Skocz do zawartości

POMOCY ! strzelanie w filtr powietrza


mochi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie co do BMW e36 2.0i

od jakiegoś czasu pojawił mi się problem z jak by dławieniem się silnika i strzelaniem do filtra powietrza auto straciło około 70% mocy . przy zimnym silniku problemu nie ma na odcinku 3 kilometrów póżniej traci moc i przy wcisnięciu gazu do końca dławi sie i strzela przy niskich obrotach w filtr (do 2500 obrotów/m) i też nie wchodzi na pełne obroty v/max to 190 i to z wielkim problemem.

Proszę o pomoc bo żaden mechanik i elektryk nie daje sobie z tym rady

Z góry dziekuje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis odkręciłem cewki i było tam troche oleju to z pod uszczelki dekla jutro się tym zajme ale wszystko wyczyściłem i dalej jest to samo a czy jest możliwość zeby to był łańcuszek rozrządu auto ma już przejechane 370tyś km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałeś olej na świecach to zmień uszczelki pod pokrywą zaworów oraz kup nowe świece. Później sprawdź cewki odłączając po kolei każdą. Jeżeli auto na którejś nie zmieni kultury pracy to ta cewka jest walnięta.
http://img692.imageshack.us/img692/9379/podpiswb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem to samo i była przepływka !! ale mam pytanie czy w 318 jest takim sam przepływomierz jak i w 318is ?? bo mechanik mi powiedziął ze mam wsadzony od zwykłego 1,8 a trzeba od 1,8is a ja patrze na allegro i tam sa ze pasuje do 1,8 zwykły i do 1.8 is to jak to jest ?? :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli strzela kolego to sprawdz swiece i kable WN, a przeplywka :?:

 

Jak mi znajdziesz przy silniku 2.0 6garowym kable WN to ci kupie 0,5l :norty:

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam sie za bardzo ale skoro tak Ci strzela i stracil 70% mocy to moze przeplywomierz zalatwiles?

 

jest możliwość żeby na własne życzenie załatwić przepływomierz ?? ale bez przepływki też chodzi identycznie a ostatnio zaczeły falować obroty i nie raz gaśnie od falowania.

 

ile może kosztować przepływomierz "siemensa" ? ponoć ciężko go dostać. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOze sonda lambda. Jak u mnie padła to miałem prolemy z ruszaniem. kichał praskał itp i tez mało mocy. Po naprawie smiga normalnie. Wczołgaj sie pod samochod znajdz sonde i postaraj sie odłaczyc wtyczke, odpal samochod i zobacz czy sie poprawi. U mnie to zadziałało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ale sonda jest nowa kupiłem taką jak w katalogu producent napisał też tak myślałem tak mi na komputerze pokazało

 

jeszcze jedno pytanie czy ma coś z tym wspólnego łańcuszek rozrządu bo tak myśle że czas by było go wymienić już ma przejechane 370 tyś/ km

i może on się rozciąga i daje zły sygnał na czujnik wałka rozrządu. jak myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.