Skocz do zawartości

BMW 316i Nierówna praca silnika na zimnym !!!


miraskoks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam takie nietypowe pytanie odnośnie Bmw 316i seria 3 (e36) 93 rok 1.6 benzyna/gaz.

Więc rano jak jest zimny silnik to po odpaleniu go samochód przygasa(zapala się kontrolka akumulatora i znika ale samochód nie zgaśnie)ale gdy dodam mu gazu i zaraz puszczę gaz to zgaśnie.Więc robie tak czekam 2-3 minuty i po tym czasie on zaczyna chodzić płynnie i ruszam i podczas jazdy przełączam na gaz bo jakbym po tych 2-3 minutach przegazował czyli przełączył na gaz to mi zgaśnie.Od czego to może być???

Wymieniłem przewody zapłonowe sam a sonde lambdę wymienił mi mechanik ale drugi mechanik podłączył pod kompa i powiedział że nie wykrywa komp sondy tak jakby jej nie było.Proszę o odpowiedź co jest grane z moim bmw.Bardzo dziękuje z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź silniczek krokowy czy nie jest brudny albo zepsuty, ewentualnie sonda lambda jak jest walnięta, albo połączenie jej z komputerem to mogą falować obroty i ogólnie chodzić nie równo, ale wiąże sie to tez ze znacznym wzrostem spalania benzyny.

 

Ps. Model auta (E36) wybieramy z menu rozwijanego z lewej strony obok paska tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie takie uroki są instalacji gazowych,najpierw zaczyna zle chodzić na gazie pózniej na bęzynie też nie chce chodzić

nigdy w zyciu gazu :mad2:

 

chyba nigdy w zyciu nie widziales dobrej instalacji gazowej ze takie glupoty wypisujesz :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja widzialem niby te dobre i te niby zle i tak samo dzialaly tz do bani sory jak by to bylo takie dobre to juz od ponad przynajmniej 10 lat by byly produkowane seryjnie samochody na lpg bylo pare na cng tak jak compact 316g ale bmw sie z tego wycofala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ok jedz poprostu na kompa inaczej mozna gdybac w aso koszt diagnostyki okolo 250zł warto bo w ciemno nie wymieniasz drogich czesci a we wlasnym zakresie mozesz wyczyscic przepustnice krokowy sprawdzic szczelnisc przewodow elatycznych itp a wymieniales przewody i swiece
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz :

1) szczelność dolotu...

2) świece, przewody, kopułka, palec

3) silniczek krokowy...

 

Generalnie lambda ma podgrzewacz sterowany przekaźnikiem... wiem, że te przekaźniki lubią się walić i wtedy się dzieją cuda...

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.