Skocz do zawartości

Ma ktos załozone w sedanie po lifcie 19-stki M3 e46?


vtec81

Rekomendowane odpowiedzi

Przód z tego co sie orientowałem wchodzi idealnie, nie wiem jednak jak z tyłem? Boje sie, że trzeba bedzie cos kombinowac z nadkolami żeby ładnie weszły? Widziałem na sindikat.de że te koła inaczej wygladaja w e46 przed liftem i po lifcie. Ma ktos doświadczenie w tej sprawie?

Jesli tak to proszę o poradę w tej sprawie...

Za odpowiedzi typu .... moim zdaniem.... dzieki :)

Car Detailing - zrób to z Nami :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód 8j, dlatego masz rację, że wejdzie bez problemu, tył natomiast 9,5j i to już niestety za dużo. Jeśli mają być do sedana to albo przeróbka nadkoli (ja bym nie robił) albo można polować na cztery alusy na przód, np. na ebayu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi juz w drodze do mnie ;) wsadzilem 8,5 calową 18-stkę to włożę i 9,5cala 19-stkę ;)

Felgi przod i tył 8 cali - nie wyglada to tak jak ma być! :roll2:

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//images27.fotosik.pl/203/14bc25189f19b724.jpg

 

Felgi przod 8 cali, tył 9,5 cala - o to w tym wszytskim chodzi :twisted:

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//images34.fotosik.pl/234/3c27e5ad0b4d8930.jpg

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//images28.fotosik.pl/204/5071c90e3de8cdd0.jpg

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//images33.fotosik.pl/235/b10af3eceaee1f3a.jpg

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//images24.fotosik.pl/204/bdb87a0f24bf3f33.jpg

Car Detailing - zrób to z Nami :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem - ale skoro gość w Serii 6 ma założone 22 cale, jezdzi po Krakowie, czarny kolor w cabrio to dlaczego nie?

Mam aktualnie założone 18 cali 8,5 szerokie i nie narzekam ;)

Takich 19-stek w oryginale z M3 w idealnym stanie szukałem długo i napewno troche na nich pojezdze ;)

Car Detailing - zrób to z Nami :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie czaję, gdzie bym się nie orientował, każdy sprzedawca ostrzega, że oryginały M3 19"x9,5 nie wejdą do sedana i nie przyjmuje zwrotów jak się okaże, że koła nie pasują. Pisałem wyżej zgodnie z informacjami od przynajmniej trzech osób sprzedających takie felgi. Jak zamontujesz, napisz czy ci weszły bez problemu, bo ja zrezygnowałem z kupna właśnie dlatego, że niby miał być problem z montażem. A jak pasuje to zaczynam na nowo szukać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie czaję, gdzie bym się nie orientował, każdy sprzedawca ostrzega, że oryginały M3 19"x9,5 nie wejdą do sedana i nie przyjmuje zwrotów jak się okaże, że koła nie pasują. Pisałem wyżej zgodnie z informacjami od przynajmniej trzech osób sprzedających takie felgi. Jak zamontujesz, napisz czy ci weszły bez problemu, bo ja zrezygnowałem z kupna właśnie dlatego, że niby miał być problem z montażem. A jak pasuje to zaczynam na nowo szukać.

 

No fakt, że jest to szeroka felga już konkretnie, ale z tego co rozmawialem z gościem który miał je założone na e36 :dance: do delikatnego podgięcia są te wewnetrzne ranciki i jezdzi się odpowiednio.

Do coupe e46 w zwykłych wersjach wchodzą jak fabryczne, wiec mam nadzieje, że wielkich problemów nie napotkam.

Dziś prawdopodobnie chwila prawdy :wink:

Jesli wszytsko pojdzie po mojej myśli - wrażenia bedą bezcenne..... :wink: :roll2:

Car Detailing - zrób to z Nami :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
zadne oryginalne felgi od m3 e46 nie wejda na tyl do e46 sedan oraz coupe bez obcierania nadkoli (nawet podginanie rantu nic nie da), max co wchodzi bez poszerzania nadkoli to et35 i 9" albo et40 i 9,5" ( w obu przypadkach z poginaniem rantu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziś prawdopodobnie chwila prawdy :wink:

Jesli wszytsko pojdzie po mojej myśli - wrażenia bedą bezcenne..... :wink: :roll2:

 

No ja czekam bardziej na odpowiedz autora niż przemyślenia :) Bo autor chyba juz powinien mieć tą chwile prawdy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to próbowałem wytłumaczyć autorowi, który miał inne zdanie. Mam nadzieję, że jednak jakoś to spasuje, bo te fele wyglądają po prostu świetnie (prosimy foto z efektami montażu), a i cena za duża żeby kupić i przekonać się, że nie pasują. Edytowane przez zielo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak już Bamber odświeżył temat to ja też mam pytanie do posiadaczy tych dużych felg :) Jak to jest u was z zawieszeniem ? Dzieje się coś przez te felgi ? Czy np. trzeba co jakiś czas je prostować itp. ? Tak pytam bo sam sie zastanawiam nad 18 albo 19 i głownie interesuje mnie sprawa zawieszenia czy będę musiał co chwile coś przy nim robić czy będzie ok. I jeszcze chciałbym aby ktoś napisał jak to będzie z osiągami przy silniku 2.5 (m54), czy zmieniając 16 na 18 będzie wyraźnie czuć zmniejszenie dynamiki ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to próbowałem wytłumaczyć autorowi, który miał inne zdanie. Mam nadzieję, że jednak jakoś to spasuje, bo te fele wyglądają po prostu świetnie (prosimy foto z efektami montażu), a i cena za duża żeby kupić i przekonać się, że nie pasują.

 

Witam, w miedzy czasie zmieniłem auto, ale felgi nadal mam.

 

Zamierzam spróbować je włożyć tyle, że do touring-a i 330d.

 

O efektach napewno dam znać.

 

Mam tylko pytanie do tych, którzy twardo twierdzą, że za żadne skarby ta felga tam nie wejdzie. Wiecie to z autopsji czy z wirtualnych opinii?

 

Na sindikacie jest wiele e46 z tymi felgami, nie sądzę, żeby każdy poszerzał w tym celu nadkola, ale mogę nie mieć racji.

 

A co do jazdy na 18 czy 19 to na pewno trzeba uważać bo można łatwo skrzywić, a tym samym zawieszeniu dać w tyłek.

 

Znam osobiście takich co jeżdżą na 17-stkach i po sezonie wszystkie 4 mają do prostowania, także wiele zależy też od podejścia do sprawy.

Car Detailing - zrób to z Nami :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nawet nie załozyłeś do autka, które sprzedałeś?? :( kurcze szkoda, to bedę czekał dalej i odświeże kiedyś :D

Co do dużych felg, osobiscie jeździłem 2 lata na profilu 40 i nigdy nic nie zrobiłem ani z felgą ani z zawiechą więc to kwestia 'szczęscia' do dziur :)

Bo szwagier pierwszego dnia po załozeniu na wiosne felg 17 profil 45 złamał ja masakrycznie!! :(

A na tych felgach o ktorych post jaki jest profil oponki? Chyba mniejszy ;) 30?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko pytanie do tych, którzy twardo twierdzą, że za żadne skarby ta felga tam nie wejdzie. Wiecie to z autopsji czy z wirtualnych opinii?

 

Na sindikacie jest wiele e46 z tymi felgami, nie sądzę, żeby każdy poszerzał w tym celu nadkola, ale mogę nie mieć racji.

 

to wrzuc link z opisem ze jest to na 100% 9,5" i et27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nawet nie załozyłeś do autka, które sprzedałeś?? :( kurcze szkoda, to bedę czekał dalej i odświeże kiedyś :D

Co do dużych felg, osobiscie jeździłem 2 lata na profilu 40 i nigdy nic nie zrobiłem ani z felgą ani z zawiechą więc to kwestia 'szczęscia' do dziur :)

Bo szwagier pierwszego dnia po załozeniu na wiosne felg 17 profil 45 złamał ja masakrycznie!! :(

A na tych felgach o ktorych post jaki jest profil oponki? Chyba mniejszy ;) 30?

 

Miałem 320d teraz mam 330d, więc założę, albo przymierzę :mrgreen:

 

Nadkola w serii narazie zostawię w spokoju.

 

A felgi gdy nie wejdą - zostawię dla lepszego kontrastu w garażu ;) :mrgreen:

 

A opony są tam na 35, poniżej 30 to chyba felgi od 20 cali w górę ;)

Edytowane przez vtec81
Car Detailing - zrób to z Nami :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A opony są tam na 35, poniżej 30 to chyba felgi od 20 cali w górę ;)

No ja strzelałem, ze 30 :) wiec 35... fajnie :) malusio jak na nasze drogi ale jak mówiłem na 40 da sie jezdzic bezproblemowo przez 2 sezony :)

330d.. mniam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images28.fotosik.pl/216/601d4262c8557828.jpg

255/30/19 9,5 cala tył ET 27

 

http://images32.fotosik.pl/258/7913d86c5d75a1bd.jpg

235/35/19 9,5 cala tył ET28

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//images31.fotosik.pl/259/6ba0ccf2c2001584.jpg

255/35/19 10 cali tył

 

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Ze względu na podejście do aut - :modlitwa: dla Germańców !

 

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//images34.fotosik.pl/259/1484f8b4d6d63621.jpg

 

235/35/19 ET 27

Car Detailing - zrób to z Nami :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze wtracic swoje 3 grosze.wyglad tych autek powala na kolana.ale ta niebieska co gosc trzyma puchar to nie przezylaby nawet jednego dnia w polsce.strasznie nisko posadzona.ja jezdze na 17 i mam sportowe nastawy zawieszenia (cokolwiek to znaczy bo do konca nie wiem) a trzesie tak ze plomby z zebow wypadaja.

naprawde zycze vtec81 powodzenia jezeli zalozy takie felgi na nasze drogi.pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze wtracic swoje 3 grosze.wyglad tych autek powala na kolana.ale ta niebieska co gosc trzyma puchar to nie przezylaby nawet jednego dnia w polsce.strasznie nisko posadzona.ja jezdze na 17 i mam sportowe nastawy zawieszenia (cokolwiek to znaczy bo do konca nie wiem) a trzesie tak ze plomby z zebow wypadaja.

naprawde zycze vtec81 powodzenia jezeli zalozy takie felgi na nasze drogi.pozdro.

 

ludki z klubu gdzie należę jeżdżą na ekstremalnie skręconych gwintach użytkując auto na co dzień, chodź nie powiem podłogi to mają "chromowane" :mrgreen:

(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odpowiadając na pytanie vteca, ja szukając takich felg dla siebie byłem przez każdego sprzedawcę (5 czy 6 rozmów ze sklepami i właścicielami prywatnymi) ostrzegany, że felgi nie wejdą do sedana bez kombinowania, dlatego zrezygnowałem. Niemniej z autopsji to nie wiem, nie próbowałem, nie chcąc zostać potem z niepasującymi felgami.

Z tego co wiem, to w kombiaku jest tak samo jak w sedanie jeśli chodzi o rozmiary kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.