Skocz do zawartości

NIE WIEM CO SIE DZIEJE Z PLYNEM CHLODNICZYM POMOCY!!!


pmarcus

Rekomendowane odpowiedzi

Co jakis czas musze dolewac plynu chlodniczego, poniewaz ten caly miernik jest caly czas na dole, nie wazne czy samochod jest zimny czy nie, kiedy dolewam plynu do takiego stopnia jak jest pokazane to kilka dni pozniej juz go prawie nie ma... wyciekow nie ma, wszystko jest suche boje sie tylko zeby sie do oleju nie dostawal... prosze o pomoc.

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciek moze byc tak niewielki ,ze nie zauwazysz go golym okiem, woda wyoaruje ale jesli plyn skapuje powiedzmy z wezykow idacych do nagrzewnicy to jakis element moze byc w takim bialym osadzie, moze masz tez uszodzyny korek i przpuszcza , uwalnia plyn w postaci pary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź zbiornik wyrównawczy u mnie był pęknięty obok jednego rogu z obu stron i była mała dziurka który pryskała na błotnik. jak zdejmiesz obudowę filtra powietrza to będziesz mógł łatwiej skontrolować jego stan. U mnie był to róg od tyłu po stronie prawej (jak stoisz do samochodu). Zbiornik u mnie został sklejony, u panów co robią zderzaczki. Na razie jest git :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam ten sam problem co kolega walczę z tym płynem już 1,5 roku i nic nie widać żadnych objawów dodam tylko iż u mnie ubywa jakieś 300 ml na 1000 km czyli ubywa od max do min.

Narazie dałem sobie spokój na początku wymieniałem jakieś węże ale to tylko wyrzucanie kasy narazie po prostu chyba trzeba czekać aż faktycznie gdzieś puści.

Jak rozwiążesz problem to napisz.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie uszkodzona jest pompa wody bo jak tak to wtedy zwiększa się ciśnienie płynu i tym samym jest on z siłą wypychany np: przez węże, które też zresztą sprawdź bo może okazać się że przecięła je któraś z obejm.
Prowadzę swoje życie, a nie BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.