Skocz do zawartości

regeneracja wału napędowego


bmwkolo

Rekomendowane odpowiedzi

witam

kupilem wal napedowy, niestety okazalo sie ze jest w kiepskim stanie i zabralem sie za regeneracje

zapieczony krzyzak wymoczylem cala noc w coca coli, pozniej oczyscilem wd40 i chodzi teraz dobrze (jescze nie montuje walu, wiec zobacze jak bedzie za pare dni)

pytanie odnosnie przeguby z konca walu (mial taki punkt przechylu w ktorym sie blokowal, ale rozruszalem go (recznie) i sie narazie nie blokuje nigdzie i tu pytanie czy jakis smar do niego wcisnac czy wd40 popsikac?

i druga sprawa jest guma peknieta na nim, co z nia zrobic?

 

czy warto to wogole bawic sie i naprawiac? czy lepiej wymienic?

 

 

http://img374.imageshack.us/img374/7968/walfu5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na szrocie stoi 750i i rozbitka 750il mam

 

 

Krzyząki to jedynie w oleju do asb można moczyć inaczej zatrze się do miesiąca ponownie,,,,

A z używkami to różnie bywa,,, a niech ktoś ząbki zamienił przy wymianie podpory i kłopoty murowane,, bicie stukanie itp

 

I tak dla pewności każdą używke trzeba by było dać do wywarzenia

http://img182.echo.cx/img182/3667/bmwx25qo.jpg

Sprzedaje materiał na podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego mialby sie zatrzec?

ja myslalem ze przez to ze nie byl ruszany wlasnie sie zapiekl i jak sie pojezdzi to sie rozrusza (tzn teraz chodzi ok)

 

a co do wywazenia to oczywiscie przed wlozeniem na wywazenie, tylko pytanie czy mozna wywazac bez podory? obecnie mam wal w 2 czesciach (brak lacznikow - przeloze je z auta , razem z podpora)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten przegub nie występuje osobno bez wału czyli trudno zdobyć i oczywiście są różne modele nawet w tym samym roku
jesli mowa o przegubie,ktory jest na koncu wału przed mostem to wystepuje oddzielnie.Do Twojego autka constant-velocity joint nr czesci 26 11 1 229 075 cena 110 euro...czyli znosnie.Pozdrawiam.Ps...u mnie padł krzyzak i z uwagi na to,ze jestem w Norwegii nie miałem mozliwosci wymiany...robia takie rzeczy w szczecinie w firmie Kardan za nieduze pieniadze i bardzo fachowo.Musiałem kupic cały wał tutaj w serwisie...3200zł...hmm...troszke zabolało,ale BMka sie cieszy a ja razem z nia.Krzyzak tez wymien jesli masz wał na wierzchu bo i tak Ci siadzie.uwierz mi to dobra rada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegub walu kupowalem do siebie w gda nowka dalem 500 zl wystepuje oddzielnie krzyzaki tez wyminiaja u mnie w gda wymiana plus wywazenie walu ok 260 zl jezeli ci sie nie spieszy to niedlugo rozbiram swoja na czesci (padla mi skrzynia) takze mozemy sie dogadac robilem caly wal jakies 2 miesiace temu podpore tez mam nowke

Było e30 323 wąska lampa :)

Potem e34 525

Teraz e32 750 V12 :D


www.fabrykaksztaltu.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.