Skocz do zawartości

M43 wyciek oleju z okolic rozrządu


xs4u

Rekomendowane odpowiedzi

witam

niedawno nabyłem czarną coupe e-36 94 r z silnikiem 1,6 M43 200tys po wymianie oleju (idealnie wlane 4 l) pojawił się własnie wyciek z uszczelki z okolic rozrządu nie jest on jakiś duży ale są plamki pod wozem mój mechanik zaproponował mi wymianę wszystkich uszczelek tj uszczelki pod głowicą i innych kilku pomniejszych chce 1000 zł za robociznę podobno koszt uszczelek 500 zł proszę o waszę opinię może ktos z was miał podobny problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten sam problem ale taki problem to nie problem, do wymiany jest 2 uszczelki jedna gumowa a 2ga metalowa obie razem kosztują 350zl (oryginalne). Jesli chodzi o wymianę to jest troszkę zabawy ponieważ trzeba zdemontować cały dekiel rozrządu, pompę wodna i obudowę wentylatora chłodnicy. Jest trochę zabawy ale jak sie znasz na mechanice to na pewno sobie poradzisz, co do tego mechanika to chyba pomylił sie z powołaniem bo prawie 700zl za robotę to drobna przesada...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaworów oczywiscie rzeczywiscie cena 1000 zł wydaje mi się duża ale wiem ze facet zna się jak nikt inny na Bmw kiedyś chciałem zaoszczędzic w mojej e-30 i dałem innemu zeby mi płyn wymienił chłodniczy ....skonczyło się wymianą chłodnicy bo debil nie odpowietrzył dobrze i pękł zbioriczek wyrównawczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też się poci przy rozrządzie ale nie zauważam dużego spadku poziomu oleju więc nic sobie z tego nie robię, u mnie wyciek jest minimalny( podejrzewam, że pojawił się tylko na czas "wydmuchania" nadmiaru oleju( mechanik za dużo nalał))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.