Skocz do zawartości

Huczenie w e46 coupe !


VASQUEZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od dwóch tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem E46 320Ci ,ale do rzeczy ! Powyzej prędkości 40 km/h zaczyna coś huczec w aucie! Gdy ją kupiłem była na zimówkach 205/60/15" + dystanse i wszysko było OK, zero szumu, teraz gdy zmieniłem na letnie 225/45/17" +dystanse 150mm średnica ,10mm grubość , zaczeło huczeć ! Podejrzewałem ,że to łożysko, zapytałem więc poprzedniego własciciela (niemiec) o ten problem ,odpowiedział że wszystko jest z autem w porządku ,że lożyska nie są do wymiany (ale czy jemu wierzyć ??? trudna sprawa ) ! Czy macie jakiś pomysł, jak zlokalizać ten problem ?? Moga być winne opony ??

Z góry dziękuję !

 

P.S. chciałbym jeszcze dodac ,że jest założona konkretna gleba,kompletny zawias K&N !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja stawiałbym na opony. u mnie tez strasznie huczy. jedyny sposób na to to poprostu podgłosic sobie radio. jesli chodzi o łozysko to miałem kiedys z tym pproblem ale to bylo bardziej tarcie niz huczenie. tarcie przestawało w momencie wcisaknia gazu a tarło na luzie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz !

Chyba mam pomysła, jutro przełożę na tył dwie zimówki,jeżeli przestanie to wszystko jasne-opony, jeżeli nadal będzie huczeć to wiadomo-łozysko !

Znacie jakis konkretny sposób sprawdzenia "organoleptycznie" czy opony sa trafione ?

Zastanawiałem się już nawet nad kupnem dwóch nowych opon,ale jeżeli to nic nie da i nadal będzie wyło to 8 stów poszło w .....!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz !

Chyba mam pomysła, jutro przełożę na tył dwie zimówki,jeżeli przestanie to wszystko jasne-opony, jeżeli nadal będzie huczeć to wiadomo-łozysko !

Znacie jakis konkretny sposób sprawdzenia "organoleptycznie" czy opony sa trafione ?

Zastanawiałem się już nawet nad kupnem dwóch nowych opon,ale jeżeli to nic nie da i nadal będzie wyło to 8 stów poszło w .....!!

 

jak juz chcesz zmieniac to przednie opony tez zmian. same tylne nic nie dadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz chcesz zmieniac to przednie opony tez zmian. same tylne nic nie dadza

 

Słuchaj, napisałem w pierwszym poście, że jak miałem założone cztery zimówki to było OK,chcę to sprawdzic metodą prób i błędów! Najpierw założę dwie zimne na tył, póżniej dwie na przód! Jak przestanie wyć ,to spawa jasna -opony !Wydaje mi się że to powinno dac odpowiedż !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki, a nie prosciej wjechac na podnosnik, podniesc najpierw przód, zakręcic kołami, potem tył i też zakrecic kołami? jeśli to łozysko to bedzie słychac jak huczy, jak bedzie cicho to znaczy ze to opony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki, a nie prosciej wjechac na podnosnik, podniesc najpierw przód, zakręcic kołami, potem tył i też zakrecic kołami? jeśli to łozysko to bedzie słychac jak huczy, jak bedzie cicho to znaczy ze to opony

 

 

no też prawda. ja generalnie odrazu wyczuje kiedy huczy łozysko a kiedy szumia koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.