Skocz do zawartości

Moj 1 samochod bmw 316?


relisys22

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.Jestem tutaj nowy.Chcialem sie poradzic czy Bmw 316 jest dobrym samochodem na rozpoczecie przygody z samochodami.Mam dopiero pol roku prawo jazdy i jestem teraz na kupnie samochodu.Bardzo podoboja mi sie BMW e36.Troszke czytalem o tych samochodach i mniej wiecej znam zalety jak i nieliczne wady tego samochodu.

Znajomy ma do sprzedania BMW 316 w sedanie z 1995roku.Samochod ma na wyposazeniu elektryke,2poduszki,klimatyzacje,abs,wspomamganie i 8 opon wraz z alumfelgami.Samochod ma przejechane 230tys km.Silnik jest w bardzo dobrym stanie.Jesli chodzi o zawieszenie to tez jest dobrze.Nic nie stuka.Wymienil ostatnio amortyzatory przednie na sachsy.Jesli chodzi o blacharke to jedno z tylnich nadkol gnilo ale juz lakiernik sie tym zajal i wszystko jest ok.Cena jaka chce otrzymac to 10-11tys zlotych.Chcialbym sie dowiedziec czy ta cena jest jak najbardziej w porzadku? mysle ze nalezy wziasc pod uwage ze sa nowe amorki oraz auto zadbane po drobnych poprawkach lakierniczych(polerka)

Niewiem czy ten samochod bedzie dobrym jak na rozpoczecie mojej przygody z BMW dlatego pytam.Samochod spala mu 8 litrow w miescie 6-7 na trasie.Jak dla mnie jest to ok.

Czytajac to forum 3/4 ludzi pisze ze BMW 316 to nie samochod tylko krowa ktora nie moze jechac dlatego niewiem czy mam to kupic czy odpuscic.Dodam ze interesuje mnie raczej niskie spalanie.NIe zalezy mi na wielkich osiagach bo odcinki ktore pokonuje do pracy nie przekraczja 10km.

Doradzcie mi czy warto kupic 316?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że tanio chce, ale nigdy klient nie zwróci uwagi na nowe części. Ja niedawno sprzedawałem swoją i nie mogłem sprzedać. Sami leszcze i za groszę by chcieli. Ja mam 316 tylko że m40 silnik z93r auto. Spalanie mam takie jak ty opisujesz. Napisz czy ma gaz. Jak nie ma to nie zakładaj. Za taką kasę naprzwdę warto. Masz dobre wyposażenie.To co inni piszą to albo mają zajechane 316tki albo cały czas jeżdzą dużymi silnikami i wtedy 1,6 nie przyprawia im dreszcze,są też posty gdzie ludzie piszą że 1,6 to żwawy silnik i to prawda. O 150 czy nawet 160 nie trzeba prosić. Nawet z pasażerami śmiało wyciągnie więcej. Pisze ci wedłóg mojej 316tki na którą nie nazekam. Mam zapchany kat świece na wykączeniu ale wyciągniołem nią 180.Przy wyprzedzaniu też jest to zwinny samochodzik daj mu tylko wejść na 2500/3000 obr/min i już ciągnie wcześniej troche mu ciężko.Piszesz że masz mały kawałek do pracy. Jest to twoje pierwsze auto to ja bym ci zalecił wychodzenie wcześniej z domu i rozgrzewanie auta przed jazdą a szczególnie zima. Wiem bo kumpel jeździ inaczej,siada i w pedał a teraz za nim niebieski dymek z przepalonego oleju. Ja przwie zawsze auto rozgrzewam przynajmniej do 1/4 wskaźnika temperatury(akurat to jeden papieros).

Tylko nie zakładaj gazu nawet i sekwęcji. Jak jest tam gaz to go wyrzuć. Rozgrzane auto spali tak jak ma na 30km ok10zł paliwa(Tak sobie przeliczyłem bo do panny mam 30km w obier strony.Itakie 4 przejazdy kosztują mnie ok 40zł)

 

Kupuj i nie patrz na mały silnik. Jeżeli nie chcesz się wsciekać to ci wystarczy. Ale gómę też potrafi spalić,więc sie nie martw. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma drobne mankamenty ale to chyba normalne.Nie napisze ze auto jest bezwypadkowe.Kiedys bylo klupniete w bok ale to juz pare lat temu.ostatnio kumpel wymienil a niej amorki i zapezpieczyl ogniska korozji na 1 nadkolu i wymienil atrape.za wszystkie poprawki zaplacil jakos 500zl.Mysle ze i tak warto.Sa drobniukie rysy ale malo widoczne.Pzynajmniej wiem ze nie byl motor katowany.Posiadam 1 fotke.WIem ze nic ona nie pokazuje ale chcialbym zapytac o opinie jak prezentuje sie autko.

 

http://img383.imageshack.us/img383/3189/bethr0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzymaj jej na trawie bo wijgoć ją zje. Ładne autko. ZAJ...... kolorek. Ładny alum. 15"? Ja jak patrze na auto to odrazu jak stoi. Czy tył nie siada. W tym przypadku jest jeszcze wmiarę ładnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak: ja jezdze e36 coupe z 1.6 motorkiem i sobie chwale. Jak było wspominane na forum nie jest to rakieta ale te 102 KM przynajmniej jak dla mnie jest poki co wystarczajace (aczkolwiek mam równiez do czynienia z mocniejszymi silnikami)

 

tyle mojego zdania. ja jestem zadowolony i jak na poczatek polecam :D

wrzuc foty tego autka jak mozesz :D

 

reszte to juz :search:

 

pzdr

Z racji tego, że spadł śnieg, przypominam, że piłowanie GOLFA na ręcznym, to nie DRIFT!!!!

***

Nie dyskutuj z idiotą , na początku sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

***

http://picasaweb.google.co.uk/kieltj/BMW - moje BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszke sciemnilem.Kupilem to autko 4 miechy temu.Nie mialem pojecia o samochodach BMW.Samochod byl uzytkowany przez kobiete.Napisalem tak ze zamierzam kupic bo balem sie ze przeplacilem placac 10.5tys.Dopiero potem zaczolem sie interesowac Bmw gdy kupilem.Zaczolem czytac fora i duzo osob narzekalo na te 316.Osobiscie naprawde autko ladnie ciagnie.Moc jest wystarczajaca.Kupilem sobie amorki i bylem u lakiernika by wymienic atrape i zrobic z 1 nadkolem gdzie byly naloty.Sorki za drobna scieme ale chcialem poznac szczera opinie.Auto mnie sie podoba,fajnie sie prowadzi.No zeby byc obiektywnym to powiem ze blacharka w takim sobie stanie tzn maske bede musial za rok wymienic.Chcialbym sie doradzic czy warto inwestowac w ten samochod? tzn chcialbym dokupic sobie biala skore.Dolozylem do niego tylko 1tysiac. amorki bilnstein 400zl i te poprawki lakiernicze (nadkole,atrapa,poprawilem progi lusterka i zrobilem polerke).Jak myslicie byla warta 10500 ktore za nia dalem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuc foty tego autka jak mozesz :D

 

Kolego podłącze się pod twoją wypowiedz i może wyjaśnij jak zdjęcia wrzucić. Kolega jest nowy i pewnie nie wie a ja też bym skorzystał. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie nie zastanawiał.T

ez hulam na takim siliku i jest ok nie narzekam.Spalanie jest takie jak napiosałeś.Szkoda tylko że nie ma szyberdachu ale to już mniej wazne.Za to ma klimke :roll2: Kupuj i ciesz się z jazdy!Powodzenia :wink:

Jest taka rzecz dla której warto żyć!

Moja trójeczka.

Nowe,markowe części samochodowe:

Jesteśmy na allegro nick: "Wochu01"

TEL:502-959-955

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszke sciemnilem.Kupilem to autko 4 miechy temu.Nie mialem pojecia o samochodach BMW.Samochod byl uzytkowany przez kobiete.Napisalem tak ze zamierzam kupic bo balem sie ze przeplacilem placac 10.5tys.Dopiero potem zaczolem sie interesowac Bmw gdy kupilem.Zaczolem czytac fora i duzo osob narzekalo na te 316.Osobiscie naprawde autko ladnie ciagnie.Moc jest wystarczajaca.Kupilem sobie amorki i bylem u lakiernika by wymienic atrape i zrobic z 1 nadkolem gdzie byly naloty.Sorki za drobna scieme ale chcialem poznac szczera opinie.Auto mnie sie podoba,fajnie sie prowadzi.No zeby byc obiektywnym to powiem ze blacharka w takim sobie stanie tzn maske bede musial za rok wymienic.Chcialbym sie doradzic czy warto inwestowac w ten samochod? tzn chcialbym dokupic sobie biala skore.Dolozylem do niego tylko 1tysiac. amorki bilnstein 400zl i te poprawki lakiernicze (nadkole,atrapa,poprawilem progi lusterka i zrobilem polerke).Jak myslicie byla warta 10500 ktore za nia dalem ?

 

 

 

http://img383.imageshack.us/img383/3189/bethr0.jpg

to foto jest zaraz po zakupie.

 

 

po poprawkach lakierniczych wstawie za kilka dni jak dorwe aparat :)

 

wizualnie autko dobrze sie prezentuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zupełności ci to wystarczy jak na początek, rakieta to nie jest

ale spokojnie można pomykać ja ze swojej w trasie jak jest ładna prosta i równa 205 km/h licznikowe wyciskam wg GPS 202 km/h

więc wynik chyba bdb jak na takie cudo spalanie w przyzwoitych granicach oczywiście LPG około 11 litrów na 100 km bo mam ciężką nogę:)

auto naprawdę zadowalające i wcale nie potrzeba 2.0 albo 2.5 L

jak masz pewne auto to się nie zastanawiaj !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gazu kwestia gustu, jak byś robił

70 - 100 tyś. rocznie to byś zmienił zdanie:)

 

tutaj sie musze zgodzic. ja robie raptem 10-15tys

 

jak mysliscie warto inwestowac w ten samochod? mam na mysli biala skorke

i jakis fajny tlumniczek bo mam fabryczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolega jeździ na gazie. To już jak kto woli. Mnie dużo nie wynosi paliwo. Pochwalan wynik spprintu 205to super. Mój brat teraz kupił e30 1,6 i po warszawie przemykał 190. Ja biore się za wymianę części które są odpowiedzialne za szybkie spalanie paliwa i za powietrza. Chce też wyciągnąć 200km. Jutro wrzuycam sportowe sprężyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gazu kwestia gustu, jak byś robił

70 - 100 tyś. rocznie to byś zmienił zdanie:)

 

tutaj sie musze zgodzic. ja robie raptem 10-15tys

 

jak mysliscie warto inwestowac w ten samochod? mam na mysli biala skorke

i jakis fajny tlumniczek bo mam fabryczny

 

No ja przez dwa lata przelatałem 35tyś, ale to sie licze z kondycją i do tego fajki :mad2: na boisku to tylko na bramce mogę postać. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tłumik zostaw fabryczny

a jak masz 1500 PLN za dużo to zainwestuj w sprawy techniczne a od skóry tylko d..a będzie piekła latem:)

 

 

chodzilo mi to ze samochodzik kupilem za 10,5 i potem dolozylem tylko 1k na amorki i poprawki lakiernicze :) ale juz mnie korci zeby cos zmienic heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gazu kwestia gustu, jak byś robił

70 - 100 tyś. rocznie to byś zmienił zdanie:)

 

tutaj sie musze zgodzic. ja robie raptem 10-15tys

 

jak mysliscie warto inwestowac w ten samochod? mam na mysli biala skorke

i jakis fajny tlumniczek bo mam fabryczny

 

No ja przez dwa lata przelatałem 35tyś, ale to sie licze z kondycją i do tego fajki :mad2: na boisku to tylko na bramce mogę postać. :mrgreen:

 

 

heeheh.Wkoncu Polska bramkarzami stoi xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tłumik zostaw fabryczny

a jak masz 1500 PLN za dużo to zainwestuj w sprawy techniczne a od skóry tylko d..a będzie piekła latem:)

 

Ja to bum polecił tłumniczek jakiś delikatny jeden ialbo dwie rurki.

 

Skóra??????? :nienie: Ja też myślałem ale to nie jest za ciekawe rozwiązanie. Lepiej kubełki kupić Wyjdzie cie ok 800zł Reszte możesz wydac na alkantarę i też skóra tylko że inna, a efekt dóżo lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tłumik zostaw fabryczny

a jak masz 1500 PLN za dużo to zainwestuj w sprawy techniczne a od skóry tylko d..a będzie piekła latem:)

 

 

chodzilo mi to ze samochodzik kupilem za 10,5 i potem dolozylem tylko 1k na amorki i poprawki lakiernicze :) ale juz mnie korci zeby cos zmienic heheh

 

Jak chcesz cos zmieniać i dokładać to nie żałuj kasy. Ja mam auto z 93r i prawie 240 tyś km zrobione i inwestyje dalej. Kupiłem niedawno felgi zi opony( koszt całości 1500zł) sprężyny dzisiaj 320zł, też myśle o amorkach (cen jeszcze nie poruwnywałem). Tłumniek już kiedys 250zł lakierowanie zderzaków 300zł kierunki to grosze.. W przyszłości w to lato jeszcze będzie miał rindi ok160-190zł( te za 90 z allegro to lipa) sportowy filtr ok 80-90zł, świece BRISK lub DENSO też ok 100zł. No i kubełki ale to już dalszego czasu inwestycja ok 1000zł. Widzisz ile kasy ale jek zakochasz się w aucie i będziesz chciał jeździć innym autem niż wszystkie e36tki to nie żałuj kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także od niedawna śmigam e36 316 m40... Powiem ci tak... inwestycje w to auto bardzo wdzięcznie działają... Za każdy wymieniony drobiazg twoje bmw ci podziękuje :cool2:

 

Ogólnie po kilku miesiącach jazdy już brakuje mi troszkę mocy... Może dlatego, że przerzuciłem się z prawie 180KM na 100KM... może dlatego, że mam uszkodzoną przepływkę i silnik nie działa pełną mocą... może dlatego że jeszcze mam zimówki, nie wiem... po prostu zaczeło brakować kopa...

 

Za to auto nadrabia bezawaryjnością, komfortem jazdy... 100KM śmiało wystarcza to do latania 80km/h-120km/h... ale i więcej pociśnie :norty:

 

Jak chcesz śmiagać tanio to kup 318TDSa... Nie pchaj się w gaz bo ja mam i mnie on wnerwia po woli... Robię dużo kilosów ale gaz jest z musu a nie chęci :mad2: Jak na pierwsze autko... hmm... jak masz pewność, że jej nie poobijasz (bo wtedy było by trochę jej szkoda :norty: ) to śmiało... polatasz trochę i jak braknie mocy to uderzysz w 2.0... a może i 2.5 :twisted2:

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz upiekszyc samochod proponuje zaczac od polerki lakieru, koszt niewielki, pracy duzo, efekt warty wszelkiego zachodu :) Nie ma nic ladniejszego jak swiatlo latarni odbijajace sie po zmroku w lakierze i mieniace sie na kazdym przetloczeniu blachy jak w lustrze, do tego ladna felga, najlepiej jakas z wersji M. Solidaryzujac sie z wlasnym poczuciem estetyki odradzam tlumiki, spoilery, blendy, brewki, ringi "made in allegro" i inne cuda, zemsci sie to przy odsprzedazy a swiezo utrzymane, schludne auto kazdy chetniej obejrzy i kupi niz upiekszone na sile. Co do LPG kazdy ma swoje zdanie, dobra instalacja zadnego auta nie kale, spaprana jest powodem frustracji, pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekaj sobie z ta skora, wez ja na powazny przeglad, na kompa, trzepaki i inne sprawy i jesli tego nie zrobiles ,na to ci sie przyda kasa. a jesli zrobiles tp juz zainwestuj w fele :D Jesli chcesz ciekawy tlumnik patrz na dobra marke...
B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.