Skocz do zawartości

Montaz blosa przed czy za?!


E30Suchy

Rekomendowane odpowiedzi

jak to z tym blosem jest? przed czy za przeplywka? wczesniej czytalem ze ma byc jak najblizej przepustnicy, a gazownik mi powiedzial ze przed przeplywka bo to jest przeplywomierz klapkowy. wiec jak mam go zamontowac?
POSZUKAJ ZANIM ZAPYTASZ, NIBY NIC A TAK WIELE!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz. czytalem to wczesniej, ale nadal nie wiem jak byc powinno zeby bylo ok. dam do gaziarza i niech probuje. glownie chodzi mi o to czy podlaczenie blosa za przeplywka nie bedzie rzutowac na jej dzilanie(cos jak z lewym powietrzem). poza tym w isie jest rura do dolotu o przekroju owlanym(podw. przepustnica) dopiero przy przeplywce okragla no i malo miejsca. nie wiem czy puszki filtra nie bede musial wywalic??
POSZUKAJ ZANIM ZAPYTASZ, NIBY NIC A TAK WIELE!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie, ale konkretniej, jedni pisza ze przed drudzy ze za, Ja juz sam nie wiem, ale podsumujmy watek:

 

- silnik m40b18

- filter, przeplywka, klapka antywybuchowa, blos, kolektor

lub

- filter, blos przeplywka, klapka antywybuchowa, kolektor

 

Przeplywka reguluje doplyw powietrza do kolektora, a regulacja blosa polega tez na mieszance powietrza z gazem, a to powinno byc zadanie dla przeplywki. Przy okazjii jesli mieszanka gazu bedzie zbyt uboga to bedzie wieksza temperatura spalania, co oznacza szybsze zuzycie silnika, mixer nie ma mozliwosci regulacji mieszanki jak blos. Dlatego co niektorzy pisza na forum ze jest dobrze za a nie przed a drudzy pisza zupelnie odwrotnie. Wiec wszystko wskazuje ze by bylo naljepiej instalowac blosa przed przeplywka, bynajmniej w m40b18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logika na to wskazuje zeby bylo przed przeplywka. ja mam za i wszyskto jest dobrze. tylko wytlumacz mi po kiego ci antywybuch??? on tez zweza odlot, poza tym na blosie ma nie byc strzalow.....
POSZUKAJ ZANIM ZAPYTASZ, NIBY NIC A TAK WIELE!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam w aucie gaz 2 gen. Wolal bym zeby przy kichnieciu spadla guma na klapce niz uszkodzona przeplywka. Koledzy z forum pisza ze na blosie motor tez kicha, nie mam zamiaru ryzykowac o pare % wiekszej mocy bez klapki, lepiej zmienic chipa w kompie i ewentualnie dolozyc cos takiego:

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//pk-tuning.home.pl/fotki%20tuning/turbina.jpg

http://www.toptuner.pl/photo/product_info/1/a/e/1_1aea8d9d2ef6.jpg

Mam zamiar zalozyc blosa, mam wszystko co potrzebne do zalozenia ale wolal bym czuc sie pewniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sumek80 , fajny ten obrazek, co to ma być i jakie efekty da w działaniu, bo tego nie jarzę.

A co do blosa, jest on rodzajem gaźnika w instalacji LPG. A co do umiejscowienia, to najlepiej poeksperymentować, ale rozsądnie. W konfiguracji z krokowcem i przepływką różnie go się umieszcza w zależności od silnika, by uzyskać optymalny efekt. Ustawienie blosa tylko za lub tylko przed...., to bardziej mit, a nie reguła.

Jednak blos daje efekt odzyskania jakiejś części mocy silnika i znacząco zmniejsza ryzyko wystrzałów, ale co ja sie będę powtarzał, jak tego jest pełno wszędzia napchane, tylko zapycha serwery. :arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sumek80 , fajny ten obrazek, co to ma być i jakie efekty da w działaniu, bo tego nie jarzę.

 

 

Kawalek opisu z aukcji Allegro:

 

Sportowa Turbina dolotowa dolot turbo - 2 WIRNIKI

 

  • Turbina dolotowa, której zastosowanie powoduje dokładniejsze i przez to bardziej energetyczne spalanie mieszanki paliwowej. Precyzyjnie wykonane łopatki wirnika rozpędzają się do 10 000 RPM. Powietrze po przejściu przez wirnik charakteryzuje się chaotycznym ruchem cząsteczek. Dzięki temu w kontakcie z paliwem ulega szybszemu i bardziej równomiernemu wymieszaniu, a przez to dokładniejszemu utlenieniu po zapłonie.

 

  • Turbina daje optymalne efekty w układach dolotowych wyposażonych w filtr stożkowy. Montaż w układach zbudowanych na bazie rur 77mm wymaga zastosowania łączników-reduktorów 77mm/70mm. Turbinę motuje się w rurze dolotwej za filtrem stożkowym.
     
    Nie wymaga zasilania NAPĘDZANA JEST SIŁĄ POWIETRZA. W komplecie elastyczna nakladka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawalek opisu z aukcji Allegro:

 

Sportowa Turbina dolotowa dolot turbo - 2 WIRNIKI

 

  • Turbina dolotowa, której zastosowanie powoduje dokładniejsze i przez to bardziej energetyczne spalanie mieszanki paliwowej. Precyzyjnie wykonane łopatki wirnika rozpędzają się do 10 000 RPM. Powietrze po przejściu przez wirnik charakteryzuje się chaotycznym ruchem cząsteczek. Dzięki temu w kontakcie z paliwem ulega szybszemu i bardziej równomiernemu wymieszaniu, a przez to dokładniejszemu utlenieniu po zapłonie.

 

No to już rozumiem problem, z tym,że każdy domorosly fizyk wie, że powietrze - gazy rozchodzą się, poruszają sie ruchem chaotycznym,

Uczą tego na pierwszych lekcjach fizyki w podstawówce :cool2:

a taki wiatraczek wygląda fajnie i sie kręci od pędu powietrza.

 

Jak na prawa fizyki to ten wynalazek nie wnosi niczego nowego, poza zwiekszeniem oporu przeplywu powietrza przez otwor dolotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie male turbo ;) Kiedys widzialem na allegro stozkowy filtr powietrza z dolaczona "turbina" ktora podpinalo sie do elektryki samochodu i krecila wiatraczkiem, wszystko pieknie dopoki nie zobaczylem cisnienia doladowania, mniej wiecej jakbys chuchal w filrt :) Ale w opisie bylo wyszczegolnione "nie wystepuje zjawisko turbodziury"... W to akurat nie watpie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki wiatraczek to mozna sobie wsadzic w komin w toalecie zeby fajnie wygladalo :D - nie wiem co to ma dac w ukladzie dolotowym w samochodzie poza kupa smiechu - poza tym 10 tys obrotow to sporo - a nie sadze zeby bylo to jakos

profesjonalnie ulozyskowane wiec pewnie i tak zaraz sie rozpadnie....

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.