Skocz do zawartości

Opony i felgi


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

 

EDIT: Mam pytanie kupiłem e46 323ci i poprzedni własciciel dał mi letnie felgi M przód 7.5 17 a tył 8.5 17 i na tym sa opony kolejno 225/45/17 i tył 245/40/17.

 

Opony sa do wymiany i chcę kupic 4 nowe. Prosze poleccie mi jakies dobre oponki do 2000zł. Facet od opon powiedzial że można ewentualnie dac na tył 235 szerokości ale to już wy się znacie najlepiej.

 

 

Pozdrawiam

 

Edit: Zmieniłem troche ten post żeby już wszystko było jasne

Edytowane przez qasdf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domniemuje ze tylna felga bedzie miała 8,5"szerokosci. 225 mm na takiej szerokiej feldze troche moze zle chodzic na polskich drogach. Ranty opony powyginaja sie na zewnatrze i moze opona sie zniszczyc.

Mysle ze ten zestaw bedzie dobry do twojego auta. Profil 40 przy szerokosci 245 to 9,8cm wysokosci opony wiec nie jest zle a silnik 2.5 spokojnie ruszy taka szerokosc.

Opona 245/40 ma wyzszy profil niz opona 215/45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dobrze sie sprawdzą.

Jednyna wada jest taka ze tylny kapec bedzie dosc drogi przy wymienie na nowy bo kosztuje od 450zł za sztuke jesli chodzi o w miare dobry model. Musisz sie upewnic ze opony na felgach, ktore masz zamiar kupic sa w dobrym stanie w przeciwnym razie bedziesz musiał kupic nowe gumy co bedzie sporym wydatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie a ja chciałem kupic wszystkei nowe kapcie i myślałem że sie zmieszcze w 2000zł a tu jak piszesz to te 245 z tyłu będa mocno drogie chmmm sam juz nie iwem no ale co zrobić tak aszeroka felga przeciez nie bede teraz kupowac innych 17 hee

 

 

Edit:a jeszcze dopisze bo chyba nie dokońca wyjasniłem ja mam te felgi z oponami tylko że opny na nich są łyse więc musze kupić nowe. A opny z felgami dostałem z autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sie nie zrozumielismy. Myslałem ze masz zamiar dopiero kupic całe te koła.

W takim razie kupujesz kapcie Uniroyal rainsport 2 91 W

225/45 r17- 333zł/ sztuka

245/40 r17- 502zł/sztuka

Komplet wyniesie cie 1670zł

Polecam zakupy w tym sklepie: http://www.opony.autogaleria.pl/

Te opony beda dobre i cena jest przystepna.

Mozesz oczywiscie kupic inne drozsze opony ale nie wiem czy jest sens

Pamietaj aby nosnosc i indeks predkosci był taki sam na przodzie i tyle. Jak beda inne wartosci to auto moze byc nie stabilne w zakretach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi to z przodu 7.5 a tył 8,5 ten wzór http://www.dtmpower.net/forum/attachments/pacific-northwest/26363d1108168660-e-46-m-sport-wheels-w-tires-tire-1.jpg

 

Facet w firmie mówił że będa na tył pasowac też 235 szerokości ale to już wy wiecie lepiej.

 

Moze jeszcze jakies propozycjei 4 dobrych oponek do 2000zł

 

 

EDIT: Te Uniroyal rainsport 2 91 W wyglądają fajnei tylko marka chyba nie za znana albo ja nieznam hee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi to z przodu 7.5 a tył 8,5 ten wzór http://www.dtmpower.net/forum/attachments/pacific-northwest/26363d1108168660-e-46-m-sport-wheels-w-tires-tire-1.jpg

 

Facet w firmie mówił że będa na tył pasowac też 235 szerokości ale to już wy wiecie lepiej.

 

Moze jeszcze jakies propozycjei 4 dobrych oponek do 2000zł

 

 

EDIT: Te Uniroyal rainsport 2 91 W wyglądają fajnei tylko marka chyba nie za znana albo ja nieznam hee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOYO Proxex T1-R - jak dla mnie super oponki ;-)

Jak dobrze poszukasz to zmieścisz się w tej cenie.

A jak nie znajdziesz nigdzie to odezwij się na priv - znam człowieka który może załatwić takie opony w dobrej cenie.

 

Ja za komplet 225/45R17 płaciłem 370 zł za szt. z fakturą VAT ;-)

Moje BMW 330d E46 Sedan '04 (manual) wciąga średnio:

http://www.motostat.pl/user_images/15057/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie wiem ale chyba na te felgi ni emożna załozyć węższych opon chodzi mi o tyl felgi 8,5 17 i czy tu będa pasowac 235??

 

Na forum BMW sport jeden z członków napisał ze musza byc koniecznie 245 sam już nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwolennikiem zakładania najwęższych opon do danego modelu auta i felg więc zaproponuję:

przód - 205/50/17

tył - 225/45/17

225 na 8,5 cala mieści się w normach. Do tego możesz kupic opony z rantem ochraniającym felgę.

 

Ewentualnie jeśli te 225 byłyby za wąskie to taki komplecik dośc nietypowy:

przód - 215/45/17

tył - 235/40/17

 

O 245 nawet bym nie myślał.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwolennikiem zakładania najwęższych opon do danego modelu auta i felg więc zaproponuję:

przód - 205/50/17

tył - 225/45/17

225 na 8,5 cala mieści się w normach. Do tego możesz kupic opony z rantem ochraniającym felgę.

 

Ewentualnie jeśli te 225 byłyby za wąskie to taki komplecik dośc nietypowy:

przód - 215/45/17

tył - 235/40/17

 

O 245 nawet bym nie myślał.

 

A mógłbys podac jakiś konkretny przykład jakąs marke model do kwoty 2000zł.

Bede bardzo wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety co do marki opon to nie pomogę :mrgreen:

Możesz skontaktowac się z klubowiczem Yatzek on jest w temacie i na pewno pomoże Ci dobrac optymalne oponki w tej kwocie.

Tylko napisz czego od opon oczekujesz.

Aby były ciche, aby dobrze jechły na mokrym itp a Yatzek napisze Ci o tym referat :lol:

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, jezeli mieszkasz w zachodniopomorskim, to chyba najlepiej kupic opony w Niemczech. Przykladowe ceny mozesz znalezc np. na http://www.reifen.com.

A co do modelu opony, to tutaj masz dobre zestawienie tych opon w rozmiarze, ktory powinienes zalozyc (225/45/17), ktore sa dobrym kompromisem jazdy na mokrym, suchym, komfortu itp.

http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Sommerreifen/225_45_R17WY_2006/default.asp?ComponentID=139639&SourcePageID=8772#

 

Jakbys czegos nie rozumial, to pytaj.

 

Za 2000PLN przy tym kursie EUR na pewno cos dobrego mozesz kupic.

Wynalazki typu Toyo to bym sobie podarowal. Zreszta juz sam fakt, w jakich srodowiskach sie ta firma reklamuje, jest chyba podejrzany :lol:

A powaznie: Toyo sa niezle na suchym, ale na mokrym raczej do dobrych nie naleza - wykazuja to wszystkie mi znane testy. To samo dotyczy zreszta opon Falken.

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie same felgi u siebie w e36.Na przód wrzucilem 215/45/17 a na tyle jeszcze są (ale nie dlugo) 245/40/17.Chcę wsadzić jaknajwęższe opny bo tak to się ciężko jeździ na maszych drogach,szczególnie gdy jest mokro,więcej niż 100km/h to samobójstwo!mialem plan żeby te z przodu 215 dać na tył na na przód kupić 205/45/17.Dało by radę?Te 215 wejdą na tył na te felgi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, jezeli mieszkasz w zachodniopomorskim, to chyba najlepiej kupic opony w Niemczech. Przykladowe ceny mozesz znalezc np. na http://www.reifen.com.

A co do modelu opony, to tutaj masz dobre zestawienie tych opon w rozmiarze, ktory powinienes zalozyc (225/45/17), ktore sa dobrym kompromisem jazdy na mokrym, suchym, komfortu itp.

http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Sommerreifen/225_45_R17WY_2006/default.asp?ComponentID=139639&SourcePageID=8772#

 

Jakbys czegos nie rozumial, to pytaj.

 

Za 2000PLN przy tym kursie EUR na pewno cos dobrego mozesz kupic.

Wynalazki typu Toyo to bym sobie podarowal. Zreszta juz sam fakt, w jakich srodowiskach sie ta firma reklamuje, jest chyba podejrzany :lol:

A powaznie: Toyo sa niezle na suchym, ale na mokrym raczej do dobrych nie naleza - wykazuja to wszystkie mi znane testy. To samo dotyczy zreszta opon Falken.

 

Własnie o kupnie opon w Niemczech to mogłem pomyslec jak kupowałem auto hee a teraz od 4 dni latam na zimówkach i raczej musze kupić oponki tutaj Polsce.

 

Na tych felgach poprzedni wąłsciciel mial wąlsnie założone Falkeny i tak własnie sie zastanawiałem nad nimi ale skoro mówisz ze na mokrym sie słabo zachowują to chmmm chyba popatzre nad czymś inym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja uważam żę TOYO prowadzą się świetnie na mokrym ;-)

 

PS. U mnie są 227/45R17 na felgach 17''x8'' i jest ok, więc może i na 8.5'' podejdzie ;-)

Moje BMW 330d E46 Sedan '04 (manual) wciąga średnio:

http://www.motostat.pl/user_images/15057/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie komplet 205 przod i 225 tył bedzie pasował tylko nie wiem jak bedzie z trwałoscia opon. skoro nic sie nie stanie to mozna dac.

Ja bym jednak polecał komplet taki jak daje producent do tych felg.

Auto z pewnoscia sie nie zamuli bo ma szostke i 2.5 litra. Dla tego silnika to jest nic. Spalanie wzrosnie gora o 0.5L. Ja jezdze golfem 4 1.4 75 koni i mam zamiast standardwoych 175 205. Spala znikomo wiecej a spadku osiagow nie czuc.

Opony BF goodrich do ktorych link podałes dobre ale głosne. Jak ci to nie przeszkadza to mozesz brac. Uniroyal rainsport jest na pewno lepsza. Jesli nie znasz tej firmy to poczytaj opinie na necie. Jest ich duzo. Opona sprawdzona i godna polecenia.Pisałes ze chcesz sie zmiescic w 2000zł komplet ktory ci pokazałem wyniesie cie 1670zł wiec... :idea:

Musisz sie zdecydowac jaka rozmiarowke wezmiesz i wtedy dopasowac model bo rozne rozmiary roznych firm kosztuja roznie.

Na przod mozesz załozyc 205/50 r17, 215/45 r17 i 225/45 r17

Na tył 225/45 r17 235/40 r17 lub 245/40 r17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz o oponach Falken bo własnie się zastanawiam między Faalken a Uniroyal jeżeli Falken to Falken ZE912 lub Falken FK 452 a Uniroyal to 1 albo 2.

 

 

Myśle ze któres z tych

 

A a czy producent felg dopuszcza 9zaleca) na tył 235 na 8,5j 17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model falkena ZE912 mozesz osbie darowac. Jest to opona w gruncie rzeczy całoroczna o oznaczeniu M+S przeznacozna na rynek USA. Nie da połowy własciwosci jezdych co byle jaka dobra opona letnia.

Falken fk452 ma indeks predkosci tylko Y co oznacza ze opona bedzie twarda. Kiepski komfort.

Pamietaj ze tylna os nie jest skretna wiec nie czuc tak kolein an aucie. Przod nie moze byc za szeroki bo na koleinie moze wyrwac kierownice z rak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.