Skocz do zawartości

po myciu silnika brak iskry help


dobrus

Rekomendowane odpowiedzi

hejo

 

autko stoi mi juz 2 dzien po umyciu silnika przy pomocy weza ogrodowego i jakiegos syfu za 12zl. zdjalem przewod WN ze swiecy i wlozylem na niego inna swiece i niestety nie ma iskry.wiec prawdopodobnie padla cewka lub czujnik polozenia walu. i tutaj moje pytanie jak to sprawdzic? tzn jak sprawdzic cewke? bezpieczniki sa ok, podmienialem tez sterownik i tez jest ok. Dziwna sprawa ogolnie, mylem juz w ten sposob silnik kilka razy i wczesniej za kazdym razem odpalal bez problemów....wszystkie wtyczki posprawdzalem po myciu i byly suche w srodku. nie kierowalem strumienia wody na elektryke i ogolnie malym cisnieniem mylem a tu taka kupa :( pomozcie bo bez auta jak bez reki. :( pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ze Ci nie pomogę i przepraszam również za komentarz, ale silnika się tak nie myje, ja nie uzywam wody tylko jakis specyfik w sprayu i sam ręcznie myję opryskam i wycieram ale bez wody, owszem jest to pracochłonne i mozna sie ubrudzic, ale bezpieczniej jest. Najprawdopodobniej gdzies dostała się woda pod ciśnieniem i tyle. moze wyschnie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy eureka odpalil :))))))))))) nie wiem co byl nie teges przed chwila zszedlem zakrecilem i zapalil od strzala:)! dzieki za pomoc juz nie bede myl silnika. pozdrawiam

 

Myj myj , tylko z glowa :norty:

SPRZEDAM BMW 530 M60B30 TOURING AC SCHNITZER !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kiedyś pracowałem w auto komisie i mycie silników robiłem na co dzień tylko silnik musi być ciepły nie gorący :nienie: a ciepły bo woda szybko wysycha i otrzywiście folią zabezpiecza się elementy elektroniczne t.j syrenke alarmową sterownik silnika jeśli jest pod maską można też zabezpieczyć alternator po umyciu wodą i detergentem sprężonym powietrzem albo dmuchawą usuwamy resztki wody z zakamarków trochę wody odparowuje i nie zdarzyło się żeby nie zapalił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.