Skocz do zawartości

przycisk wewnętrznej cyrkulacji powietrza ?


giepe

Rekomendowane odpowiedzi

a czy ktos moze wie dokladnie jaka jest zasada dzialania tego urzadzenia?

chodzi mi o to jak czujnik rozpoznaje brzydki zapach.moze byc na przykladzie wyzej wymienionego baka.

bo o zasade dzialania tegoz czujnika kloce sie juz 3 dni w drodze rano do pracy.bylbym wdzieczny za odpowiedz.pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta opcja AUC faktycznie dziala? Nie miałem okazji przetestować.

Włącz, wyjdź przed samochód, puść bąka, wróć do środka i sprawdź. :)

 

dobre ubawilem się do lez...

 

fakt faktem jest to zastanawiające,bo przecież w jaki sposób zapachy mialyby być rozpoznawalne????

 

myślę,że tu chodzi raczej o gęstość danych substancji lotnych niż o ich zapach.

 

tak więc musialbyś mieć bardzo gęstą wydzielinę z odwloka! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie chodzi o zapach tylko skład powietrza, a we wspomnianym bąku znajdują się m.in. dwutlenek węgla i metan więc przy odpowiednim ich stężeniu komputer mógłby zareagować ;)

Nie wiem czy jest tu sie nad czym rozwodzić; jakiś czujnik bada skład powietrza i gdy uzna, że czegoś jest w nim za dużo (pewnie porównuje to ze standardami przekazanymi mu przez fabrykę) to uznaje, że trzeba odciąć dopływ tego syfu do kierowcy i przełącza na obieg zamknięty.

 

Z bąkiem zażartowałem bo przecież ten system można sprawdzić w każdym naszym mieście stając za/obok pierwszym lepszym autobusem lub tirem. Nie ma w naszej części świata niestety zwyczaju wyprowadzania spalin z ciężkich samochodów rurą skierowaną do góry (jak "kominy" w amerykańskich ciężarówkach) i każde sąsiedztwo takiego kolosa kończy się pakowaniem jego smrodów prosto do naszej kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest tu sie nad czym rozwodzić; jakiś czujnik bada skład powietrza i gdy uzna, że czegoś jest w nim za dużo (pewnie porównuje to ze standardami przekazanymi mu przez fabrykę) to uznaje, że trzeba odciąć dopływ tego syfu do kierowcy i przełącza na obieg zamknięty.

.

kurcze ale auto to nie labolatorium zeby badac dwutlenek wegla i metan.myslisz ze ten czujnik to tablice mendelejewa wychwytuje?

nie chce mi sie wierzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.