Skocz do zawartości

kilka problemow....bardzo prosze o pomoc....

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Wszystkich serdecznie...od jakiegos czasu moja 323, 2.5 benzynka nachodza dziwne problemy a mianowicie....

 

1 - przy zimnym silniku lub po dluzszym postoju gdzy zapalam autko faluja obroty (tak przez ok.5 sek) wchodza na 1000, pozniej troche nizej, znow wyzej no i juz normalnie....

2 - po ruszeniu na jedynce - jadac jednomiernym gazem strasznie szarpie - ma to miejsce nie za kazdym razem ale czasami na zimnym a czasami na cieplym silniku....i zastanawiam sie czy moze miec z tym jakis zwiazek czujnik polozenia walka...??

3 - przy hamowaniu czesie kierownica - nie jest tragedia ale czasami jest to mocno odczuwalne - czy moze miec to zwiazek z przekladnia - poniewaz mam luz z prawej strony i przymierzam sie do wymiany....??

4 - ostatnio zauwazylem ze przy dodawaniu gazu-tak od 1500 obrotow zaczyna cos trzeszczec w okolicach vanosa, sam vanos delikatnie cyka - ale w sumie n ie wiem czy to tak ma byc (odnosnie cykania) poniewaz wiem ze trzeszczec nie powinno - taki dzwiek jakby cos bylo poluzowane...

 

Z gory bardzo dziekuje za jakiekolwiek informacje....

Opublikowano
  • Autor
czyli nikt nie ma pomyslu na to...co to moze byc....??
Opublikowano

przyłaczam sie do pytań :wink:

 

u mnie wystepuja objawy z 2 i 3 punktu, koledzy co to może być?

Opublikowano

z tym brzeczeniem pod maska tez mialem problem, wymienilem termostat i pompe wody przy okzji i jak narazie spokoj, mechanik powiedzial ze pompa juz dosc zajechana byla i przypuszcza ze to od tego... :/

 

To falowanie to chyba niejest nic strasznego... mam takie lekkie jak wlacze zimne auto. przez chwilke pofaluje i stoi rowno...

 

A co do szarpania to tez u mnie wystepuje, na forum polecono mi wymiane swiec... W tym tygodniu wymienie to zobacze czy cos to dalo...

 

...moze to przypadek, ale autka mamy prawie te same... ;D

Wszystko ponizej 6 cylindrow do kosiarki sie nadaje... ;D
Opublikowano
  • Autor
ok....dzieki wielkie aczkolwiek pompe mam nowa a to trzeszczenie to ewidetnie od vanosa.... :shock: a jak jest z tym cichym cykaniem vanosa - tak ma byc....??
Opublikowano

Pablo323i:

 

Napisz czy problem "szarpania" ustapił po wymianie świec.

Jakie świece kupić do e46 328 1999r?

Opublikowano
przy hamowaniu czesie kierownica - nie jest tragedia ale czasami jest to mocno odczuwalne - czy moze miec to zwiazek z przekladnia - poniewaz mam luz z prawej strony i przymierzam sie do wymiany....??

 

A tarcze masz proste? Bo trzesaca sie kierownica moze oznaczac tarcze do podtoczenia lub wymiany, zalecane wymienic :)

Opublikowano

Szarpanie i falowanie może być od nieszczelnej gumy z przepływki, może sama przepływka? Co do telepania kierą, to równie dobrze mogą być także i sworznie.

Ale to tylko teoretycznie, poszukaj na forum, popatrz u siebie... :wink:

Opublikowano
  • Autor
wielkie dzieki za info.....a jak jest z tym cykaniem vanosa....??tak ma byc...??u mnie cyka (delikatnie i cicho....)??
Opublikowano
  • Autor
a mam jeszcze pytanie odnosnie swiec firmy NGK...??czy sa to dobre swiece...??koszt ok.200 zl. za komoplet 6szt....
Opublikowano

Zresetuj kompa - moze da rade. U mnie tez bujalo obrotami bo komp jakies dziwne dane sobie wczytal i je pamietal.

 

Po resecie kompa w moim przypadku falowanie ustapilo.

 

uprzedzajac Twoje pytanie :

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=44027&postdays=0&postorder=asc&highlight=reset+kompa&start=0

Opublikowano
  • Autor
ok....dzieki za info....+w piatek zmienie swiece - moze cos pomoze.... :norty: ciagle mnie to trzeszczenie drazni - nikt nie wie co to moze byc....??
Opublikowano
  • Autor
jutro zabieram sie za zakladanie swiec denso power....jezeli sie cos zmieni dam znac....odnosnie resetu - nie pomaga ale dzieki za info....pozdrawiam
Opublikowano
hej! wymienilem swiece i autko nie to samo... Nie spodziewalem sie az takiej roznicy!! zadnego szarpanka, a i power ma lepszy... :D Zalozylem BOSCH, jako pracownik BMW dostalem w hurtowni 40%znizki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: 7,50euro za sztuke, jak na niemcy cena spoko! Polecam Ci naprawde wymiane tych swiec! Pozdrawiam, daj znac jak Twoj problem rozwiazesz! powodzenia!
Wszystko ponizej 6 cylindrow do kosiarki sie nadaje... ;D
Opublikowano
  • Autor
no to tanio ja zaplacilem 85 funtow za komplecik 6 szt.....jutro zaloze wiec zobaczymy....dzieki za info....pozdrawiam...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.