Skocz do zawartości

Jaki olej BMW 730 E-32 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Panowie potrzebuję porady chcę zmienić olej w mojej E-32 do tej pory jeździłem na półsyntetyku Lotosa zamówiłem Castrola Magnateca ale zamiast półsyntetycznego wysłali mi syntetyczny czy mogę wlać ten olej ? Czy nic nie stanie się z silnikiem ? Proszę o pomoc. Pozdrawiam
Opublikowano
jednoznacznej odpowiedzi trudno udzielić, może być źle a może być lepiej.
Opublikowano
Ja bym raczej nie ryzykował,oddaj im ten olej i niech przyślą półsyntetyczny.
Nur bmw e32
Opublikowano
nie jest to nowe auto i jezeli zalejesz silnik syntetykiem po skutek bedzie taki prawdopodobnie ze wyplucze ci wszystkie osady nagary , wyplucze "syf" i autko bedzie chodzic glosniej i bedziesz mial do wymiany uszczelki pod klawiatura miska i byc moze nawet pod glowica, ja bym nie ryzykowal lania syntetyku
e38 m62
Opublikowano
Czy nic nie stanie się z silnikiem ?

Na to pytanie nikt Ci wiarygodnej odpowiedzi nie udzieli, ale ja na Twoim miejscu zaczął bym od stałej i częstej obserwacji bagnetu. Jeżeli olej nie będzie robił się czarny, to będzie oznaczało, że Twój półsyntetyk nie zostawiał zbyt wiele nagaru i możesz jeździć na syntetyku.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
ja ostatnio wymieniałem olej w e32 3,0 i kolega z serwisu mercedesa powiedział, że przy dużym przebiegu okolo 300tysiecy najlepiej wlac mineralny i faktycznie autko sie ladnie wyciszylo i nigdzie sie nie poci no moze poza uszczelka klawiatury ale to juz bylo...
Opublikowano
nie jest to nowe auto i jezeli zalejesz silnik syntetykiem po skutek bedzie taki prawdopodobnie ze wyplucze ci wszystkie osady nagary , wyplucze "syf" i autko bedzie chodzic glosniej i bedziesz mial do wymiany uszczelki pod klawiatura miska i byc moze nawet pod glowica, ja bym nie ryzykowal lania syntetyku

 

 

mam 260 tysiecy przebiegu auto smiga na 5 W50 Mobil 1 pełny syntetyk niebierze grama oleju i nigdzie sie niepoci chodzi tak jak powinna tagze wszystko zalezy w jakiej kondycji masz silnik

Moje BMW- E30 318I,

- E34 525TDS

-E32 730IA-kochana babcia

-E34 520I M50

E46 Touring 320CI M54

E36 M43 Touring

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
mam e36 i e38 oba w 94r i jezdza na 5w40 castrola i nic nie niewyplukalo!!!!!!! co za bzdury, a olej mineralny nieplucze silnika tak??? tylko jeszcze bardziej zabrudza silnik i jest wtedy szczelny, proponuje zalac smoly z pokostem a bedzie silnik chodzil rewelacyjnie cicho no i sie uszczelni
www.auto-optima.pl
Opublikowano
ja do swojej e32 zalalem polsyntetyk mobila i jest dobrze syntetyku jednak bym nie lal
Opublikowano

Jeżeli jeździłeś na półsyntetyku, to na twoim miejscu bym tego nie zmieniał.

 

Moja E32 ma nabite 360 tys. i silnik jest w świetnej kondycji, nie bierze grama oleju , silnik od środka jest czysty, nie straciła na mocy ani nic takiego , jeźdze na Castrolu Magnatecu, półsyntetyk 10W40.

 

Pozdrawiam

Opublikowano
do tych aut z duzymi przebiegami proponowal bym castol gtx 15w40 nigdy zadnego lotosa do bmw jezeli ktos zaleje do wysluzonego silnika zadki olej to go dobije przy ostrej jezdzie http://habi.pl/a22-castrol-gtx-high-mileage-15w-40 http://www.castrol.com/castrol/productdetailmin.do?categoryId=9014474&contentId=7028719 :wink:
Opublikowano

Żadnych minerali, nawet jak masz większy przebieg. SZKODA MęCZYć SILNIK.

Jak miałeś półsyntetyk lotosa, to teraz zalej półsyntetykiem mobila, o tych samych parametrach lepkości.

Przelanie od razu na syntetyk może być ryzykowne. A przy jeździe na mineralu w szybkim czasie z pewnością zaczniesz słyszeć popychacze w silniku.

 

Jako ciekawostkę podam, że fachowcy od mobila (przedstawiciele/eksperci), podają że ich półsyntetyk ma lepsze właściwości dla pracy silnika niż syntetyk. Jest to poparte ich wewnętrznymi badaniami, choć ja nie mam wobec tego stanowiska.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.