Skocz do zawartości

Gdzie mogę podpiąć CB RADIO i NAVIGACJĘ oprócz zapalniczki?


Ratovnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :-),

 

mam pytanko, gdzie na stałe mogę podpiąć do zasilania nawigację i CB RADIO zamiast podłączać je ciągle do gniazda zapalniczki?

 

 

Pozdrowionka :-)

 

Hej, ja kable z CB wpiąłem bezpośrednio do kabli od zapalniczki założylem dodatkowy bezpiecznik i przekażnik.

Placu jest tam dużo na taką zabawę :)

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :-),

 

mam pytanko, gdzie na stałe mogę podpiąć do zasilania nawigację i CB RADIO zamiast podłączać je ciągle do gniazda zapalniczki?

 

 

Pozdrowionka :-)

 

Hej, ja kable z CB wpiąłem bezpośrednio do kabli od zapalniczki założylem dodatkowy bezpiecznik i przekażnik.

Placu jest tam dużo na taką zabawę :)

 

 

A masz może jakieś foto poglądowe co i jak to wygląda i jakąś mini instrukcję wykonania??? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :-),

 

mam pytanko, gdzie na stałe mogę podpiąć do zasilania nawigację i CB RADIO zamiast podłączać je ciągle do gniazda zapalniczki?

 

 

Pozdrowionka :-)

 

Hej, ja kable z CB wpiąłem bezpośrednio do kabli od zapalniczki założylem dodatkowy bezpiecznik i przekażnik.

Placu jest tam dużo na taką zabawę :)

 

 

A masz może jakieś foto poglądowe co i jak to wygląda i jakąś mini instrukcję wykonania??? :-)

 

CB mam zamontowane obok nóg pasazera, zdjec nieestety nie mam, kabel przecisnalem w strone lewarka zmiany biegów, wymontowalem jego oslone i tam są kable z zapalniczki, brazowy masa a chyba bialy pradowy. Kabli nie przecinalem tylko delikatnie zdjąłem z nich izolacje i się wpiąłem. Bezpiecznik chyba 5A (czerwony) przekaznik najzwyklejszy najtanszy z 4 nogami nie pamietam oznaczen. Wszystko poskłądałęm do kupy zaizolowalem taśma i śmiga :)

 

Ikonki to zwykle zdjecie jpg. ja mam swoje BMW :)

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CB mam zamontowane obok nóg pasazera, zdjec nieestety nie mam, kabel przecisnalem w strone lewarka zmiany biegów, wymontowalem jego oslone i tam są kable z zapalniczki, brazowy masa a chyba bialy pradowy. Kabli nie przecinalem tylko delikatnie zdjąłem z nich izolacje i się wpiąłem. Bezpiecznik chyba 5A (czerwony) przekaznik najzwyklejszy najtanszy z 4 nogami nie pamietam oznaczen. Wszystko poskłądałęm do kupy zaizolowalem taśma i śmiga :)

 

Ikonki to zwykle zdjecie jpg. ja mam swoje BMW :)

 

A po co przekażnik??? Chyba lubisz dodatkową zabawę. Przecież CB nie pobiera 100A a zaledwie 2,5A podczas nadawania więc po co utrudniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie lubie prowizorek i masy kabli więc już trzeci rok mam CB zamontowane w schowku (e39) a włanczam je guzikiem na konsoli , jedynie jak jade dalej to wyjmuja gruche i kłada ją obok zapalniczki

fakt że w schowku po lewej tam gdzie kolega dał CB radio mam dodatkowy głośnik

tak to wygląda :

(sorki za fotki)

http://images24.fotosik.pl/254/92193823b800b6b3.jpg

http://images32.fotosik.pl/322/1d4058119750541d.jpg

w schowku mam też MP3 i też jest "bezobsługowe" :D

Aaaaaa !!! zapomniałem dodać że do CB mam też podłączony kabelek zasilający nawigację , więc jednym guzikiem załanczam oba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w schowku mam też MP3 i też jest "bezobsługowe" :D

Aaaaaa !!! zapomniałem dodać że do CB mam też podłączony kabelek zasilający nawigację , więc jednym guzikiem załanczam oba :D

Podpowiedz, co znaczy, że mp3 masz na stałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedz, co znaczy, że mp3 masz na stałe?

to znaczy że nie musza sięgać do schowka by je włączyć czy nim sterować

przy guziku do włanczania tempomatu mam pilot mechaniczny (sygnał kabelkiem) i tym pilotem obsługuja MP3 -- jest to z allegro CLATRONIK na płyty ale w zestawie był zasilacz samochodowy i kaseta "adapter" wszystko coś za 70zł

spisuje się to już dwa lata

no a przy okazji widać że nawigację mam zamontowaną nie na szybie a na kratce od nawiewu i kabelek do niej też praktycznie jest nie widoczny bo zasilacz jest za radiem a spod klapki radia wyłazi tylko tyle kabelka co jest potrzebne by nawi podłączyć

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//images31.fotosik.pl/330/0d03800b598f6c42.jpg

no i obowiązkowo DVD między fotelami ...

:D :D :D

a navi już przelakierowałem na czarno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.