Skocz do zawartości

dzisiaj auto nie odpaliło (530d) ;(


mariox

Rekomendowane odpowiedzi

Bo to nie jest dioda. To nie ma świecić tylko jak popatrzysz w to "oczko" przy dobrym dziennym świetle to powinno być zielone, ale nie super zielony jak światło w sygnalizatorze świetlnym, tylko bardzo ciemny odcień zieleni. Widać to często pod kątem i trzeba przechylić akumulator. Jak patrzysz na ten akumulator w bagażniku to nic tam nie zobaczysz-za ciemno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok miałem podobny problem

 

rano wszedłem do auta odpaliło wszystko działało jak zawsze jak wróciłem po godzinie jazdy zostawiłem autko na 2-3godzin (dodam ze wszystkie swiatła były wyłaczone i nic nie mogło pobierac prądu)

 

pruba odpalenia nic wszystko miga po chwili dziwne znaki na wyswietlaczu i zegarach i nic nawet nie zakreciła wiec jeszcze raz i to samo

po krótkiej rozmowie z mechanikiem stwierdził ze odpalamy na kable ale nie z komory silnika tylko bezposrednio do aku... zapaliła myslałem ze wszystko ok a tu wrzucam sobie D a ona zerwała i wywaliła bład skrzyni

i kilka innych mniej istotnych

przy próbie jazdy zmieniała biegi szarpiąc i zrywajac

wszystko przeszło po ponownym zapaleniu silnika

a akumlator dalej działa

 

jedyne co to po tej przygodzie pojechałem zmierzyc napiecia i takie tam

okazało sie ze zaraz po odpaleniu alternator ładuje niepełne 14V dopiero po przegazowaniu powyzej 2000rpm zaczyna ladowac ponad 14V

 

drugi raz rozładowałem aku jak nie wyłaćzyłem CB na noc :oops: ale to mój błąd

KUPIE E30 325i lub 325e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blad skrzyni pojawiac sie moze WLASNIE gdy niedomaga ładowanie - glownie jak jest zwarcie i autko przez chwile dostaje duzo mniej pradu niz powinno. Wtedy kompy wariuja. Porzadne podladowanie aku lub wymiana na nowy jesli stary jest juz zuzyty - rozwiazuje problem.

http://img571.imageshack.us/img571/7404/logotds.jpg

Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.