Skocz do zawartości

ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4


osd

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam pojęcia dlaczego ale u mnie i tak pokazuje wszystkie . Nie muszę nawet trasy wybierać a ostrzeganie i same pozycje fotoradarów mam zawsze aktywne w mk4 tylko mapa to 2010 ale oryginał to może w tym jest rzecz że "kopie" się wypala nieprawidłowo albo coś ?
http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie w tej chwili jest tak, że jak wejdę w navi w opcje poi i wybiorę fotoradary lub suszarki to navi pokazuje mi listę występujących fotoradarów na obszarze np. 50 km, po czym po wyborze któregoś z listy naviguje mnie i w momencie dojeżdżania do tego fotoradaru żaden komunikat o fotoradarze się nie włącza.

 

No i OK. Masz zapewne ikonę na ekranie. Poza tym jak wchodzisz w menu POI to nie wybieraj poszczególnego radaru czy funkcji szukaj, tylko wejdź i wyjdź i masz wszystkie na ekranie.

To nie jest ostrzeganie o radarach tylko wybranie dowolnego punktu POI.

Nie mam pojęcia dlaczego ale u mnie i tak pokazuje wszystkie . Nie muszę nawet trasy wybierać a ostrzeganie i same pozycje fotoradarów mam zawsze aktywne w mk4

To też OK.

Jeszcze raz. Aby działało ostrzeganie o radarach potrzebne są 2 rzeczy. Zmodyfikowany soft, który wykorzystuje nieaktywne punkty POI w systemie OEM (military base) i ładuję je automatycznie podczas startu. Ale, żeby było co załadować te punkty muszą być dodane do DB mapy, i my ładujemy akurat fotoradary, równie dobrze mogą to być agencje towarzyskie i curwidołki. I wtedy ikona tego punktu (fotoradarów) jest zawsze wyświetlana niezależnie od wybranego języka czy punktu POI z menu mapy.

Soft mam twój do MK4 z włączoną opcją informowania o fotoradarach (jest jeszcze jakieś puste pole w miejscu wyboru tej funkcji)

Ta funkcja w ustawieniach dotyczy jedynie komunikatu głosowego! bo ikona jest zawsze. Wykorzystana jest tutaj możliwość wyboru jednego z 3 języków w MK4 (2 w MK3). Jeżeli masz np GB D F i zamienisz GB na PL z głosowym ostrzeganiem, D zamienisz na PL bez głosowego ostrzegania to zmieniając język pomiędzy D i GB to w obu przypadkach masz język PL a włączasz lub wyłączasz głosowe ostrzeganie. W MK4 3 język jest w tym przypadku niewykorzystany więc masz puste pole. Ale jeżeli jesteś fanem np J-23 to 3 język może być np D z ostrzeganiem po germansku typu HALT< HANDE HOCH czy co tylko chcesz.

Reasumując, na nieznanej trasie mam fotoradary stałe, które ładują się automatycznie: ikona z ostrzeganiem głosowym, i wybieram ręcznie fotoradary przenośnie i suszarki z menu mapy i wtedy mam ich ikony.

Możesz połączyć fotoradary stałe i przenośne razem i wrzucić do DB mapy i wtedy będziesz miał ostrzeganie głosowe, ale wiem, że będzie to raczej nużące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cX3, zrobiłem jak mówiłeś - wszedłem w poi, wybrałem kontrole radarowe i wyszedłem do menu głównego mapy.

 

Ikonki z "misiakami trzymającymi lizaki" pojawiły się na mojej trasie w mieście, tyle że w momencie zbliżania się do strefy "misiaków" żaden komunikat się nie wydobył :-(

 

Testowałem na opcji z włącz i wyłącz radar alarm, i tak samo bez efektów, przy czym przy opcji "wyłącz" język mapy przełączył mi się na język "gestapowski" :)

 

 

Czy te komunikaty powinny się załączać w momencie przekroczenia dozwolonej prędkości i włączonego trybu nawigowania do wybranego celu czy za każdym razem nawet w trybie zwykłego podglądu mapy ?

http://www.auto-scanners.com/PIC/bmw-icom-a2-b-c-792L_1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

A ja moze troche z innej beczki :)

 

Mam Range Rovera z 2003 roku z duza 16:9 navi i czytnikiem mk3.

 

Navi wyglada mozna powiedziec identycznie jak w BMW, mapy z BMW chodza jak ta lala :) Tak sie zastanawiam jak by bylo z softem mk3 ? Poszedl by ?

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cX3, zrobiłem jak mówiłeś - wszedłem w poi, wybrałem kontrole radarowe i wyszedłem do menu głównego mapy.

 

Ikonki z "misiakami trzymającymi lizaki" pojawiły się na mojej trasie w mieście, tyle że w momencie zbliżania się do strefy "misiaków" żaden komunikat się nie wydobył

kurcze, nawet ręce mi opadły, czytaj co pisałem powyżej. Jeżeli wybierasz kontrole radarowe z menu mapy to żadnego ostrzeżenia nie ma i nie będzie, to tak samo jakbyś wybierał sklepy czy bankomaty. Pokaże się ikona na mapie i tyle. Ostrzeganie działa tylko i wyłącznie jeżeli dodasz współrzędne fotoradarów do database mapy (folder DB w obrazie mapy) przy pomocy programu poison.exe. I wtedy to działa zawsze niezależnie czy wybierzesz kontrole radarowe, sklepy, bankomaty czy nic nie wybierzesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, nawet ręce mi opadły, czytaj co pisałem powyżej. Jeżeli wybierasz kontrole radarowe z menu mapy to żadnego ostrzeżenia nie ma i nie będzie, to tak samo jakbyś wybierał sklepy czy bankomaty. Pokaże się ikona na mapie i tyle. Ostrzeganie działa tylko i wyłącznie jeżeli dodasz współrzędne fotoradarów do database mapy (folder DB w obrazie mapy) przy pomocy programu poison.exe. I wtedy to działa zawsze niezależnie czy wybierzesz kontrole radarowe, sklepy, bankomaty czy nic nie wybierzesz.

 

No to teraz już qmam, tylko musiałem się upewnić :wink:

 

Muszę w tej sytuacji przetestować mapę na trasie, bo do tej pory nie miałem okazji, i stąd nie wiedziałem czy u mnie to działa czy nie.

 

Dzięki

 

Filip

http://www.auto-scanners.com/PIC/bmw-icom-a2-b-c-792L_1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy udało się komuś spolszczyć komunikaty komputera pokładowego ??

mam wgraną nakładkę (j. polski) by navi mieć po polsku ale komunikaty komputera sa w języku na który została wrzucona nakładka :/

chciał bym mieć wszystko po polsku ...

Niech moc (BMW) będzie z Wami :)


Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy na forum, przeczytalem wszystkie posty i wywnioskowalem ze nie ma jeszcze na forum softu PL do mk3 mono z jezykow wloskiego lub niemieckiego na PL.. przylaczam sie do prosby ! juz nie moge sie patrzec na niemieckie znaki w aucie, a wloskiego rowniez sobie nie wyobrazm miec na ekranie..z gory dziekuje za zrozumienie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy na forum, przeczytalem wszystkie posty i wywnioskowalem ze nie ma jeszcze na forum softu PL do mk3 mono z jezykow wloskiego lub niemieckiego na PL.. przylaczam sie do prosby ! juz nie moge sie patrzec na niemieckie znaki w aucie, a wloskiego rowniez sobie nie wyobrazm miec na ekranie..z gory dziekuje za zrozumienie ;)

 

Witaj,

 

Looknij do chomika kolegi Mr.Lova. Powinieneś coś znaleźć do swojego mk3 mono...

http://www.auto-scanners.com/PIC/bmw-icom-a2-b-c-792L_1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mam pytanie, nagrac na plyte cd soft pl do mk3 mono z ktora opcja, mode1 czy mode 2? i czy to ma znaczenie jakies? Bo w programie ImgBurn nie ma tej opcji a jest w magic iso, ale tam nie mozna minimalnej predkosci ustawic, najmniejsza 10x. Prosze o pomoc ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wypalam zawsze obraz na dobrym dvd-r lub cd-r w trybie DAO na najniższej prędkości, i jak do tej pory mój czytnik mk4 wszystko "łyka".
http://www.auto-scanners.com/PIC/bmw-icom-a2-b-c-792L_1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz nie moge sie patrzec na niemieckie znaki w aucie, a wloskiego rowniez sobie nie wyobrazm miec na ekranie..z gory dziekuje za zrozumienie ;)

 

Zmiana softu w navi nie zmieni jezyka tekstow wyswietlanych na wyswietlaczu pod zegarami - pozostana w jezyku, na ktory zaladujesz spolszczenie. Jesli chcesz owe komunikaty miec np po angielsku a soft navi po polsku to musisz przekodowac jezyki - np navcoderem po szynie i-bus i dopiero zainstalowac spolszczenie na jezyk angielski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udostępniam soft (v10.01) zmodyfikowany przeze mnie, może nie do końca dopieszczony ale stabilny. W najbliższym czasie nie planuję nic z tym robić bo nie będę miał obiektu do testów przez pewnego pana, który sobie zasnął w czasie jazdy prowadząc samochód z prędkością około setki. Ja miałem podobną i cudem uniknąłem czołówki uciekając na pobocze, ale lewego boku nie uratowałem. Ważne, że ja jestem cały.

w poniższym linku są 3 pliki

http://chomikuj.pl/cX3/zachomikowane

coś mi się tam popieprzyło z tymi hasłami ale jest jak jest. pass1: cX3 pass2: navi

 

upgrade dla majsterkowiczów : V_32_cX3.rar ; trzeba samemu powrzucać pliki do dowolnego softu V_32; troszkę pracy a mało ściągania

dla leniwych soft ISO: NAV_SW_pl_cX3.rar ; rozpakować i nagrać; mało pracy a więcej ściągania

 

w raja zie problemów (?) soft V32_OEM (10.00): http://www.megaupload.com/?d=IP0KD0O0

 

te hasła nie pasuja :(

Nie ma dobrych tanich BMW jezeli chcesz kupic dobre tanie BMW kup dwa jedno dobre drugie tanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam mapę 2010 High z peb.pl oraz wgrane radary do katalogu tpd. Radary się pokazują ale nie ma ostrzegania głosowego o nich. Mam soft i przeróbkę od cX3.

Ktoś ma może tą mapę tak zrobioną by już była gotowa pod powiadomienie radarów? Nie wiem jak to zrobić tym POIsonem itd. i chętnie bym ściągnął gdyby ktoś już to zrobił.

 

Dzięki

 

 

Dysponuję wiedzą i mapami do Lexusa i Toyot w zamian :)

Edytowane przez Drabek-Babidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, jak zrobić żeby na mapie w nawigacji wyświetlało mi fotoradary i ikonki POI ?? :mad2: Mam soft od cX3 PL. Jeżeli to wina map to pokrótce proszę o wyjaśnienie jak to ogarnąć (może trzeba podmienić pliki ?) Ikonki POI już wrzuciłem do mapy.

Pozdrawiam Sledz

http://images.chomikuj.pl/button/Sledz2424.gif


Softy [PL], instrukcje, mapy do systemów nawigacyjnych w naszych BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, jak zrobić żeby na mapie w nawigacji wyświetlało mi fotoradary i ikonki POI ?? :mad2: Mam soft od cX3 PL. Jeżeli to wina map to pokrótce proszę o wyjaśnienie jak to ogarnąć (może trzeba podmienić pliki ?) Ikonki POI już wrzuciłem do mapy.

Pozdrawiam Sledz

 

Siemka

Tak, ikonki muszą być dodane do maki żeby je odczytać przez softa.

zerknij na strone nr 1

http://www.realoem.com/bmw/select.do?kind=P&arch=0

http://bmwfans.info/parts/catalog/

Pomoc - forums.m3cutters.co.uk/showthread.php?t=4699

Jaki czytnik http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=91&t=38428


MAPKI I SOFTY PRZENIESIONE Z RAPIDSHARE NA CHOMIKA. Haslo: navimk4 http://images.chomikuj.pl/button/dareckx1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, jak zrobić żeby na mapie w nawigacji wyświetlało mi fotoradary i ikonki POI ?? :mad2: Mam soft od cX3 PL. Jeżeli to wina map to pokrótce proszę o wyjaśnienie jak to ogarnąć (może trzeba podmienić pliki ?) Ikonki POI już wrzuciłem do mapy.

Pozdrawiam Sledz

 

Siemka

Tak, ikonki muszą być dodane do maki żeby je odczytać przez softa.

zerknij na strone nr 1

 

Ikonki wgrałem ale gdzie jest opcja żeby były pokazane na mapie ? W ustawieniach mam aby Fotoradary - włącz, wyłącz

http://images.chomikuj.pl/button/Sledz2424.gif


Softy [PL], instrukcje, mapy do systemów nawigacyjnych w naszych BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga:

Do osób, które wysyłają do mnie PW, nie mogę wysłać odpowiedzi bo za każdym razem pojawia się: Próbowałeś wysłać prywatną wiadomości do zbyt dużej liczby odbiorców. mimo, ze oczywiście odpowiadam tylko 1 osobie. Może, ktoś z administratorów by to sprawdził? Poza tym i tak przebywam obecnie za granicą, więc żadnych większych plików nie jestem w stanie wysłać.

Co do mapy 2010 to mam ją przygotowaną, z menu_pl, fotoradarami, dodatkowymi POI dla Polski (w/g POI-Plaza + PDA_Club) ale z powyższego powodu będę mój ją wrzucić dopiero gdzieś w lipcu, a w dokładniej to po 10-tym.

Opcja w ustawieniach Radar alert włącz/wyłącz dotyczy tylko ostrzegania głosowego - ikona jest zawsze (w sofcie, a nie w mapie), pod warunkiem użycia zmodyfikowanego softu i mapy z wprowadzonymi pozycjami fotoradarów (przy pomocy aplikacji Poison) co zresztą opisywane było już wielokrotnie.

Dodatkowo z menu mapy można dobrać drugą ikonę np. fotoradary przenośne/suszarki czy cokolwiek innego, ale te resetują się przy każdym wyłączeniu auta.

Do wgrania softu można użyć CD (MK3), CD lub DVD dla MK4, byle było nagrane na dobrej jakości płycie z minimalną możliwą szybkością (zależną od płyty i nagrywarki) dla MK3 mode2 dla MK4 obojętne. Ja osobiście używam DVD_RW, które z reguły mają mniejsze prędkości nagrywania no i są do wielokrotnego użytku. Podobnie z mapą, można aktualizować bazę fotoradarów jak często się chce, nie wbijając się w koszty płyt.

Opis zmiany bootlogo też był kilkakrotnie opisywany, ostatnio kilka stron do tyłu.

Proszę, czytajcie poprzednie posty tam wszystko jest opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.