Skocz do zawartości

cb-radio w E60


stinger

Rekomendowane odpowiedzi

HA !!!

Wiem, wiem. Wyraziłem się nieprecyzyjnie.

Otóż chodzi o zwykłą antenę CB o długości, mniej więcej 1,6 m z uchwytem do mocowania na śrubę. (taki najmniejszy uchwyt).

I taką to antenę kładziemy na dole szyby wzdłuż jej dolnej krawędzi a w poprzek osi samochodu, i... działa jak cholera!

Polecemi pozdrawiam! :hand:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HA !!!

Wiem, wiem. Wyraziłem się nieprecyzyjnie.

Otóż chodzi o zwykłą antenę CB o długości, mniej więcej 1,6 m z uchwytem do mocowania na śrubę. (taki najmniejszy uchwyt).

I taką to antenę kładziemy na dole szyby wzdłuż jej dolnej krawędzi a w poprzek osi samochodu, i... działa jak cholera!

Polecemi pozdrawiam! :hand:

Nie wiem czy to jest prawda czy fikcja :shock: ale zastanawiam się tylko jak ta antena pracuje nie mając pod sobą ani krzty masy? Nie spaliłeś jeszcze końcówki mocy w radiu? Sprawdź czy podczas nadawania czasem radio się porządnie nie nagrzewa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, aby to było dobre rozwiązanie - antena wewnątrz samochodu.

Nie chcę się wypowiadać, bo nie jestem radiofalowcem, ale nigdy i nigdziej nie spotkałem się z opisem czy zaleceniem, że antenę można montować wewnątrz czy to pojazdu czy pomieszczenia. Wręcz przeciwnie, zawsze jest informacja, że antena powinna być montowana poza jakichkolwiek barier i ograniczeń i w miarę możliwości na otwartych przestrzeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images31.fotosik.pl/101/a861d27ebf325fbdm.jpg

 

Radio umieszczone we wnęce po lewej stronie jak na foto u maciek_bmw, antena montowana za uchwyt SF-40/KF-150, antena wkręcana lub tez mocowana na motylek. Proponuję radio Presient Johny II ASC lub President Harry II ASC (konieczna jest od razu po zakupie korekta ASC), z anten najlepsze okolo 1 m: President Iowa, President Hawaii - jakość, odsłuch i walory wizualne bardzo dobre. http://www.president.com.pl/

 

Nie ma sensu montowac anten 150 cm i dluższych, to nie jest najlepsze rozwiazanie:

1) im dłuższa antena tym wiecej szumi zwłaszcza w mieście, gdzie są sieci energetyczne, nadajniki telewizyjne, gsm, internetu bezprzewodowego,itd, itp. Wtedy trzeba skrecic radio i automatycznie zasieg sie zmniejszy, czyli dluzsza antena ma zasieg krotszej,

2) problemy z wjazdem na parking pozdziemny/parking centrum handlowego - antena haczy o sufit,

3) długa antena beznadziejnie wyglada w eleganckiej limuzynie,

4) pamiętajmy, że obecnie praktycznie co 3 auto ma cb radio, wiec zawsze jestesmy w zasiegu komunikatow drogowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3) długa antena beznadziejnie wyglada w eleganckiej limuzynie,

tu bym się kłócił- nie przystoi wozić na "eleganckiej limuzynie" anteny krótszej niż 1 m ;)

Poniżej składana antena 1,98 cm- Sirio Performer- zasięg max. przezemnie uzyskany- 40,71 km. Po co taki zasięg?- m.in. aby nie pytać co 2 minuty: "jak dróżka do..." i wiedzieć o wszystkim co się dzieje na drodze z duużym wyprzedzeniem.

 

http://images23.fotosik.pl/217/401eeb9fad72db1em.jpg

http://images26.fotosik.pl/218/4786cb344acd9a00m.jpg

http://images27.fotosik.pl/217/a99e2b321437d68bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednemu potrzebny zasięg drugiemu najbliższe wiadomości , według mnie a jeżdże sporo ML 145 president na magnes na klapie kufra jest idealna i wygląd super, nie ma sensu wypowiadać się a moja ciągnie 40 km , przyczep sobie stacjonarną do relingów (utrudniony wiazd pod wiadukty) to na wstęgach pociągniesz i do Francji :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sovek kwestia gustu, Tobie sie podoba, mnie sie nie podoba na klapie dluga antena, a co dopiero na dachu, strasznie to szpeci auto. A zasieg, coz z tego, ze sie wie co sie dzieje ''daleko'', skoro na dojechanie ''tam'' potrzeba czasu i przez ten czas informacja będzie nieaktualna, wiec suma sumarum trzeba sie ponownie spytac. I nie pyta sie na trasie co 2 minuty o sytuacje na drodze heheh z tym przesadziles.

Na trasie radio uniden 520 pro xl z antena president florida na dachu zasieg 7 km, a z antena president hawaii na klapie 10 km. Dla mnie jest ok Szerokosci i przyczepnosci :wink:

Edytowane przez renoraines
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

 

Chciałbym odświeżyć temat - czy mógłbym prosić forumowiczów o wrzucenie fotek z montażu cbradia we wnęce po lewej stronie kierownicy? Jakie radyjka tam wchodzą ? Mam w drugim aucie President Johnson II ale jest zbyt duże.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Witam, chcialbym odswierzyc kotleta. Prosilbym o wrzucenie jakichs fotek gdzie zamontowaliscie radyjko we wnetrzu(linki ze zdjeciami wygasly), i jak podpieliscie prad (u mnie w okolicach kierownicy sa dwa schowki, ale nie wiem czy mi radyjko tam wejdzie)

 

Teraz mam zamontowane radyjko w nissanie primerze - pod kierownica mam idealna kieszen (wchodzi na ciasne spasowanie:), do tego maly otworek od tylu i kabelki podpiete pod gniazdo zasilajace od spodu, tak ze nie trace tego gniazda. Chcialbym w mojej e60 zrobic podobnie, tylko nie wiem czy dostane sie latwo pod gniazdo zasilajace (zapalniczke pod dvd), ew moznaby prad podebrac od spodu od gniazd przy nawiewie tylnej kanapy. Pytanie jest takie, czy trzeba duzo rozbierac samochodu zeby sie tam dostac?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A mnie zależy na estetyce równie bardzo jak na bieżących komunikatach. Zatem czy ktoś z Panów ładował radyjko do lub zamiast szuflady na popielniczkę?

Mieści się tam zamiast szuflady np Johnny II , albo w szufladzie sam zdejmowany panel TTI R2000 lub Albrechta 6890. Czy widzieliście może coś takiego lub macie u siebie? Kogo możecie polecić do takiej przeróbki?

Dla tych co mają w schowku po lewej od kierownicy. Czy demontowaliście drzwiczki tego schowka? A może podwiesić na 2 wkrętach, które są pod ww schowkiem, zdają się być tam stworzone do standardowego uchwytu do montażu Presidenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposob udalo sie wam zainstalowac na stale antene do relingu w e61? chcialbym w bezinwazyjny sposob to przeprowadzic ale z tego co sie orientuje potrzebna jest masa...

opiszcie prosze Wasze rozwiazania

 

pzd k.

 

Uchwytem na reling np http://allegro.pl/uchwyt-cb-na-reling-lusterko-myslowice-i2345504597.html lub inny podobny, jaki Ci sie spodoba. Dodatkową masę można ''brać'' ze śruby mocującej reling z dachem, można użyć kawałek kabla np od wzmacniacza samochodowego.

 

Jeden ze sposobów montażu cb viewtopic.php?f=108&t=172397 ,żeby nie było widać gołej blachy, można ją okleić skórką pod kolor tapicerki, to niewielkie koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.