Skocz do zawartości

Rozrusznik E36 Regeneracja czy nowy ??


xylometazolin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pada mi rozrusznik tzn. gdy zaczynam kręcić kluczykiem to tak jakby przeskakiwał na jakiś zębatkach. Codziennie muszę zakręcić około 3,4 razy żeby załapał i zapalił.

Znalazłem w okolicy gościa co je regeneruje. Jednakże nie chciał podjąć się, jego wyjęcia, silnik m42 bodajże 1,8 is 1992. Jest tam pewna śruba do której potrzebny jest specjalny klucz o ile się nie chce wyjmować całego kolektora... A wydaje się że nie trzeba.

Czy ktoś już miał taki prolblem i ma jakiś dobry i niedrogi kontakt do warsztatu w okolicach Wawy ?? Czy nie przeszkadza tu regeneracja ?? Jaka jest żywotność po takim zabiegu ??

Slyszałem o specjalistach w Otwocku bądź w sąsiedztwie, którzy zajmują się tylko Bmkami. Ma ktoś może numer telefonu do nich ??

 

Jak zawsze z góry dziękuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem cos podobnie jak Ty.

Zapalał coraz gorzej. Później nawet za 6 razem :duh:

Okazało się że bendiks do wymiany.

Za nowy z robotą dałem 130zł.

Podjedź gdzieś gdzie zajmują się rozrusznikami/alternatorami i spokojnie to zrobią. Fakt dostęp jest trudny ale sobie poradzą. W moim przypadku trwało to ok 2-2,5godz.

Ja bym się nie bawił w regenerację.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co kolega rozumie przez regeneracje? cos jakby "drutowanie" ?

 

rozrusznik naprawia sie jak kazdy inny element - jesli padnie elektromagnes to sie go wymienia na nowy, jesli panewki - to sie tez wstawia nowe. cokolwiek by to nie bylo to sie wymienia na nowe, sklada calosc i jedzie dalej. tu nie ma zadnej filozofii.

 

jesli w silniku cos sie zepsuje to sie przeciez tez go naprawia (regeneruje) - no moze poza skrajnymi wypadkami kiedy lepiej wstawic inny :)

 

rozrusznik wyjmie ci z auta kazdy srednio rozgarniety mechanik - warsztat samochodowy. jesli sami go nie naprawia to bierzesz go do autoelektryka i on ci go naprawia.

 

aha - mozna takze zakupic nowy (jak sie ma za duzo kasy). mozna tez kupic uzywany ze szrotu/allegro/z ogloszenia - liczac sie z tym ze takze trzeba bedzie wlozyc w niego pare PLN.

 

wiec wniosek - wyjac swoj, wymienic zuzyte elementy, jezdzic dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu ci kolego niestety nie pomoge bo mieszkam na pomorzu - jesli ci jednak po drodze to wpadaj do bytowa a ja ci zrobie ten rozrusznik.

 

aha - w poprzednim poscie odnioslem sie do pytania kolegi zawartego w tytule watku i pozniej w tresci: "Czy nie przeszkadza tu regeneracja ?? Jaka jest żywotność po takim zabiegu ?? ".

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego... sprawa w tym momencie wygląda tak że nie znam żadnego warsztatu, który wymontuje rozrusznik, zrobi i nie spartoli a później zamontuje. Ponieważ trzeba najprawdopodobniej zdejmowac kolektor, poszukuję poleconego warsztatu. Znasz takowy ?

 

Witam jeżeli jesteś z Marek to warsztat BMW masz na ul.Rzemieślników 11 od łodygowej tel.353-28-67

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.