Skocz do zawartości

Jakie są objawy pękniętej głowicy?


Apan

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie nie.Samochód wkręca się świetnie na obroty, spala normalną ilość paliwa, oleju nie zauważyłem aby ubywało, nigdzie nie ma wycieków,płynu też nie wywala ale na spodzie korku oleju jest olej, a w jakimś poście czytałem, że to objaw pękniętej głowicy, a poza tym silnik jak na moje oko jest po jeździe w mieście przy obecnych temp. bardzo gorący i bardzo długo stygnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy gorący „na oko”? chodzi Ci o wskazówkę temperatury, czy mierzenie temperatury bloku i głowicy „na dotyk” ? ;)

Olej od spodu korka oleju nie jest przecież czymś niepokojącym. Inaczej, gdybyś tam miał beżowego koloru maź budyniową.

Jeżeli chodzi o długi czas stygnięcia – to też nic dziwnego i niepokojącego. Przykładowo mogę napisać, że np., jeżeli u siebie chcę regulować zawory na zimnym silniku, to najlepiej odczekać z tym do następnego dnia od jazdy.

Podejrzewam, że martwisz się bez powodu ;)

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze korek jest zachlapany to normalne, rozrzad zwyczajnie chlapie olejem podczas pracy. gdyby wlew robil za drugi wydech, czyli wystepowalyby przedmuchy, wtedy moglbys sie martwic.

 

a co do temperatury, ile pokazuje wskaznik ?

BMW E34 1989 r. 2.4td 20.03.08 - 24.08.08 (stłuczka i śmierć pompy wtryskowej)

http://www.polskajazda.pl/Samochody/BMW/5/30920

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.