Skocz do zawartości

Dziwna sytuacja z nawiewem na szybę


abtar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy może mi ktoś wytłumaczyć taką sytuację ?? Mam tą klimę manualną i oba pokretła temperatury (kierowca i pasażer) mam na max w lewo czyli najniższa temp. dodatkowe pokretło ogrzewania przy środkowej kratce mam na zimno ustawione i teraz tak !! jak daję nawiew na szybę to po stronie pasażera leci powietrze zimne a po stronie kierowcy ciepłe :| i w tym momencie zgłupiałem. Macie jakieś pomysły ?? Dodam jeszcze że podczas jazdy zaczęło się dość mocno grzać gdzieś za BoardComputerem i to do takiego stopnia że nie da się ręki wsadzieć do tego schowka pod BC.

Please Help Me :worried:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pomogę ale miałem w swoim BMW tak ze na nogi leciało max ciepłe i na szybę mimo ze na kratki środek maX chłodne nie dało się wręcz jeżdzić. Okazało sie ze zawór sterujący ciepłe -zimne powietrze wymienione i jest super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się podepnę bo mam tak że przy zimnym ustawionym nawiewie, jak włącze na nogi czy nawiew na siebie to jest ok, ale jak włącze tylko na szybę to leci gorące.

Kolega bushi14 to o jakim zaworze pisze?? O elktorzaworze, tym który jest przy silniku od strony kierowcy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest jakiś trzask z tą całą "dwustrefową" klimą bo ...postanowiłem to sprawdzić za pomocą nawiewu na nogi i wyszło tak, że lewa gałka temp. steruje obiema stronami,

a druga gałka to chyba jakaś atrapa bo jakbym nią nie kręcił to i tak niema wpływu na temp prawej strony.

 

...może coś z łopatkami kierującymi powietrzem w kanałach, zacinają się się czy co :roll:

...ale dojście do kanałów i tych łopatek to misja na Marsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy może mi ktoś wytłumaczyć taką sytuację ?? Mam tą klimę manualną i oba pokretła temperatury (kierowca i pasażer) mam na max w lewo czyli najniższa temp. dodatkowe pokretło ogrzewania przy środkowej kratce mam na zimno ustawione i teraz tak !! jak daję nawiew na szybę to po stronie pasażera leci powietrze zimne a po stronie kierowcy ciepłe :| i w tym momencie zgłupiałem. Macie jakieś pomysły ?? Dodam jeszcze że podczas jazdy zaczęło się dość mocno grzać gdzieś za BoardComputerem i to do takiego stopnia że nie da się ręki wsadzieć do tego schowka pod BC.

Please Help Me :worried:

 

Mam identyczny przypadek..więc czekam również na jakas odpowiedź co tu konkretnie jest tego przyczyna.

 

pozdrowienia

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.