Skocz do zawartości

Inspekcja


transporter0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam może głupie pytanie ale to moje pierwsze BMW i mam je bardzo krótko. W piątek wybieram się do Chorwacji a po przekręceniu kluczyka świeci mi się Inspection 3400 km. Zapomniałem podjechać przed wyjazdem żeby wykasować tą inspekcję a teraz nie mam już czasu. Co się stanie jeżeli inspekcja dojdzie do 0 km? Na wakacjach zrobię ok 4500km więc w życiu nie zmieszczę się w tych 3400. A mój mechanik niestety nie wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Podłączę się do tematu po wymianie oleju i skasowaniu oilservice mam teraz obok mil pozostałych do chyba nastepnej wymiany oleju napis inspection, dodam ze kasowanie oilservice koles zrobil bez podlaczania auta do komputera przekrecil kluczyk i naciskal przycisk do kasowania dziennego przebiegu i nie wiem czy to tak ma byc? :mad2:

http://img69.imageshack.us/img69/4769/dscf7685kopia.jpg

/// BORN ON THE RACETRACK TO LIVE ON THE STREET ///

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Podłączę się do tematu po wymianie oleju i skasowaniu oilservice mam teraz obok mil pozostałych do chyba nastepnej wymiany oleju napis inspection, dodam ze kasowanie oilservice koles zrobil bez podlaczania auta do komputera przekrecil kluczyk i naciskal przycisk do kasowania dziennego przebiegu i nie wiem czy to tak ma byc? :mad2:

 

Ja mam cos takiego - może pomoże:

 

Resetowanie lampki przeglądu zależnego od odległości(Wymiana oleju lub przegląd kontrolny)

Kluczyk zapłonu w położeniu "0"

Wcisnąć i przytrzymać lewy przycisk na zestawie wskaźników, przekręcić kluczyk zapłonu na położenie "1".

Przytrzymać wciśnięty przycisk, po 5 sekundach wyświetli się status lampki przeglądu.

Na wyświetlaczu pojawi się OIL SERVICE lub INSPECTION wyświetlona zostanie również pozostała odległość.

Jeśli wymagany przegląd zależny od odległości pokazywany jest z "restuj",to resetowanie lampki jest możliwe.

Jeśli pokazywany jest on bez "resetuj", to nie osiągnięto granicy minimalnego zużycia paliwa i nie można przeprowadzić.

Resetowanie lampki,jeśli osiągnięta została zakodowana wartość minimalna.

Wcisnąć przycisk resetowania i przytrzymać go.

Odczekać 5 sekund

Lampka "reset"będzie migała 5 sekund.

Aby zresetować lampkę, należy zwolnić ,ponownie nacisnąć i zwolnić przycisk(w tym czasie nadal miga tekst"reset")

Po udanym wykonaniu funkcji resetowania przez 5 sekund będzie teraz migać nowy harmonogram przeglądu zależnego

Jeśli lampka przeglądu zależnego od odległości nie ma być resetowana,wówczas można zachować istniejącą wartość.

Zwolnić przycisk.

Odczekać,aż wyświetlacz przestanie migać

Przez 5 sekund wyświetlać się będzie stary harmonogram przeglądu zależnego od odległości.

Po zresetowaniu przeglądu zależnego od odległości można resetować przegląd zależny od czasu.

Jeśli funkcja ta nie została zainstalowana,to wyświetli się END SIA ze starym lub nowym harmonogramem przeglądu

 

Resetowanie lampki przeglądu zależnego od czasu

(kontrola roczna)

Jeśli istnieje przegląd zależny od czasu,to teraz wyświetlany zostanie jego status.

Jeśli wymagany przegląd roczny pokazywany jest z "resetuj" to zakodowany limit został osiągnięty.

Jeśli pokazywany jest on bez "resetuj" to zakodowany limit nie został osiągnięty.

Resetowanie lampki,jeśli osiągnięta została zakodowana wartość minimalna.

Wcisnąć przycisk resetowania i przytrzymać go

Odczekać 5sekund

Lampka "reset" będzie migała przez 5 sekund

Aby zresetowania lampkę,należy zwolnić, ponownie nacisnąć i zwolnić przycisk(w tym czasie nadal miga tekst"reset")

Po udanym wykonaniu funkcji resetowania przez 5sekund będzie migać nowy harmonogram przeglądu rocznego

Zwolnić przycisk

Odczekać,aż wyświetlacz przestanie migać

Przez 5 sekund wyświetlać się będzie stary harmonogram przeglądu rocznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Podłączę się do tematu po wymianie oleju i skasowaniu oilservice mam teraz obok mil pozostałych do chyba nastepnej wymiany oleju napis inspection, dodam ze kasowanie oilservice koles zrobil bez podlaczania auta do komputera przekrecil kluczyk i naciskal przycisk do kasowania dziennego przebiegu i nie wiem czy to tak ma byc? :mad2:

 

bmw ma tak że jest oilservice potem inspection,potem oilserwice itd, tak ma być

oilservice-tzw. mały przegląd

inspection-tzw duży przegląd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skasowałem sobie inspekcję według instrukcji kolegi artoor.s natomiast każdorazowo po przekręceniu kluczyka wyświetla mi się informacja, że jeszcze np. 25000 pozostało do Oilinspection. Jak się tego pozbyć?

 

tak ma byc po wykasowaniu np inspekcji komputer nalicza ci dystanas do nastepnej inspekcji- wstecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skasowałem sobie inspekcję według instrukcji kolegi artoor.s natomiast każdorazowo po przekręceniu kluczyka wyświetla mi się informacja, że jeszcze np. 25000 pozostało do Oilinspection. Jak się tego pozbyć?

 

tak ma byc po wykasowaniu np inspekcji komputer nalicza ci dystanas do nastepnej inspekcji- wstecz

 

Rozumiem, tylko jednak chciałbym, by mnie informował o tym np. 1000km przed koniecznością dokonania inspekcji, a nie przy każdym odpalaniu samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, tylko jednak chciałbym, by mnie informował o tym np. 1000km przed koniecznością dokonania inspekcji, a nie przy każdym odpalaniu samochodu.

 

Pogadaj z nim o tym :P

 

nie ma takiej opcji w tym aucie. Moim zdaniem jest to bardzo dobre rozwiązanie gdyż odpowiednio wczesniej możesz się przygotować na dokonanie wymiany oleju oraz przeglądu.

 

Poza tym co to za problem, że na wyświetlaczu przed odpaleniem auta na kilka sekund pojawia się przebieg pozostały do przeglądu???

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.