Skocz do zawartości

Co zrobić z lakierem???


pawliszon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mały problem z maską, chodzi o to, że była ona malowana (w Niemczech) i popękał na niej bezbarwny lakier (prawdopodobnie za dużo ktoś dodał utwardzacza :duh: ) i wygląda tak jakby była cała porysowana. Próbowałem pastować i niby było trochę lepiej ale powchodziła pasta w te szczelinki, wyschła i teraz widać jeszcze gorzej. Mam pytanie czy można jakoś uniknąć malowania? Kilka osób mi mówiło, że można przetrzeć maskę na mokro papierem wodnym 2500 i potem zrobić polerkę, ale spotkałem się też ze stwierdzeniem, że to może pomóc albo pogorszyć. Wolałbym pieniądze które mam przeznaczyć na malowanie wydać na coś innego :( Więc może ktoś napisze czy da się to jeszcze uratować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem i nawet byłem już zasięgnąc informacji u lakiernika i no niestety do malowania :x Moje auto było bite i maska była klepana więc dam sobie spokój z tym może kiedyś kupię inną i pomaluje ale jak na razie nie przeszkadza mi to pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz tylko zniwelować te brzydkie widoki to rozejrzyj sie za preparatem T-CUT color fast, dobierz pod swój kolor i pobaw sie z tym, napewno ślady po paście (pewnie tempo) zniknął.

 

a jak chcesz zażegnać kłopot ..poszukaj maski w kolorze, a nóż widelec trafi sie okazyjnie gdzies ostatecznie malowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor będzie ciężko podobny znaleźć bo dokładnie ten kolor się nazywa CALYPSOROT (taki jasny bordowy) tym bardziej, że to jest coupe i maska ma wloty powietrza co już zawęża krąg podejrzanych...;) Spróbuję najpierw z woskiem koloryzującym a jak to nie pomoże to papier ścierny i polerka, a jak to nie przyniesie skutku to niestety malowanie... :cry2:

 

Myślałem jeszcze żeby spróbować może myjką pod dużym ciśnieniem umyć, może by sam odlazł... :think:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja maska też ma takie przemazy.Ktoś kiepsko to pomalowal.Oddalem do polerki caly samochod ale masce wiele to nie pomoglo,Koleś nablyszczyl ja jak tylko mógł ale i tak bylo widać skazy.Teraz co jakiś czas po myciu stosuje środki do polerowania typu własnie pasta tempo,autopolitura(trochę slaba bo zostaje w rysach) i pomaga na jakiś czas.Chyba tylko ponowne lakierowanie pozostaje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier (kolor) u mnie jest ok, kolor dobrany idealnie, tylko ten bezbarwny lakier popękał wzdłuż maski (od przodu w kierunku szyby). Pod słońce widać, że kolor jest nienaruszony ale bezbarwny popękał do samego spodu.

No nic, najpierw spróbuję jakimiś kosmetykami a jak to nie pomoże to polerka. Będę pisał na bieżąco jakie efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwość, że wyjdzie jeszcze gorzej niż jest teraz?

Niestety takie ryzyko zawsze istnieje... Mozesz sprobowac delikatna reka pobawic sie z papierem wodnym, a potem kupic pasty polerskie i to przepolerowac. Warto tez zrobic bilans kosztow. Papier+pasty (zasadnicza i wykanczajaca)+gabki polerskie+polerka czy wyjda duzo taniej jak lakiernik, bo moze sie okazac ze nie bedzie to oplacalne. Napewno zastosowanie czegokolwiek poprawi sytuacje, wazne by robic to z glowa... Najlepiej byloby obejrzec jak ta maska wyglada i napewno wiecej daloby sie powiedziec co z tym fantem zrobic, bo dla mnie spekany lakier to ekstremalna sytuacja i wydaje mi sie iz ciezko to bedzie naprawic polsrodkami, wkoncu to nie sa mikroryski tylko peknieta cala warstwa lakieru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.