Skocz do zawartości

Dobry sposób na klimę?


mikolajpoznan

Rekomendowane odpowiedzi

No nie śmierdzi na szczęście, ale i tak dupowato. Ja tam nie miałem jeszcze do czynienia z serwisem tutaj (UK) więc jeszcze się nie zraziłem do nich, obadamy. Jeśli chodzi o kanapę to nie sprawdzałem jeszcze, może przy okazji. Co do Alp to tutaj masz obadaj sobie http://picasaweb.google.com/tbadoo/Alpy. W tamtym roku tam byliśmy w październiku w podróży poślubnej, coś niesamowitego. Teraz w to samo miejsce tylko inny hotel, po drodze do Polski tam zajedziemy na tydzień. Z atrakcji choćby Orle Gniazdo Hitlera umieszczone na górze pod którą położone jest to miasteczko. Zastanawiam się tylko nad jakąś fajną trasą żeby nie zrobić sobie wypadu stamtąd, może do Włoch na jeden dzień. Jak ktoś ma jakąś propozycję to byłbym wdzięczny. Chcę wypróbować moje cudeńko :mrgreen: Mam nadzieję że obejdzie się bez atrakcji jak ostatnio, poszła mi uszczelka pod głowicą w VW Passacie grrrr, z braku innej możliwości turlałem się do z powrotem anglii 100 km/h przez francuskie autostrady (nikomu tego syfu nie polecam).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecałbym Monachium i zamki Ludwika Bawarskiego - conajmniej dwa z trzech są warte zobaczenia :) Neuschwanstein i Herrenchimsee (kopia Wersalu w założeniu - niestety niedokończona). Tak na marginesie w tych okolicach byłemw tym roku już czwarty raz - w tym dwa razy jedynką ;) Zerknij na foty - są tu na forum jedynki w temacie wrażenie z jazdy i nowe zdjęcia. Pozdrawiam!

PS. moja baza jest Kossen w Austrii - też urokliwe miasteczko :)

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jako bazę wypadową specjalnie wybraliśmy małą, malowniczo położoną miejscowość Königssee z najczystszym w niemczech jeziorem o tej samej nazwie. Do Monachium raczej nie będzie nam się chciało jechać (za duża metropolia), ale Chiemsee i zamek na wyspie Herrenchiemsee chcemy jak najbardziej zobaczyć. Jest parę miejsc w tych okolicach których nie zdołaliśmy jeszcze odwiedzić. Chciałbym jednak przejechać się jakąś fajną trasą widokową, właśnie dlatego myślę o przejechaniu przez Alpy do Włoch, choć za cholerkę nie wiem jaką trasę najlepiej wybrać pod tym właśnie względem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak-jesli chodzi o przekraczanie Alp to Brennero jest najłatwiejsze,ale widoków prawie żadnych.

Polecałbym Gloosglocknera,

albo przejazd w Austrii drogą pod grupą Silvretta,lub kilka tras w Szwajcarii: przez przełęcz Simplon,lub przekroczenie granicy CH-ITA w pobliżu Piz Bernina. Za tydzień gdzies tam bedę,a za dwa tygodnie daj Boże bym trafił na wyścig na Monzie :-)

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monza-wyścig 14 września :cool2:

13tego wracam z Toskanii wiec muszę,musze,muszę,muszę zrobić wszytsko aby znaleźć się na wyścigu :modlitwa:

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem niedawno, bądź co bądź nieleciwe autko i też sobie nie wyobrażam żeby był to problem, u mnie co prawda nie śmierdzi, wali itp. ale jednak coś jest nie tak, zobaczymy jak mi pomoże serwis w anglii, nie mam na razie porównania żadnego jeśli chodzi o jakość ich usług
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Co ciekawe,dzisiaj sobie włączyłem klime na parę minut tak jak to sie zaleca raz na jakis czas zrobic,i po wyłączeniu nic nie smierdziało-wszytsko ok było. Wychodzi na to,ze jednka układ klimy mam czysty .Więc co sie dzieje latem? :mad2:

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam ten sam problem. Kupiłem samochód używany, ale z niewielkim przebiegiem, który blisko pół roku nie był używany, a na dodatek poprzedni własciciel palił. Wydaje mi się, że najskuteczniejsze jest dokładne umycie parownika. Jak to koledzy opisali - odkręcamy osłonę deski rozdzielczej od strony pasażera i wyjmujemy dolną pokrywę dmuchawy. Ostroznie na wystający zaczep który bardzo łatwo ułamać. Dostęp do parownika jest przez kanał tłoczący powietrze z dmuchawy. Parownik jest podobny do chłodnicy. W jego kanałach, a szczególne w dolnej części zbiera się kurz i inne zanieczyszczenia które w połączeniu z wodą która tam się skrapla po prostu gniją i są pożywką dla wszelkiego rodzaju bakterii. Skuteczne oczyszczenie polega na mechanicznym usunięciu tej zgnilizny i dezynfekcji. Mechaniczne usunięcie bez rozbiórki jest raczej niemożliwe. Ja wypróbowałem następujący sposób w miarę skuteczny i bardzo tani. Przez kanał od strony dmuchawy trzeba wprowadzić wężyk ciśniniowy zakończony rozpylaczem i pod ciśnieniem z ręcznego opryskiwacza ogrodniczego spróbować przepłukać parownik woda z dodatkiem czynnika zabijającego bakterie. Dobrze sprawdza się wybielacz (np. chlorox ) najlepiej z dodatkiem zapachowym. Proporcje wybielacza i wody to 1:1, przy silnym zanieczyszczeniu trochę mniej wody. Nalezy dokładnie spryskać cały parownik i pozostawić na 15 min w celu zniszczenia bakteri i rozmiękczenia osadu, następnie obficie i dokładnie wypłukać samą wodą. Nie wiem czy wybielacze przy dłuzszym uzytkowaniu nie wpłyną negatywnie na trwałośc parownika - dlatego ostrzegam ewentualnych naśladowców o ewentualnym ryzyku. WAŻNE!!!!!! WYBIELACZ ROZPRYŚNIĘTY NA TAPICERKĘ LUB UBRANIE POWODUJE ODBARWIENIA I TO NA ZAWSZE. Należy dokładnie zabezpieczyć tapicerkę i własne ubranie oraz ożywać okularów ochronnych. Po zabiegu dokładnie wywietrzyć cały układ przez włączenia klimy na max przez 20 minut. Bardzo ważne jest dbanie o czystość filtra kabinowego. Ja wymieniam raz na pół roku, a w lato jeszcze częściej. Jeżeli dmuchawa ma opory w pobraniu odpowiedniej ilości powietrza przez zanieczyszczony filtr, to ciągnie powietrze wszelkimi szczelinami z pominięcim filtra, a wilgotny parownik jest idealnym filtrem do którego przyklejają się wszystkie zanieczyszczenia. Wielu uzytkowników o tym zapomina. Średni przepływ powietrza przez dmuchawę to kilkaset m3 na godzinę pracy, a w czasie upałów znacznie więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z całym szacunkien kubicar, porozmawiamy jak Twoje auto bedzie troche starsze, i kilka razy sewis zrobi Ci "pseudo" przegląd klimatyzacji. Forum jest po to aby wymieniać się doświadczeniami, czy ktoś z nich skorzysta czy nie, to zupełnie inna sprawa. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.