Skocz do zawartości

światła do jazdy w dzień !!!


dnowinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Wreszcie zdobyłem się na czas i zrobiłem te chciane światła do jazdy w dzień.

Powody?

1. Świeci się tylko 2 X 35 W.

2. Nie świecą się xenony, oświetlenie wnętrza, tylnie lampy, itp...

3. Czujnik zmierzchu spełnia wreszcie swoją rolę.

4. Jakoś tak lepiej się czuję.

5. Moim skromnym zdaniem, ładnie wygląda…..

6. No i Audi przestanie się puszyć!

 

 

http://img81.imageshack.us/img81/4853/20080517176ch8.th.jpg

http://img81.imageshack.us/img81/1410/20080517177jj7.th.jpg

http://img81.imageshack.us/img81/738/20080517178pj8.th.jpg

Wiadomo, ponad to odbłyśniki ksenonów mniej się zużywają (ciemnieją), a samochód pali mniej jakieś 0,25 L/100km !!!

Pozdrawiam!

P.S. Jak się komu podoba i chce, to proszę na p.w. i dzwonić a wyjawię technologię.

:hand:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe BeeMy mają fabryczne dzienne z ringów tych od świateł drogowych

świecić świeci ale zdjęcia są tak małe że nic nie widać (może ze względu na tajemnicę???)

podpowiedz co tam dałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :hand:

Choć jest to w sumie proste, to jednak trzeba się do tego trochę przygotować. :doh:

Najpierw zaopatrujemy się w żarówki halogenowe 35 W, takie „do domu” za 1pln.

Potem w męskie złącze (z igiełkami) komputerowe typu com lub LPT (14 lub 21 pinów). :worried:

Złącze rozbieramy rozwiercając (nawet nożem) 2 okrągłe (istniejące) otwory, i wyjmujemy plastik i pozłacane igiełki. :cool2:

Trzpienie żarówek pasują idealnie w co drugi otwór plastiku. Plastikowy cokół przecinamy nożem tak by na jednym kawałku znalazły się trzy otwory, i szykujemy dwa takie kawałki. To będą gniazda na cokoły żarówek. :wink:

No dobra jak dojdziecie do tego dajcie znać, a przede wszystkim pytajcie. Sprawa w brew pozorom dość prosta.

Pozdrawiam.

:hand:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loop i Inni Koledzy!

Zapomniałem, przepraszam.

Sprawdzić najpierw należy szczelinę nad światłami (Dlugimi, drogowymi.) Powinna być tam szczelina zostawiona (podobno_) na rynek kanadyjski, jeśli jest to się da, jeśli nie to niewiem - dwońcie nr. na pw.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietam jak mama mówiła jak przechodzą przez płot ty zrób to ostatni :D

a tak bez żartów podziwam dn za kreatywność na polu E60 i jeszcze chyba najważniejsze że potrafi sie przyznac do błędów a poza tym dn ma 72lata tylko pogratulować.

A wiadomo kto nic nie robi się nie myli.

Aha miałeś racje wtedy w sobote pod komisariatem poduszki są ok.

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Otóż po przygodzie z żaróweczkami, ( koszt jakieś 120 PLN z przesyłką) mam już diody.

Są małe – 5 mm średnicy i niewiarygodnie jasne. Diody w przednich lampach audi mają jasność 4 000 mcd, a te które ja zakupiłem są mniejsze i mają 20 000 – 24 000 mcd. Co prawda kąt emisji diód audi to ok. 35 stopni, a moje to 30. Jednak jest to tylko niewielka różnica które w praktyce się nie zauważa.

Po montażu zamieszczę zdjęcia, ale……..

Cholera, nie wiem co z niemi zrobić w sensie sposobu lub kształtu jaki mogę im nadać. A co można?

Można powielić kilkoma diodami kształt brewki nad soczewką

Można wypełnić kształt trójkąta między odbłyśnikami długich i krótkich świateł.

Można też z góry dać strumień światła z kilku diód na odbłyśnik długich lub okolić nimi ten odbłyśnik za lub obok Ringa.

Masę ,możliwości.

A Waszym zdaniem ?????

Pozdrawiam i czekam na Wasze podpowiedzi.

:hand:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

2. Nie świecą się xenony, oświetlenie wnętrza, tylnie lampy, itp...

Wszystko fajnie, ale zgodnie z polskimi przepisami razem ze światłami dziennymi powinny świecić się tylne światła.

To się ma w niedługim czasie zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

2. Nie świecą się xenony, oświetlenie wnętrza, tylnie lampy, itp...

Wszystko fajnie, ale zgodnie z polskimi przepisami razem ze światłami dziennymi powinny świecić się tylne światła.

 

Absolutnie NIE!!!

Po prostu jest to wynik istnienia przepisów dotyczących używania oświetlenia samochodu, natomiast brak jest szczegółowych przepisów dotyczący oświetlenia samochodu podczas używania specjalnych świateł do jazdy w dzień, (przy idealnych warunkach pogodowych).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.