś 1500zł. Ale to i tak dalej jest drogo. Powaznie się zastanawiam, że kolejne auto chyba pojadę do dealera w Berlinie (mam blisko) Będzie niższa cena i podejrzewam, że większe mozliwości jazd testowych. Spróbuj znaleźć mocną trójkę w Polsce do jazd testowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Znalazłem ofertę zaprogramowania świateł do jazdy dziennej w e90, bez ingerencji w układ elektryczny. W efekcie uzyskuje się jazdę na światłach drogowych ze zmniejszona mocą ok. 40%. Czy ktoś to potwierdzi czy raczej jakieś herezje i ingerencja w układ elektryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega nieco mnie doświadczony a więc nieco szerzej - nie jest to herezja :), można sobie w samochodzie aktywować wiele mniej lub bardziej pożytecznych funkcji (światła do jazdy dziennej, zamykanie lusterek z pilota, prędkość na cyfrowym wyświetlaczu centralnym i wiele innych rzeczy). Jest to stosunkowo prosta operacja dla kogoś kto to robił - kilka minut pracy. Potrzebny jest odpowiedni kabel (interfejs) do podpięcia samochodu do komputera. Jeśli jesteś zainteresowany na pewno znajdziesz na forum osobę z Twojej okolicy (uzupełnij profil) która zrobi Ci to za darmo albo za symboliczną opłatą. Tylko nie jedź z tym do ASO :) No i :search:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak w E90 (co prawda wersja USA). Nie mam ringów i ksenonów tylko zwykłe halogeny i światła drogowe (długie) służą jako dzienne - oczywiście świecą znacznie słabiej.

Zapalają się one od razu jak odpalę i nie mam w ogóle włączonych świateł albo jak ustawię na auto a jest jasno na zewnątrz. I wtedy nie świecą się tylne lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Kolego Don530 napisz skad jestes a znajdziemy Ci kogos doswiadczonego w temacie komu mozesz ze spokojem powierzyc auto w Twojej okolicy :cool2:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Biadolenie z drugiej strony jest typowo babskim zajeciem. Skargi kieruj do adminow/moderatorow ktorzy jako jedyni moga kasowac posty i pilnuja porzadku. Widocznie za duzy burdel sie tu robi i kolejny Wielkopolanin marudzi nie na temat zwlaszcza ze nikt nie pisal kto za co i ile zabuli wiec nie bardzo wiem po co sie udzielasz.w.temacie

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Raczej obstaję za opcja poczytać/popytać i samemu to zrobić.

Wczoraj włączyłem u siebie opcję MP3_CCC. Mp3 działają ale nie mogę przewinąć/przejrzeć wiecej niz 5 pozycji. dopiero jak leci 5ta mp3 to widze 6 i 7. to normalne?

Mam wersje z navi bussines proeffsional.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalogi widzę, mam problem jak kolega z artykułu http://www.motor-talk.de/forum/navi-professional-kann-im-mp3-menue-nicht-ueber-idrive-runterscrolen-t2252721.html

Wczoraj zmieniłem tylko pozycję MP3_CCC z nicht_activ na full. może muszę jeszcze coś zmienić?

 

Tego ci nie powiem, bo ja nic nie zmieniałem, i mp3 mi normalnie śmiga.

Trochę OT robimy kolego :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.