Skocz do zawartości

Problem z szybą przednią , proszę o pomoc


LeszekW

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, z płyty pilśniowej w garażu poleciały drobiny tej płyty na szybę czołową. W momencie kiedy zaświeci słońce nic nie widać, spryskałem szybę kilka razy i nic. Czy istnieje jakiś środek skuteczny do czyszczenia i regeneracji szyby.Proszę o pomoc!
LW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mam tak samo. Przednia szyba wypiaskowana kamieniami

Trochę czytałem i pytałem i wydaje mi się , że jedynym skutecznym i zgodnym z prawem sposobem jest wymiana szyby.

Nie jest tak droga jak sądziłem.

Ale jakoś zawsze mam ważniejsze sprawy do zrobienia.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z szyba.Wyglada to jak bym mial kasze rozsypana na szybie i w sloncu czasami to nie ciekawie wyglada(wypiaskowana na całej płaszczyźnie).Jedyne rozwiazanie to wymiana na nowa szybe--info z warsztatu .Pasata można sobie spolerowac smugi od wycieraczek a nie dziuru około 1mm.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gdzie można kupić przednią szybę za 600 pln - jakiej firmy

2. Jak zaprogramować sterownik przedniej szyb, mam interface i program Carsoft

3. Czy szyba przednie jest atermiczna?

 

I. W serwisie chcą za to 3000 PLN za wymianę plus programowanie.

LW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś znalazłem:

 

Jako materiału polerującego do szkła używa się najczęściej tzw. różu polerskiego (trójtlenek żelaza Fe2O3) który jest znacznie tańszy od tlenku ceru CeO2. Trójtlenek żelaza dostać można w większości sklepów z odczynnikami chemicznymi i używać go zalanego wodą na gęstą papkę (chociaż zalecana jest dekantacja), którą nanosi się na tarczę. Ważne aby co jakiś czas zwilżyć wodą polerowaną płaszczyznę bo jak róż przyschnie to można sobie narobić samemu dość niefajnych rys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.