Skocz do zawartości

M 40 - 1,8 zamiast 1,6


GRACUS7

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

spotkałem ostatnio z silnikiem M40 1,8 włożonym zamiast 1,6 z tym że głowica została ta sama! w zwiazku tym mam pytanie jak można sprawdzić blok silnika czy jest 1,8 czy 1,6 bez rozbierania?

wiem że w VW jest na bloku odlana pojemność a czy BMW też ma gdzieś jakies oznakowanie?

i czy taka kombinacja ma prawo dobrze chodzić przy starej elektronice?

 

i druga sprawa dotyczy numerów częsci podawanych w ETK są to numery BMW a jak można sprawdzić jaki to numer BOSCHA?

np: 13621734653 jaki jest odpowiednik BOSCHA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z boku silnika masz numer. Nad nim jest oznaczenie, już nie pamiętam początku ale za lietrką jedną lub dwoma jest 18 lub 16 i masz swoją pojemność. Co do głowicy to nie wiem, ale wałek rozrządu jest taki sam (przerabiałem temat jakieś dwa tygodnie temu) w 1,8 i 1,6 ( u mnie chodzi jak żyleta). Z drugiej strony jeśli wałek jest taki sam to głowica też chyba powinna ala tu strzelam :?:
http://img842.imageshack.us/img842/1250/arto.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to też wiem że jest różnica w średnicy ale chodziło mi jak to rozpoznać bloki!

i czy silnik 1.8 będzie chodził poprawnie przy osprzęcie z 1.6?

czy będą jakieś problemy?

 

i nadal pytam gdzie sprawdzić numer BOSCHA jaki to numer z ETK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blok silnika możesz sprawdzić po numerach silnika. Pierwsze cztery cyfry w M40 1.6l to 164E, a dla 1,8l to 184E (dwie pierwsze cyfry to pojemność, trzecia to ilość cylindrów a czwarta to rodzaj paliwa). A co do silnika to nie ma różnicy w średnicy cylindra! Różnica polega tylko na skoku tłoka. Po prostu 1,8 ma wiekszy skok od 1,6 i stąd wieksza pojemność. Głowica i komputer są takie same. Zmieniasz wał i korby i masz 1,8.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec jest mechanikiem i robił mi z moim silnikiem (sprowadziłem e36 1,8 M40 z udzkodzonym silnikiem), gdy szukałem silnika to oglądałem też 1,6 M40 i różnica na pewno jest w korbach, co do wału to dokładnie nie wiem, być może jest taki sam a byc może jest niewielka rożnica w przeciwwagach. Trzeba by to dokładnie pomierzyć, jeśli jest taki sam to wymieniasz tylko korby i już masz 1,8. Tłok jest identyczny i głowica też. Nawet ostatnio widziałem na allegro do sprzedania e36 1,6 po remoncie silnika i koleś pisał że jest przerobiny na 1,8. :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
witam!

spotkałem ostatnio z silnikiem M40 1,8 włożonym zamiast 1,6 z tym że głowica została ta sama! w zwiazku tym mam pytanie jak można sprawdzić blok silnika czy jest 1,8 czy 1,6 bez rozbierania?

wiem że w VW jest na bloku odlana pojemność a czy BMW też ma gdzieś jakies oznakowanie?

i czy taka kombinacja ma prawo dobrze chodzić przy starej elektronice?

 

i druga sprawa dotyczy numerów częsci podawanych w ETK są to numery BMW a jak można sprawdzić jaki to numer BOSCHA?

np: 13621734653 jaki jest odpowiednik BOSCHA

 

Komputer definitywnie nie bedzie taki sam, chociaz przy takiej roznicy

pomiedzy 1.6 a 1.8 po wymianie gratow powinno dzialac - po prostu

przeplywomierz zmierzy wiecej powietrza i odpowiednio wydluzy

czasy wtrysku. Powinno sie to chyba jeszcze zmiescic w ramach regulacji

Punto75>BravoGT>MB260E>MBC280>*PuntoHLX>MBC320>MBE50AMG>VectraC>BMW528 . it's nice to be important but it's more important to be nice

>>> psychop's lab mike.xray.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.