Skocz do zawartości

rzucanie silnikiem w e39 530d


diablo1982

Rekomendowane odpowiedzi

witam

od kilku dni rzuca mi silnikiem jak jest zimny ale to mocno rzuca, telepie.jak sie rozgrzeje po 3 min ustaje lecz nie dokońca.wiem ze mam do wymiany sprzęgło,bo juz szarpie,bierze na podłodze juz i rzęzi(spręzyny)..czy te objawy rzucania silnikiem na zimno sa spowodowane sprzęgłem????czy pada mi wtrysk lub pompa???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień filtr paliwa , do baku wlej denaturat/w proporcji litr na dwadzieścia/trzydzieści litrów ropy/ i zobacz czy się nie uspokoi.jak nic to nie da , to jedż gdzieś na kts'sa albo inny szajs który pokazuje wartości rzeczywiste i niech i porównają wydajność dawki wtrysków.

pozd.krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz poduszki pod silnikiem,

chyba w 3.0d z tego co pamietam są węże do nich podpięte więc je też trzeba przejżeć,

 

dwumas to sobie zostaw na później,

wtryskiwacze to chyba musza być już zdechłe,

bo sam miałem jeden wymieniany ale to wyszlo na kompie silnikiem mi nie bujało,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień filtr paliwa , do baku wlej denaturat/w proporcji litr na dwadzieścia/trzydzieści litrów ropy/ i zobacz czy się nie uspokoi.jak nic to nie da , to jedż gdzieś na kts'sa albo inny szajs który pokazuje wartości rzeczywiste i niech i porównają wydajność dawki wtrysków.

pozd.krzysiek

O rety co Ci ludzie pisza. Jaki denaturat!? Denaturat to niech dolewaja taxsiarze w swoich starych mercach(zeby nie zamarzli). W zadnym wypadku denaturat!! Nie do tego ukladu wtryskowego!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie wiedzą co piszą , ty chyba nie bardzo....

denaturat wlewa sie w celu związania wody , która się z ropą nie miesza , robi się to w duże proporcji tzn. duża ilość oleju na nie wielką denaturatu , w celu zabezpieczenia wtrysków przed zatarciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zresztą , kwestia paliwa to jedna z mozliwości , koło dwu masowe i poduszki silnika kolejna , u mnie kiedyś urwała się poduszka skrzyni i układu wydechowego/na wysokości poduszek skrzyni/ i budą w trybie"D" z nogą na hamulcu trzęsło jak cholera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem umówiony na wymianę sprzęgła, okaże sie jak wyglada dwumasówka.poduszki pod silnikiem

i pod skrzynią biegów nowe orginalne

a z innej beczki to byłem w jednym z najbardziej chwalonych na forum warsztatów no i tam mnie rozbawili swojmi teoriami.a minowicie ze nie ma zamienników sprzęgła do BMW E39 530d.jest tylko orginał który kosztuje u nich ponad 2 tys zł + 600 zł wymiana :jawdrop: heh musiałem uswidomić im ze wiem ze sa zamienniki jak SACHS i LUK który zreszta idzie na pierwszy montaż.czy sa w Warszawie lub okolicach jakies normalne warsztaty, gdzie cos robia a nie naciagaja???????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.