Skocz do zawartości

Cieknące wtryskiwacze


smolenr

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem w jaki sposób, ale zaczęły mi cieknąć 2 wtryskiwacze w 318 tds, a mianowicie licząc od przodu to jest 3 i 4. Była u mechanika i wiem, że popuszczał przewody wysokiego ciśnienia, ale dokręcił je później, myślałem może, że to przelewy, ale to niejest ich wina, bo założyłem nowe. Z tego co zaobserwowałem, to ropa wydobywa się na wejściu do głowicy, bo z gór to wtryskiwacz suchy jest. Spotkał sie ktoś kiedyś z taką przypadłościa :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma drugie pytanie: czy wtryskiwacze w 318 tds jakoś rozkręcają się na pół? czy to jest na zewnątrz, czy już wewnątrz głowicy?? Bo ostatnio dokładnie się przyjrzałem i tak jakby w miejscu, w którym się je skręca na zewnątrz głowicy (jeżeli się mylę to poprawcie mnie) widzę że stamtąd wydostaje się paliwo czy to możliwe?? Czy da radę naprawić to w domowych warunkach czyn nie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej jedź z tym do fachmana , gdyż wtryski są regulowane i trzeba ustawic na nich ciśnienie ( w warsztatach mają do tego odpowiedni sprzęt ). ja sprawdzałem wtryski w swojej BUNI przy okazji uszczeniania pompy wtryskowej i według mechanika były jak nówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

wtrysk nie ma zadnej regulacji - jest tam tylko koncowka z obudowa (to sie wymienia) obudowa glowna (sklada sie z 2 czesci - skrecanych ze soba) oraz mocnej sprezyny - ktora naciska na iglice.

pomiedzy sprezyna a koncowka wtrysku jest jeszcze taki grzybek i jego gniazdo.

jak kogos interesuje jak to wszystko wyglada to moge podeslac zdjecie.

(regulacja wtrysku to tylko sposob na wyciagniecie kasy) - jedyna zmane cisnienia to mozna zrobic w sekcjach pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobną sytuace ze dosc mocno pocił mi sie wtrysk 4 licząc od przodu samochodu. Wina tego nie było to ze jest nieszczelny lecz gumowa zaslepka od kanalików przelewowych była peknieta i przez to wtrysk robił sie mokry a w związku z tym iz przewody przelewowe są pokryte tak jakby materiałem który wchłaniał rope to i 3 wtrysk powoli zaczynał sie pocic. Po zrobieniu tej gumowej zaslepki wszystko wrociło do normy. Wtryski suche.

Nie wiem czy sprawdzałes juz to ale sprawdz bo nie musi byc to wcale cieknący wtryskiwacz. Pozdrawiam.

http://img59.imageshack.us/img59/206/int1im1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.