Skocz do zawartości

Sworznie i tuleje jakie i gdzie kupić


ufo000000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przyjeżdżam do serwisu z oponami i mówię że chce wymienić opony i geometrie z przodu zrobić a on podnosi autko wziął kołami potelepał i mówi że niema sensu geometrii robić na tak wyp.......... sworzniach i tulejach.

Kazał mi wymienić tuleje i sworznie tylko nie na sworznie z gumą bo że chwila moment i znowu sie wysypią tylko całe metalowe. Poczytałem trochę na forum o tym i widzę że polecacie sworznie marki MEYLE ale widzę że są zewnętrzne i wewnętrzne-nie powiedział mi które wymienić, ja się na tym niewiele znam ale myślę że chyba wypadało by oba i tuleje żeby już mieć spokój z tym.

 

Możecie polecić jakiś sklep, link do takich sworzni albo kompletu żeby wszystkie sworznie i tuleje razem były? Bo pytałem w sklepie czy można zamówić całe metalowe sworznie to niedostępne :?

Jakieś w miarę dobre ale nie znowu za kosmiczną cenę.

 

Tu spotkałem coś takiego ale to widzę guma i nie wiem ile by to wytrzymało http://moto.allegro.pl/item398008183_tuleje_sworzen_wahacza_bmw_e36_e_36_febi_d10.html

Polećcie coś i dzięki z góry pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swojej Buni wymieniałem jakis rok temu sworznie dolne-krótkie, a po pół roku wysypały sie wewnętrzne i znowu miałem robote.

Więc lepiej wymień wszystkie sworznie (dolny-krótki i długi-wewnętrzny) oraz tuleje gumowe na końcach wachaczy i będzie spokój :8)

 

Co do firmy to nie wiem co Ci polecić. Ja na przykład mam sworznie krótkie firmy NK, długie firmy Tekonrot, a tuleje Febi. I jak narazie wszystko sprawuje się OK.

Ten link z częściami to tak:

-jeśli bym wymieniał to bym kupił ten zestaw

-firma jest jak najbradziej OK

-cena bardzo przystępna

 

Kazał mi wymienić tuleje i sworznie tylko nie na sworznie z gumą bo że chwila moment i znowu sie wysypią tylko całe metalowe.

Przecież wszystkie sworznie są metalowe, a nie gumowe :duh: :duh: :duh: Gumę tą co widzisz, tylko chroni sworzeń przed zabrudzeniem. Jeśli by tej gumy nie było to część szybko by siadła i byś musiał ja wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze ....zestaw jest ok ale zastanów się czy nie lepiej dołożyć 50zł i kupić zestaw LEMFORDERA!!!

Jest to oryginał dla BMW i warto zalożyć cały zestaw z 1 firmy i mieć święty spokój

Całość kosztuje dokładnie 276zł .....ale poczujesz różnice!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przecież wszystkie sworznie są metalowe, a nie gumowe :duh: :duh: :duh: Gumę tą co widzisz, tylko chroni sworzeń przed zabrudzeniem. Jeśli by tej gumy nie było to część szybko by siadła i byś musiał ja wymieniać.

 

Nie, bo są dwie wersje wachaczy w E36 /zależy od rocznika/ i w jednej z nich są sworznie krótkie z tzw. strefą komfortu. Można natomiast kupić do tej wersji tzw. sworznie pełne bez tej strefy. /gumy pomiędzy zewnętrzną i wewnętrzną blachą sworznia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.