Skocz do zawartości

Z3 - czy ktos zna te sztuke + pare pytanek. Pomozcie.


Rysiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie dawno mialem okazje zakochac sie w Z3. Jako, ze nie lubie marnowac czasu, mam na oku jedna sztuke:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=385669066

 

Czy ktos ja zna i moze cos powiedziec? Wlasciciel jest w tej chwili na wakacjach i mam ja ogladac za 2 tygodnie. Powiedzial, ze byla lekko uderzona (sciagnieta po stluczce, ponoc ma foty ale jeszcze nie widzialem) i naprawiona w serwisie BMW. Twierdzi, ze zadbany egzemplarz.

 

Ponadto, mam nastepujace pytania / watpliwosci:

1. Nie ukrywam, ze to troche sporo kasy jak na zabawke tylko na lato. Czy tego auta w ogole nie da rady eksploatowac zima? Czy musi stac w garazu? Rozumiem, ze miekki dach to nie to co samo co "normalna buda", ale czym grozi jednak uzywanie auta caloroczne z softtopem? Co myslicie o hardtopach? Czemu trzymacie auta w garazu, zamiast kupic sobie hardtopy?

 

2. Z pewnoscia auto jest wyjatkowe, i zeby je sprzedac, to trzeba trafic na pasjonata, ktory ma do wydania sporo kasy. Boje sie, ze to auto jest niesprzedawalne, szczegolnie z automatem (wiekszosc z Was pewnie sie skrzywi, ale ja akurat taki chce [nie chce tu wszynac dyskusji reczny czy automat]). Ja bede sie musial podeprzec kredytem i troche sie boje, ze moze jak mi sie podwinie noga, to nie da rady sie tego auta pozbyc.

 

Czy mozecie powiedziec, jesli ktos sprzedawal Z3 ile czasu mu to zajelo i jak wyglada rynek na to auto?

 

3. Czy zdarzyly sie komus akta wandalizmu np. pociecie dachu, wrzucenia jajka czy wrzucenie worka z woda czy cos takiego. Rodacy sa zazdrosci i zawistni i wydaje mi sie, ze jest sie czego obawiac. Ja, jak powiedzialem kumplowi, to ten :" A co, chcesz 16-tki wyrywac spod klubu?" :duh:

 

Jakie reakcje powoduje to auto u innych? Pozytywne czy zawistne?

 

 

Dajcie znac, co myslicie.

Ja juz nie moge sie doczekac ogladania tej sztuki. To jedyny automat w Polsce z silnikiem >2.8, a ja ogolnie nie jestem fanem kupowania w kraju, jak nie wyjdzie z tym, to bede szukal czegos u Helmutow.

 

Pozdro,

Rysiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy twierdzą, że zadbana, lekko puknięta i naprawiana w serwisie BMW :D także tutaj po prostu dokładnie oglądnij. Wiemy, że "Zetka" wyzwala nieograniczone pokłady emocji, ale choć na chwilę musi zapanować rozum :D.

 

Autka osobiście nie kojarzę więc się nie wypowiadam "na oko".

 

Ad1. Autko da się eksploatować zimą, jednak dla większości z nas jest to po prostu drugie letnie autko i troszkę (przynajmniej mi) szkoda bunią jeździć po śniegu i soli. Jak będziesz odpowiednio dbał o dach to nie będziesz miał problemów, jednak coś co zamarza i odmarza lubi tracić swoje właściwości (dach, uszczelki itp). Skoro jeździmy wiosną, latem, wczesną jesienią to nie używamy hardków bo po co. Ale jak założysz to autko staje się całkowicie całoroczne.

 

Ad2. Mało osób je kupuje, ale też nie za wiele sprzedaje. Także nie powinieneś mieć tragedii. Dużo w przypadku takiego autka zależy od jego stanu - często po "ten" egzemplarz jedzie się oglądać na "drugi koniec Polski".

 

Ad3. Tragedii nie ma, ale jednak trzeba uważać gdzie autko się zostawia. Sam osobiście się nie spotkałem (w ankiecie na pewnym forum na ok 150głosów tylko (albo aż) 3 miały jakiś incydent.

 

Reakcje najróżniejsze, raczej pozytywne (szczególnie w formie Cabrio :D). Sporo osób się uśmiecha, czasem podchodzą i pytają co gdzie jak itp. Jakiś niemiłych sytuacji jeszcze nie miałem. Znaczek BMW tutaj nie odgrywa roli płachty na byka, "kozacy" nie przystartują bo nie chcą się sparzyć (autko rzadkie, więc nie wiedzą czy dadzą radę :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzwonilem sobie, poszperalem i odnosze wrazenie, ze ta sztuka jest mega droga. Znalazlem dwie sztuki w zacnym stanie rocznik starszy (2000), tyle ze w wersji manual w okolicy 37-38 tys.

 

Z tym 46 to mega przeginka. Wydaje mi sie takze, ze klopot z odsprzedaza automata, pytanie czy powinien byc drozszy czy tanszy, no, ale to juz kwestia popytu i podazy.

 

Tomek, a Ty masz automata? Jestem zainteresowany, przeslij mi prosze nr do siebie to pogadamy.

 

Pozdr,

Rysiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,sam juz nie wiem czy chce sprzedac czy nie :( obecnie mam na głowie za duzo aut i moze dlatego :mad2:

 

Jak masz na glowie za duzo aut, to w czym klopocik? :D To raczej powinienes wiedziec?

 

A serio: Tomek, spoko, nie ma sprawy. mam na oku dwie ladne sztuki za 37 i 38 tys, ale teraz nie ma mnie w kraju. Obejrze je pewnie za dwa tygodnie, a w te sobote ogladam te na automacie. Dam znac jak wrazenia. Zreszta w ogole pospiech to zly doradca.

 

BTW: Tomek, powiedz szcerze, ile spali 3.0. Wiem, to zabawka i na to sie nie patrzy, tylko chce wiedziec na ile sie nastawic. 15 ltr???

 

Pozdr,

Rysiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jesli nacisniesz i puscisz przycik od kontroli trakcji to zapali Ci sie ze jest wyłaczona ale nie do konca.Ponowne przytrzymanie na 5 s wyłacza ja całkowicie i oprocz swiecacej sie kontrolki od wyłaczonej kontroli trakcji,zapala sie równiez kontrolka od hamulca recznego.Jezeli te dwie kontrolk swieca razem to wtedy :mrgreen: :twisted2: .Dziwne ze tak tylko mam w z3 3.0i a z3 1.8 mam tez wyłaczana i wystarczy raz nacisnac :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to muszę się pochwalić.

 

Od wczoraj jestem właścicielem Z3 3.0i 2001 rok; sztuki, która jest przedmiotem tego wątku. :lol:

Prawdziwe cudeńko, wersja wszystkomająca.

Potrzebuje tylko windshota, ktoś wie skąd go wziąść? Sprawdzałem na allegro, ale nie było ani jednego.

 

No, i trzeba bedzie teraz dogłaskać, zakonserwować softtop, tylna szybe itp...

 

Dzięki wszystkim Wam.

 

Pozdr,

Rysiu

 

PS. Tomek, co sie stało, czemu zmieniłeś zdanie? TO piękne auto jest, a szczególnie w 3.0 niesamowite. :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysl, biedrona. Dawaj.

A moze tak tu na forum, to inni tez skorzystaja?

 

Mam na oku jeden na ebay.de Na razie zapytalem typoa czy wysle do polski, ale milczy. Znalazlem taz na amerykanskim z jakiegos sklepu motoryzacyjnego za 120 $, al etez nie odpowiadaja czy wysla do PL. :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.