Skocz do zawartości

dławi sie i "muli"


fabian_p

Rekomendowane odpowiedzi

witam

kiedyś pojawił mi sie problem,mianowicie na benzynie autko zaczeło sie dławić, nie było mocy i w sumie to nawet jechać nie chciała. po przeżuceniu na gaz, problem zanikł całkowicie ale jedynie na gazie. po kilku dniach próbowałem na benzynie i wszystko już grało. i tak kilka miesiecy było git aż do dziś. problem znów sie pojawił. na gazie idealnie, na benzynie sie dławi, nie ma mocy, nie chce jechać. czy może to być wina paliwa? tzn. chodzi mi o jego jakość?

z góry dzieki.

pozdrawiam

ps. chciałem na zlocie popytać ale w sumie nie wiedziałem nawet kogo, a szkoda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być przepływka, mój przyjaciel ma coś takiego w E36 320i, czasami chodzi idealnie na benzynie a czasami muli i się dławi, jak za długo mu się to dzieje to odłancza klemy na 30 min i pomaga na jakiś czas.

 

Tylko on nie ma sekwencji, a ty jaki gaz masz założony?

 

Jedź na kompa i powinno wyjść co tam siedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z góry dzieki za odpowiedzi. nie, mam zwykły gaz, .....a szkoda.

co do kompa to podjechałem ale kolo od razu odradził bo stwierdził po opisaniu rzezemnie problemu że na bank nic nie wykryje, bo na gazie wszystko ok.

wziąłem sie sam do roboty, z nudów i nerwów. zdemontowałem przepustnice, wyczyśćiłem, wymieniłem uszczelke, odpalam i tylko raz sie zadławiła, a pózniej wszystko ok. mam nadzieje że to sie nie zmieni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co to za koleś co Ci sprawdzał?

Przecież że na gazie działa to nie znaczy ze na benzynie działa, a jak na benzynie nie dziala to napewno wykryje, jeżeli bedzie przepływka to na gazie bedzie chodziło a na benzynie bedzie sie dławił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalka!

Myślę, że jak jeździsz głównie na gazie to nie ma sensu tego co chwile wymieniać, a napewno będzie się psuło, co innego na sekwencji.

Jak będziecie kupować przepływkę to nie żadne zamienniki, lepiej sprawną oryginalną używkę!

Po wymianie przepływki trzeba skasować błąd na kompie.

Nie ma dużo roboty, ale jest to kosztowne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co od ceny to popatrz na allegro do twojego modelu.Aż taki bardzo drogie to nie jest.Ważne żeby byla z pewnego żródla i sprawna w 100%.Jak masz od kogo to podmien na chwile i zobacz czy wogóle coś się zmieni,kilka minut roboty...Pozdrawiam

Ta przeplywka coś często pada w BMW:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak ktoś lubi wyrzucać w błoto 250 zł na przepływkę i od 50 do 100 zł na kompa to nie jest dużo... ja akurat wolalbym za to kupić coś innego :?

Nie zawsze przepływka łapie zanim nie wykasujesz błędu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta wymieniona przepływka też się zepsuje, i tak co jakiś czas będzie trzeba wymieniać to samo.

Jeżeli nie jeździsz na benzynie to poprostu to zostaw, a jak jeździsz to niestety co jakiś czas będziesz musiał się pozbyć kilku stówek...

Ewentualnie zmień sobie autko na diesla albo na gazowane sekwencją, ale to juz w ostateczności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlaśnie.Przeplywka nie psuje sie od tak sobie,musi być wystrzal gazu albo coś innego,może sie zabrudzić itp.Wiec jak ci gaz strzela to najpierw napraw to a potem wymień przeplywkę jeśli jesteś pewien że jest wadliwa.Zrobisz raz a porządnie to bedzie na długo a nie jak kolega Hyro piszę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis odłąćzylem przepływomierz i nic nie dało...Muli tak do 3 tys...Nie wiem juz co moze byc....

Mi też tak mulilo jak odlaczyłem sondę,tylko że do 4tyś obr.Na gazie lepiej chodzil ale na benzynie prawie wogóle nie chciał jechać.Gdy podłaczylem z powrotem jechał normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.