Skocz do zawartości

jak rozpoznac czy business cd czyta mp3


sylwo

Rekomendowane odpowiedzi

panowie takie pytanko!

 

czy w e46 byly radia business cd ktore odtwarzaja takze pliki mp3?

kupilem takie na e-bayu a przebywam za granica i nie mam mozliwosci sprawdzenia czy mnie sprzedajacy nie bujal.w ofercie bylo ze radyjko wyciagnal z e46 m3 z 2004r., firmy alpine.

radio ma tam jakies swoje oznaczenia ale nigdzie wprost na nim nie pisze ze odtwarza mp3.

mam nadzieje ze czyta? :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były, ale dostać je to jak znaleźć igłe w stogu siana :)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre rozwiązanie, ciekawe cyz pasuje rzeczywiście do wszystkich E-39 tak jak tam ten facet pisze, czyli rowniez do tych starszych takich jak ja mam czyli 1996rok, ciekaw jestem też czy po prostu wystarczy wymienic zmieniarke i hejka, zapewne potrzeba sie troszke z tym pobawic, ale cena przystepna w miare jesli to działa i pasuje oczywiscie( mowa o alpinie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytanko mam takie czy były do e39 CD które czytały mp3?? wie ktoś może? :8)

 

na ebay znalazłem coś takiego: http://cgi.ebay.com/ebaymotors/BMW-BUSINESS-MP3-CD53-CD-PLAYER-E39-5-SERIES-X5-E53_W0QQcmdZViewItemQQcategoryZ38641QQihZ005QQitemZ150226005731QQrdZ1QQsspagenameZWDVW

Na moje oko, to jest wersja USA, a wtedy radio będzie miało kłopot z odbiorem stacji, bo wersje USA mają "działkę" 0.2MHz i nie odbierają połowy stacji w europie ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok panowie juz wiem co sebast mial na mysli.pytanie jst tylko czy bmw w usa tez stosuje taka podzialke co 0.2 mhz.,przeciez to europejska marka.a radio jest made in hungary.

a jezeli jest to werja stricte amerykanska to czy duzy problem jest to przerobic by regulacja byla jak w europie co 0.1 mhz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA mają radia które ustawia sie tylko na nieparzyste częstotliwości tzn.: 102,3 93.1 107.7 a więc takiego radia nie ustawimy na np.: 105.6 czy 101.0 . To jest właśnie ta podziałka. Ale skoro na Węgrzech produkują te radia to może jest opcja kupienia takiego w wersji europejskiej. I tak na razie nie planuje kupna bo dopiero co kupiłem CD do mojej buni :norty: Pozdrowionka
Było E39 523i, E30 320i Coupe, E32 730iA, E34 540iA M-Pakiet, E34 525TDS touring X2, E38 750iA pakiet Alpina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to przestroić tylko nie wiem czy każde radio BMW ma ukryte menu. Włanczamy radio gałką i wciskamy przycisk "m" i trzymamy z 10s, aż się nie pojawi numer seryjny, guzikami "+ i -" wyszukujemy "area usa" czy coś takiego i to zmieniamy na erope albo co nam się podoba. Po zmianie wychodzi się "+". Moje radio to blaupunkt CD busines i umnie to działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

na ebay znalazłem coś takiego: http://cgi.ebay.com/ebaymotors/BMW-BUSINESS-MP3-CD53-CD-PLAYER-E39-5-SERIES-X5-E53_W0QQcmdZViewItemQQcategoryZ38641QQihZ005QQitemZ150226005731QQrdZ1QQsspagenameZWDVW

 

Czy ktoś kontaktował się z tym sprzedającym?? Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale razem z tym CD53 jest jednostka główna. Obecnie mam radio reverse, które jest w całości, a skoro na tej aukcji jest góra i dół to chyba nie ma się co zastanawiać. Warto było by się tylko zapytać sprzedającego, czy to radyjko można przestawiać na zakres europejski, ale wydaje mi się że raczej na pewno, bo skoro w zwykłym reversie jest taka opcja to w wersji bisnes tym bardziej. Ciekawe tylko jaką kostkę ma jednostka główna, czy starego czy nowego typu. Jeśli ktoś będzie zamawiał ten zestaw to proszę o kontakt. Oprócz tej aukcji są jeszcze dwie inne z samą górą CD53.

pierwsza, oraz druga

 

Na allegro znalazłem natomiast same zmieniarki MP3, w niezłej cenie, z gwarancją rozruchową, niestety u mnie pozostaje wymiana radia i ciągnięcie kabla do zmieniarki, dlatego wolę CD53.

 

zmieniarka na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pierwszej aukcji to za pozno.zamknieta.

a co do samego radia z mp3 to ktos tu na forum juz pisal ze byly montowane w e39 w ostatniej fazie produkcji wiec to prawdziwe rodzynki.nie mniej jednak takie radyjko chyba widze w jednym z twoich linkow.

co do e-baya to jest w miare bezpiecznym sposobem kupowania.po transakcji musisz przeslac feedback kupujacemu wiec sie staraja sprzedajacy nie oszukiwac.patrz zawsze ile przedmiotow sprzedals przedajacy i jaki maprocent dobrych ecenzji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka sztuk tych zestawów na ebayu, problem w tym, że jest to za ciężki temat dla mnie, za słabo znam angielski żeby się dogadać i cokolwiek kupić na ebayu.

pozatym to nie wiem jak z wysylka do polski.chyba nie ma takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.