Skocz do zawartości

Brak mocy powyżej 4000 obr/min.


Bartasek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

 

Na wstępie BMW 530D 183KM. Mam taki problem jak w temacie. Jak pokręcę powyżej 4000 obrotów obojętnie na jakim biegu, a nawet na luzie, to silnik po opadnięciu z obrotów chodzi jakby na trzech garach. Strasznie trzęsie silnikiem. Dzieje się tak przez chwile bez wyłączania silnika i zaraz wraca do normy. Jak zgaszę samochód i odpalę ponownie to nie muszę czekać tej chwili i jest OK. Przy zwykłej jeździe na trasie samochód raz ma a raz nie ma mocy. Dodam, że ostatnio wymieniałem turbine i nie było przy niej siłownika. Założyłem od starej, ale nie wiem czy jest odpowiednio wyregulowana. Dodam jeszcze, że mam odpiętą przepływkę i błąd "układ recyrkulacji spalin - odchyłka regulacji". Macie jakieś pomysły?

 

Pozdrawiam i sorry za pismo świąteczne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 530d z 2002r. Ten silnik i jego moc powinno wystarczyć, aby dobrze napędzać moją maszynę, a mimo to wydaje mi się, że powinna lepiej przyspieszać- może jestem przewrażliwiony, ale brakuje mi troszkę mocy. Ostatnio wymieniłem filtry, wtryskiwacze są sprawne, więc nie wiem w czym tkwi problem- może po prostu przesadzam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem, że jak nawet na postoju przegazuje silnik na wysokie obroty, tak powyżej 4500obr/min, to silnik wpada w dziwne trzęsawki. Zachowuje się tak jakby nie chodził na wszystkie gary. Jest tak przez jakieś 30 sekund i wraca do normy (po zgaszeniu i odpaleniu też jest ok, bez tych 30s). Co wy na to?

 

Ale ogólnie widzę, że mało pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz moze czy pompa paliwa [pomocnicza] daje odpowiednie cisnienie mozliwe ze przy duzym obciazeniu/wysokich obrotach nie wydaje tyle ile trzeba ... dobrze by bylo podlaczyc auto pod kompa i sprawdzic wartosci przy pracujacym silniku [live data]

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.