Skocz do zawartości

brak iskry i nie działa pompa paliwa......


turbo84

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Mam problem z silnikiem 3.5l (rzędóweczka), od jakiegoś czasu nie moge dojść to tego co dolega mojej pszczułce, a dokładnie chodzi o to że nie ma wogóle iskry na świecach i nie działe pompa paliwa(tzw. jeżeli pompe paliwa podłącze bezpośrednio do źródła prądu to działa). Może ktoś może mie coś podpowiedzieć jak to podejść i od czego tak sie mogło porobić.

Pozdrawiam :modlitwa: :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik położenia wału korbowego masz uszkodzony. Dziś dobry humor, bo dwa piwka ze śfagrem zmieliłem, więc Cię nie zjadę, żebyś najpierw poszukał potem pytał. Jednak, jeśli chcesz wiedzieć więcej, wpisz w wyszukiwarkę nazwę tego, co masz uszkodzone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem czujnik położenia wału i nic, dalej to samo brak iskry. Szukałem po forum ale nic nie znalazłem. Niewiem jaka może być jeszcze tego przyczyna. Kopułka i palec ok. Prosze o pomoc, ponieważ moja ślicznotka stoi już 2 miechy na podwórku. :modlitwa:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik nowy, czy nowy używany? Mierzyłeś go? Jeśli jesteś pewien, że jest ok, sprawdź przekażnik główny i pompy paliwa w puszce od komputera. Pompa też dalej nie chodzi? Cewkę sprawdzałeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Nie wiem jak jest w tej rzędówce ale ja przy składani w v12 zle wpiołek kable

tzn

kabel od czujnika na wale wpiołem w kostke gdie wpina sie czujnik od kalbli wn a ten od kabli wn wpiołem w miejsce czujnika wału

odziwo kostki pasowały,,,

efekt identyczny,, brak iskry i nie pracujące wtryskiwacze

sprawdz to ,,,,

http://img182.echo.cx/img182/3667/bmwx25qo.jpg

Sprzedaje materiał na podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pompa paliwa już działa. Ale dalej nie ma iskry. Wymianiłem czujnik położena wału, cewke zapłonową palec rozdzielacza a iskry jak nie było tak nie ma....

Może ktoś mi podpowie co moge jeszcze sprawdzić :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd do cewki dochodzi? Komputer podmieniałeś na inny? Nie każ się ciągnąć za język... Mogę podesłać Ci schematy, jeśli masz siły i chęci spróbować się przez nie przegryźć. Jedyna opcja, to sprawdzać po kolei, wszystko, co jest związane z zapłonem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

odłączałeś akumulator? masz alarm?

jeśli tak to:

zamknij samochód z pilota, otwórz go i po sprawie.

 

sam długo miałem taki problem (ok 1mies nie mogłem odpalić), sprawdzałem czujnik, cewkę i dopiero znajomy mi powiedział o tym alarmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.