Skocz do zawartości

ile naprawdę pali 530d automat?


mariox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od niedawna użytkuje 530d automat (2004 r.) i mam prośbę o podanie spalania w Waszych autach. Sądzę, że u mnie zużycie jest za wysokie:

 

W W-wie w dużych korkach wychodzi ok 13.2 (do/z pracy 45 min w korku).

W W-wie w normalnym ruchu ok 11.8.

 

Na trasie np Wawa-Lublin (troche wyprzedzenia, predkosc do 140) wychodzi 8

 

Narty w Austrii, autostrady (160) wlacznie z dojazdami na miejscu (niby ruch miejski): srednia wyszla 8.9

 

Wartosci sa wyliczone, komputer zawyza o ok 0,4

 

Mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto ok 10-11l, trasa ok 8l, ale to wszystko zależy od stylu jazdy, bo potrafiła w mieście spalić 14l, jak i 5,3 litra na trasie Poznań-Wrocław (noc, śladowy ruch innych aut, max 110 km/h, bez hamowania praktycznie). Ogólne wielomiesięczne spalanie mam na kompie 9,1 l (raz w miesiącu jakaś większa trasa ok 500 km, reszta miasto Poznań).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie zależy również od szerokości opon.U mnie na zimowych 225x55x16 w trasie przy spokojnej jezdzie do 120km\h wychodziło do 6.5l.Ale teraz na letnich w tych samych warunkach już pół litra więcej.Przy ostrej jezdzie ok 9l.Po miescie nie sprawdzam ile pali,bo nie chcę sie "dołować"Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlacze sie do watku. Mam e61 530 dA i zjezdzilem na razie 1 zbiornik, wyszlo 11,5 litra 65/35 miasto/trasa. Troche wiecej niz sie spodziewalem. Obilo mi sie o uszy, ze motory z dpf pala wiecej niz te bez.

 

Czy wiecie cos o tym ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy macie samochody które kosztują lub kosztowały grubo ponad 200 tysiecy i wy rozważacie ile to pali :jawdrop:

Ja mam 2 litrowca w E61 520 z podbitą mocą na chipie i nic mnie nie obchodzi ile on pali :D a palić musi bo noga cieżka i kierowca też pali . Nie zastanawiam sie ile to kosztuje bo kupując moją czrnulke za kwote ww takie rozważania są komiczne no chyba ze zacznie brac 100 na 100 :) a olej 1 litr na 10 km . Szerogiej drogi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy macie samochody które kosztują lub kosztowały grubo ponad 200 tysiecy i wy rozważacie ile to pali :jawdrop:

Ja mam 2 litrowca w E61 520 z podbitą mocą na chipie i nic mnie nie obchodzi ile on pali :D a palić musi bo noga cieżka i kierowca też pali . Nie zastanawiam sie ile to kosztuje bo kupując moją czrnulke za kwote ww takie rozważania są komiczne no chyba ze zacznie brac 100 na 100 :) a olej 1 litr na 10 km . Szerogiej drogi ...

 

 

bez komentarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc aut pali powyzej danych z katalogu, tak to juz bywa. Moja 320d potrafi spalic nawet 10 ON na miescie w korkach czy tez na krotkich dystansach i niedogrzanym silniku, a kumpla 330da spali nawet 12 ON (od razu mowie ze obie beemki sa sprawne, plynnie przyspieszaja i pala mniej w trasie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy macie samochody które kosztują lub kosztowały grubo ponad 200 tysiecy i wy rozważacie ile to pali :jawdrop:

Ja mam 2 litrowca w E61 520 z podbitą mocą na chipie i nic mnie nie obchodzi ile on pali :D a palić musi bo noga cieżka i kierowca też pali . Nie zastanawiam sie ile to kosztuje bo kupując moją czrnulke za kwote ww takie rozważania są komiczne no chyba ze zacznie brac 100 na 100 :) a olej 1 litr na 10 km . Szerogiej drogi ...

bez komentarza

 

... a co 2 litry różnicy przy 530 w spalaniu to dużo :) trzeba sie nauczyć gdzie tankować i przestawić sie na jazde D bo na benzynce jest inaczej ;)To ze kolega napisał ze jego bunia pali o 2 litry wiecej niż u innych niczego nie dowodzi mi pali 7,2 średnio a koledze 8,5 ta sama trasa ta sama wieś . Pewnie mu sie czarnula psuje ?

Bez komentarza z komentarzem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.