Skocz do zawartości

Dzwonienie z wału napędowego


RobertS

Rekomendowane odpowiedzi

czyli mamy rozwiązany problem ? ... ? :-(

 

ale czy na pewno.... czy podpora będąca w idealnym stanie, czyściutka..., ładniutka może tak dawać w kość ? :-)

 

pewnie tak .... objawy są identyczne

 

teraz pytanie,,.... kupujemy taką podporę np. FEBI za te 130zł.. wymieniamy samodzielnie ? trzeba jakiś specjalistyczny sprzęt ? (zaznaczam że wał miałem już w rękach, tylko czy do zmiany tego elementu nie jest potrzebna jakaś prasa ?)

BMW X3 3.0d LCI

było:

BMW 3 E46 330d - ten silnik to poezja !

Audi A6 quattro 2.5 TDI- silnik specjalnej troski

Audi A4 1.8 Turbo 200 PS.., b.mile wspominam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mamy rozwiązany problem ? ... ? :-(

 

ale czy na pewno.... czy podpora będąca w idealnym stanie, czyściutka..., ładniutka może tak dawać w kość ? :-)

 

 

Zaden mechanik - nawet w ASO nie chcial pokazywać na łozysko podpory, bo guma "ładnie" wyglądała .......

 

Rozebrałem stare łożysko po wymianie i .... suche w środku (brak smaru) i widać, że przegrzane lekko..... i tyle.

 

....wymieniamy samodzielnie ? trzeba jakiś specjalistyczny sprzęt ? (zaznaczam że wał miałem już w rękach, tylko czy do zmiany tego elementu nie jest potrzebna jakaś prasa ?)

 

Nie robiłem tego osobiście, ale rozmawiałem z mechankiem, który wymienił mi tą podporę z łożyskiem. W skrócie:

 

1. Trzeba dobrze zaznaczyć dwie półówki wału, aby weszły z powrotem dokładnie w tej samej pozycji względem siebie. Najłatwiej farbą na wale po jednej i drugie stronie krzyżaka.

 

2. z samej podpory łożysko schodzi bez problemów. Jednak od strony wewnętrznej łozysko "siedziało" mocno na wale. Trzeba mieć sprzęt do zdejmowania łożyska np coś takiego: http://www.nvrforgings.com/nvr_images/bearing_puller.jpg

 

3. U mnie łożysko kupione wg. numeru katalogowego nie pasowało, a więc lepiej kupić łożysko na podstwie wzoru (starego)

 

Dwie osoby są potrzebne przy zdejmowaniu i montażu wału... bo jest długi i cieżki.

 

...i tyle wiem na ten temat. :oops:

Uzależniony od 325iC

Zakochany w żonie

.....ja też jeżdżę E30 z wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A ja wymienilem wal i most :) i jest jak nowonarodzona :) Luzy w moscie byly takie ze szok. mechanik tylko sie zlapal za glowe. :duh:

 

Ciekaw jestem ile kilmetrów ten samochód już przejechał? Ciekaw jestem ile most wytrzyma..... 350 000km - 1 000 000km?

Edytowane przez RobertS

Uzależniony od 325iC

Zakochany w żonie

.....ja też jeżdżę E30 z wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.