Skocz do zawartości

Abs działa przy każdym hamowaniu.


jacek126

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wymieniałem ostatnio łożysko w tylnim kole. Przy wyjmowaniu czujnika Abs-u cały się rozleciał. Pojechałem kupiłem nowy już plastikowy przeznaczony do e36 i po założeniu niby wszystko OK tylko, że przy każdym hamowaniu jak auto prawie stoi załącza się Abs. NIewiem czy tak powinno być? Czy jakiś błąd ten czujnik łapie. Ewentualnie co trzeba zrobić żeby nie działał przy każdym hamowaniu a jedynie tak jak powinien według mnie tylko przy ostrzejszym hamowaniu.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

ŚREDNIO 11L/100km (LPG)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaniem ABS-u jest nie dopuszczenie do zablokowania kół. Ale o tym wiesz. ;) Skoro się włącza znaczy, że koło zaczyna się blokować podczas hamowania, to tak na zdrowy rozsądek. :think: Zawsze możesz podpiąć kompa pod moduł ABSu. ;) Rozpędź się do jakiejś prędkości na suchym i "czystym" asfalcie i depnij po hamulcach i zobacz co się dzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tylko rzecz, że nawet jak hamuje na suchym asfalcie z 10 km/h to też przy końcowym już wyhamowaniu Abs się załączy. :mad2: O nic nie chodzi tylko boje się żeby pompa Absu nie siadła szybko przez to. Można jakoś zmylić delikatnie czujnik żeby nie był tak czuły?
ŚREDNIO 11L/100km (LPG)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ponad rok (dopóki miałem sprawny ABS - ostatnio padł więc zacząłem szukać przyczyn) zadziałał mi może 2 razy na suchej nawierzchni - bardzo gwałtowne hamowanie. Więc to nie jest normalna sprawa. I ABS też nie powinien zadziałać poniżej jakiejś prędkości (chyba poniżej 5km - ale nie jestem pewien dokładnie). W rozwiązaniu problemu niestety nie pomogę. A z ciekawości, kupiłeś oryginalny czujnik czy jakąś chińską podróbę? Jak dojdziesz co jest powodem daj znać, bo muszę kupić czujnik i się zastanawiałem nad podróbą, ale teraz mam wątpliwości.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem oryginalny czujnik. Podróba wychodziła mnie 20 zł taniej tak że się nie opłacało. Dziś próbowałem go zmylić i niewiem co jest grane bo nic nie poskutkowało. Wyjąłem czyjnik i cały zabrudziłem. Nic nie pomogło, nawet najmniejszej różnicy. Nie wie ktoś czy jeśli odepnę akumlator to się zresetuje komputer Absu? Zastanawiam się czy on nie złapał jakiegoś błędu i dlatego tak się dzieje. Pojeździłem dziś po korkach i jest przerąbane :cry: Lekkie hamowanie i przy samym końcu jak złapie ABS to się leci na szybe i strach że ktoś w tył wjedzie.
ŚREDNIO 11L/100km (LPG)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.