Skocz do zawartości

M10 ale jakie?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

mam e30 z 88 roku. w dowodzie jest wpisane 318i poj 1757 cm 75 kw, ale na tabliczce pod maska jest 316i, więc doszedłem do wniosku że gośc na wiejskiej diagnostyce musiał coś źle przepisać z briefu.silnik to m10.próbowałem trochę drążyć ten temat na necie ,ale zauważyłem że sporo ludzi też nie jest pewna co jest czym tak naprawde.znalazłem też info ze 316i M10 z 88 ma poj 1766 i 90 km, więc cos się nie zgadza..jesli ktoś mógłby to niech mi powie co ja w koncu mam za model :) :? ??

 

druga sprawa że mam tam LPG ehh i niechce jeździć na benzynie.rusza ok ale po wciśnięciu mocniej gazu jakby dławi się. w czym to może być problem?

 

z góry dzięki

Opublikowano

Z tego co się orientuję, m10 1.8 był również w wersji 105 KM (czyli ok. 75 kW właśnie).

Wpisz 7 ostatnich znaków VINu tutaj:

http://www.bmw-z1.com/VIN/VINdecode-e.cgi?

kliknij DECODE i o ile nikt Ci nie wymieniał silnika (albo pasa z VINem :lol: ), wyskoczy Ci, jaki silnik powinien siedzieć w Twojej budzie.

Opublikowano
Silnik M10 byl montowany w E30 przed liftem-w tzw "waskiej lampie".Pod koniec 87 roku wraz z liftem nadwozia wprowadzono silnik M40 w wersji 1.6 i 1.8.Silnik M10 wystepowal z gaznikiem w wersji 316 i wtryskiem w 318.W obydwu wersjach mial taka sama pojemnosc ok 1800.W 316 rozwijal 90 KM a 318 bodaj 115(tu pewny nie jestem).Najlatwiej M10 to chyba po filtrze powietrza rozpoznasz-gaznikowy ma charaktertstyczny okragly(typowy dla gaznikow).Daj znac jak sie wyjasni co i jak.
Opublikowano
Silnik M10 byl montowany w E30 przed liftem-w tzw "waskiej lampie".Pod koniec 87 roku wraz z liftem nadwozia wprowadzono silnik M40 w wersji 1.6 i 1.8.Silnik M10 wystepowal z gaznikiem w wersji 316 i wtryskiem w 318.W obydwu wersjach mial taka sama pojemnosc ok 1800.W 316 rozwijal 90 KM a 318 bodaj 115(tu pewny nie jestem).Najlatwiej M10 to chyba po filtrze powietrza rozpoznasz-gaznikowy ma charaktertstyczny okragly(typowy dla gaznikow).Daj znac jak sie wyjasni co i jak.

 

115KM jes w m43..

 

a z resztą

 

polecam jako lekturkę :D

 

http://www.bmwlife.lv/?coll=7&obj=175&id=510

Opublikowano
  • Autor

ok.dzięki wielkie.

tak więc 316i m10 b18 :)

Opublikowano
moze to składak. mialem pododny przypadek kiedys z 320 a 318 byly nie takie silniki pozdro

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.