Skocz do zawartości

17" czy 18" ? Czy mnie może pogięło???


YatzeK

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, jakiś czas temu miałem dylemat jakie 17-tki wybrać.

 

Teraz dylemat mi sie zmienił - mam do wyboru:

 

17" MAK VOLARE MIRROR:http://images32.fotosik.pl/34/d30405904c14a79cm.jpg

 

lub

 

18" ALUTEC MAGNUM:http://images30.fotosik.pl/169/4ebc875f9efe7eb5m.jpg

 

No i nie wiem co wybrać. 225/50R17 czy 225/45R18? Jak zawieszenie E34 zniesie profil 45? Przednie wahacze i tak mam do wymiany bo już się tłuką. Pytanie tylko ile wytrzymaja nowe i jak wygląda trwałość pozostałych elemntów zawieszenia.

Nie oczekuję odpowiedzi o niskim komforcie jazdy, bo to wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja.

 

Tak się składa, że sam do swojej piękności chciałem założyć DOKŁADNIE te felgi.

Nie zrobiłem tego.

Dlaczego? Tak się składa, że handluję m.in. felgami aluminiowymi(nowymi) i niedawno weszliśmy w sprzedaż felg firmy InbudFaro(importer w polsce).

Sprzedają Oni felgi MAK ; TSR i Alutec.

Ogólnie NIE POLECAM felg tej marki. Niby felgi włoskie i niemieckie, jednak wykonanie pożal się boże.

Na chwile może wyglądac fajnie, jednak po jakimś czasie lakier szybko się niszczy.

Dodatkowo sporo felg, które do Nas przychodziły miało paprochy na lakierze, czyli były polakierowane nieprofesionalnie.

 

Wyszliśmy ze sprzedaży felg tej firmy i pozostawiliśmy sprwdzone już od dawna marki AEZ ; Dezent ; Enzo i Dotz(imporer Alcar).

Sam także załatwiłem sobie właśnie kilka dni temu felgi Dotz, model konkretnie 'Mugello" 8x17.

Felga prezentuje się następująco:

http://www.motorspeed.com/sitepix/products/mids/mid_DOTZ_Mugello.jpg

 

Koszotowo wychodzi niewiele więcej niż tamte felgi, a wykonanie REWELACJA, nie ma się do czego przyczepić.

 

Także NIE POLECAM felg tamtego producenta, chyba, że kolega moze je zakupić w cenie jakichś chińskich...

 

A rozmiarowo, to 225/50 może być zbyt wąskie, gdyż podejrzewam, że kolega będzie miał dość szerokie felgi. Więc już przy feldze 7,5" i szerszej zaleca się rozmiar 235/45-17 coby opona była wystarczająco szeroka i nie zwężała się na feldze. Dodatkowo opony w tym rozmiarze posiadają ochronę rantów felgi, więc jeśli do szerokiej felgi weźmiemy węższą oponę, może Ona się nie sprwdzić i ranty nie będą chronione.

 

Chyba, że kolega weźmie felgę 7", to 225/50 może być.

Ja mam 8" i założę 235/45(jak tylko dotrą oponki).

Nie omieszkam w galerii w swoim wątku zaprezentować jak Bumka będzie wyglądała.

 

Co do wymiarów 17/18"...

18" napewno będzie DUŻO lepiej wyglądała, tylko pytanie o sens jej zakupu. Wziąwszy pod uwagę DUUŻO większy koszt zakupu opony na taką felgę i problemy z dostępnością opon 18'stek w polsce.

 

17'ski są optymalne do tego samochodu.

 

Pozdrawiam Serdecznie, Kuba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że sam do swojej piękności chciałem założyć DOKŁADNIE te felgi.

Nie zrobiłem tego.

Dlaczego? Tak się składa, że handluję m.in. felgami aluminiowymi(nowymi) i niedawno weszliśmy w sprzedaż felg firmy InbudFaro(importer w polsce).

Sprzedają Oni felgi MAK ; TSR i Alutec.

Ogólnie NIE POLECAM felg tej marki. Niby felgi włoskie i niemieckie, jednak wykonanie pożal się boże.

Ale widziałeś DOKŁADNIE TE MODELE FELG?

Bo ja miałem je w ręku i do jakości wykończenia nie miałem ŻADNYCH ZASTRZEŻEŃ!

To której konkretnie marki nie polecasz?

 

Na chwile może wyglądac fajnie, jednak po jakimś czasie lakier szybko się niszczy.

Dodatkowo sporo felg, które do Nas przychodziły miało paprochy na lakierze, czyli były polakierowane nieprofesionalnie.

A po jakim czasie codziennego użytkowania felg takie rzeczy się ujawniły?

 

Wyszliśmy ze sprzedaży felg tej firmy i pozostawiliśmy sprwdzone już od dawna marki AEZ ; Dezent ; Enzo i Dotz(imporer Alcar).

Ale z których dokładnie felg wyszliście? Dlaczego? I po jakim czasie współpracy? Jakieś większe problemy były z tymi felgami?

 

Sam także załatwiłem sobie właśnie kilka dni temu felgi Dotz, model konkretnie 'Mugello" 8x17.

Felga prezentuje się następująco:

http://www.motorspeed.com/sitepix/products/mids/mid_DOTZ_Mugello.jpg

Koszotowo wychodzi niewiele więcej niż tamte felgi, a wykonanie REWELACJA, nie ma się do czego przyczepić.

 

Rzeczywiście fajna. Skoro nimi handlujesz to moze jesteś w stanie sprzedać w jakiejś rozsądnej cenie?

 

Także NIE POLECAM felg tamtego producenta, chyba, że kolega moze je zakupić w cenie jakichś chińskich...

Ale którego dokładnie?

 

A rozmiarowo, to 225/50 może być zbyt wąskie, gdyż podejrzewam, że kolega będzie miał dość szerokie felgi. Więc już przy feldze 7,5" i szerszej zaleca się rozmiar 235/45-17 coby opona była wystarczająco szeroka i nie zwężała się na feldze. Dodatkowo opony w tym rozmiarze posiadają ochronę rantów felgi, więc jeśli do szerokiej felgi weźmiemy węższą oponę, może Ona się nie sprwdzić i ranty nie będą chronione.

Chyba, że kolega weźmie felgę 7", to 225/50 może być.

Według tabel, które posiadam, dla opony 225 zaleca się felgi od 6,5 do 8,5 cala. Moje felgi mają 8" więc powinno być OK.

 

Nie omieszkam w galerii w swoim wątku zaprezentować jak Bumka będzie wyglądała.

Ja również :)

 

Co do wymiarów 17/18"...

18" napewno będzie DUŻO lepiej wyglądała, tylko pytanie o sens jej zakupu. Wziąwszy pod uwagę DUUŻO większy koszt zakupu opony na taką felgę i problemy z dostępnością opon 18'stek w polsce.

 

17'ski są optymalne do tego samochodu.

No i właśnie stąd pytanie - bo wygląd wyglądem, ale samochodem jeżdżę na codzień więc musi w tym wszystkim być przynajmniej minimum praktyczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie 235/45R17 i biorąc pod uwagę praktyczność jest to raczej największy rozmiar jaki mógłbym ci doradzić.. 18" sam nie założyłbym u siebie, chyba że znikną wszystkie dziury w drogach.. no i jest fajnie bo jak pojawia się jakiś luz to od razu wiadomo hehe..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego.

U siebie na salonie mieliśmy 3 modele felg.

Były to:

1) Alutec Storm

2) TSW Black Ice 5

3) TSR Brno

 

Modele nie najprostrze, tylko takie, które należą do droższych, więc tym bardziej powinny być reprezentacyjne.

Tymczasem jak pisałem... Na lakierze pełno paprochów.

Felga TSW nieładna, polerowana część w porównaniu np. do felg AEZ EXCITE(które są TEORETYCZNIE prawie identyczne) umywa się. Cenowo ta felga jest tańsza od AEZ'ta bodajże 50zł/szt. a jakościowo nie ma mowy, aby je pomylić.

 

Kilka kompletów sprzedaliśmy. Felgi miękkie i podatne bardziej na krzywienie(choć wiadomo, że w każdej feldze niski profil opony oznacza większe prawdopodobieństwo pokrzywienia).

Jednak ogólnie po kilku sprzedanych modelach stwierdziliśmy, że należy się wycofać ze sprzedaży w/w felg(TSR;TSW;Alutec itd.) gdyż nie uśmiecha Nam się tłumaczyć każdemu niezadowolonemu klientowi, że można było troszkę dopłacić i mieć coś porządnego.

Tak jak mówię. Jakby te felgi były sporo tańsze, to nic bym nie mówił, jednak cenowo wcale nie mówią klientowi, że to niższa półka felg, a wręcz przeciwnie, alessio włoskie sprzedawaliśmy taniej...

Czas współpracy z firmą? Hmm 2 miesiące? W tym także czasie już zdążyły się pojawić problemy z lakierem u klientów.

 

Co do felg, które sprzedaje zapraszam na stronę importera www.alcar.pl

Szukając po wybranym samochodzie, znajdziesz co jest dostępne do danego modelu. Wtenczas można posprawdzać ceny, gdyż każdy model inaczej prezentuje się cenowo.

 

Moje Mugello kosztują normalnie koło 580zł/szt. powiedzmy, że jakiś rabat można by dla BMW zrobić...

 

Ja swoje założę dopiero gdzieś początkiem kwietnia, gdyż nie chce ryzykować śniegu w marcu, więc zimóweczek nie ściągam.

 

Co do szerokości felg i opon...

Ostatnio gość na 10" felgę założył u Nas opony któe sobie gdzieś kupił. Opony o szerokości 255... I mimo, że teoretycznie mógł je założyć(i założył), to po prostu opony są delikatnie węższe od felgi i zamiast się SCHODZIĆ do felgi, to boki się rozszerzają, przez co warstwa chroniąca rant felgi zupełnie nie spełnia swojej roli.

To samo będzie przy 225 na feldze np. 8".

Przy 7,5" jeszcze pojeździ, jednak lepszym wyborem będzie napewno 235(i to nie chodzi oto, że to jakieś 'moje zdanie' :wink: ).

 

Dobra nie rozpisuje się więcej.

Życzę udanych zakupów i napewno będe obserwował co założyłeś, bo ładne felgi to piękna sprawa w Naszych samochodach i fajnie się takie na zdjęciach ogląda.

 

Pozdrówki, Kuba

 

:cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego.

U siebie na salonie mieliśmy 3 modele felg.

Były to:

1) Alutec Storm

2) TSW Black Ice 5

3) TSR Brno

 

Modele nie najprostrze, tylko takie, które należą do droższych, więc tym bardziej powinny być reprezentacyjne.

Ty naprawdę felgami handlujesz? Szczerze wątpię!

Poniżej efekty krótkiego googlania:

TSR Brno 7x17: 340,18 zł brutto

TSW Black Ice 5 7x17: 482,14 zł brutto

Alutec Storm 7x17: 445,42 zł brutto

 

To są według ciebie droższe felgi?

 

Te, o których mówiłem kosztują odpoweidnio:

MAK Volare Mirror 8x17: 540,89 zł brutto

Alutec Magnum 8x17: 773,41 zł brutto

 

To porównanie jak Wartburga z BMW! Na tej podstawie mam podejmować decyzję?

 

Tymczasem jak pisałem... Na lakierze pełno paprochów.
A czego tu się dziwić? Niska cena przeważnie wynika z niższej jakości. Nic nowego!

 

Felga TSW nieładna
A to akurat rzecz gustu. To, że Tobie się nie podoba nie znaczy od razu że nie będzie się sprzedawała.

 

polerowana część w porównaniu np. do felg AEZ EXCITE(które są TEORETYCZNIE prawie identyczne) umywa się. Cenowo ta felga jest tańsza od AEZ'ta bodajże 50zł/szt. a jakościowo nie ma mowy, aby je pomylić.
:shock: :shock: :shock:

AEZ Excite Dark 7,5x17: 680,52zł brutto

Pewnie, że nie ma mowy, bo od AEZ'ta jest tańsza nie 50, tylko 200 złotych :!: :!: :!: Co na komplecie felg daje różnicę 800 złotych :!: :!: :!:

Też porównanie :!: :!: :!:

 

Kilka kompletów sprzedaliśmy. Felgi miękkie i podatne bardziej na krzywienie(choć wiadomo, że w każdej feldze niski profil opony oznacza większe prawdopodobieństwo pokrzywienia).

Jednak ogólnie po kilku sprzedanych modelach stwierdziliśmy, że należy się wycofać ze sprzedaży w/w felg(TSR;TSW;Alutec itd.) gdyż nie uśmiecha Nam się tłumaczyć każdemu niezadowolonemu klientowi, że można było troszkę dopłacić i mieć coś porządnego.

Tak jak mówię. Jakby te felgi były sporo tańsze, to nic bym nie mówił, jednak cenowo wcale nie mówią klientowi, że to niższa półka felg, a wręcz przeciwnie

Sorry, ale z prostego porównania cen, które przytoczyłem powyżej wynika jednoznacznie, że cenowo MÓWIĄ i to BARDZO WYRAŹNIE, że to NIŻSZA PÓŁKA! Chyba, że Ty próbowałeś je sprzedawać drożej, to zgoda. Jak się chce tanim kosztem robić interes to takie ma się rezultaty. :duh: :duh: :duh:

 

Co do felg, które sprzedaje zapraszam na stronę importera www.alcar.pl

Szukając po wybranym samochodzie, znajdziesz co jest dostępne do danego modelu. Wtenczas można posprawdzać ceny, gdyż każdy model inaczej prezentuje się cenowo.

Zgoda. Tylko, ze tam też są felgi, które w rozmiarze 7x17" kosztują w okolicach 350 zł brutto. Mam rozumieć, że to też badziewie??? Handlowiec z Ciebie pełną gębą, nie ma co!

 

Moje Mugello kosztują normalnie koło 580zł/szt. powiedzmy, że jakiś rabat można by dla BMW zrobić...
Uprzejmie dziękuję, pewnie w "super cenie" wciśniesz mi jakiś shit, z którego farba zlezie po 2 miesiącach

 

Podsumowując:

Temu panu już podziękuję za "fachową" opinię, a poproszę o wypowiedź tych którzy MAJĄ WIEDZĘ lub DOŚWIADCZENIE w tej dziedzinie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do e34 najlepsze beda 17-sa najbardziej optymalne-pod wzgledem wygladu jak i uzytkowania-na 18 samochod zaczyna wygladac jak woz drabiniastych.Piszecie o 17 w 8 calach-szerzej tez mozna:)ja przykladowo mam z tylu 10 cali szerokosci przy 17stce i oponka 215/45.Gelba,gleba gleba:)po za tym...szukacie w nowych felgach a tak naprawde do E34 pasuja tylko klasyczne wzory felg..i rancik:)jesli ktos bedzie chcial to zapodam fotki swojej bumki.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do e34 najlepsze beda 17-sa najbardziej optymalne-pod wzgledem wygladu jak i uzytkowania-na 18 samochod zaczyna wygladac jak woz drabiniastych.Piszecie o 17 w 8 calach-szerzej tez mozna:)ja przykladowo mam z tylu 10 cali szerokosci przy 17stce i oponka 215/45.Gelba,gleba gleba:)po za tym...szukacie w nowych felgach a tak naprawde do E34 pasuja tylko klasyczne wzory felg..i rancik:)jesli ktos bedzie chcial to zapodam fotki swojej bumki.

Pozdro

Jasne, dawaj! Chętnie zobaczymy, Każde fajne BMW to fajne BMW! :)

Ale trochę twoje argumenty się wykluczają. Mówisz, że 18" to wóz drabiniasty, ale 215/45 na 10" feldze to też hardcore! Poza tym sporo niżęj niż fabryczne koła. Tym bardziej chciałbym zobaczyć jak to wygląda. Jak się tym jeździ po naszych dziurawych ulicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj tylko napiszę, że nic nikomu sprzedać nie chcę. To co sprzedaję to moja brożka i prócz tego tematu nigdzie się z tym nie afiszuję.

Chciałem pomóc szczerze, nie pisałem nic co miałbym sobie wymyślić.

Także dzięki Yatzek za zrównanie Mnie z glebą za chęć pomocy.

Zamiast konstruktywnej rozmowy doznałem napadu na własną osobę.

Już sie nie wtrącam, bo Ty zachowujesz się nie jak klient, a przedstawiciel firmy Inbud-Faro.

 

Pozdrawiam, Kuba

Edytowane przez Kubo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żadne zrównanie z glebą tylko wskazanie ewidentnych nieprawidłowości w tym, co napisałeś.

 

Ja się wcale nie dziwię, że w tańszych felgach (TSR Brno) sa jakieś niedociągnięcia jakościowe, ale nie porównuj ich do tego co chcę kupić bo to zupełnie inna półka! I w takiej sytuacji Twój post ma się nijak do chęci pomocy bo nic nie mówi o tych felgach, które sobie wybrałem. Bardziej wyglądało to właśnie jak chęć dokopania firmie Inbud Faro za to, że w jakichś felgach którymi handluje są jakieś problemy jakościowe.

 

Ten Alcar też ma w ofercie tanie felgi i nie wierzę, że są super jakości. A z Twojego posta wynika, żeby nie kupować felg importowanych przez Inbud-Faro bo to szajs. Oni importują też felgi legendarnego BBS-a. Też ich nie kupować bo szajs?

 

PEACE

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wszystkie komentarze:)

autko obnizone jakimis sportowymi springami-zalatwione przez kumpla

felga z przodu 8,5 cala tyl 10 cali-oczywiscie tylna opona w stozek,ale jesli jezdzi sie umiejetnie to nie zawadza sie rantem-jezdzilem z tak naciagnieta opona w innych samochodach i zdawalo to egzamin:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego.

U siebie na salonie mieliśmy 3 modele felg.

Były to:

1) Alutec Storm

2) TSW Black Ice 5

3) TSR Brno

 

Modele nie najprostrze, tylko takie, które należą do droższych, więc tym bardziej powinny być reprezentacyjne.

Ty naprawdę felgami handlujesz? Szczerze wątpię!

Poniżej efekty krótkiego googlania:

TSR Brno 7x17: 340,18 zł brutto

TSW Black Ice 5 7x17: 482,14 zł brutto

Alutec Storm 7x17: 445,42 zł brutto

 

To są według ciebie droższe felgi?

 

Te, o których mówiłem kosztują odpoweidnio:

MAK Volare Mirror 8x17: 540,89 zł brutto

Alutec Magnum 8x17: 773,41 zł brutto

 

To porównanie jak Wartburga z BMW! Na tej podstawie mam podejmować decyzję?

 

Tymczasem jak pisałem... Na lakierze pełno paprochów.
A czego tu się dziwić? Niska cena przeważnie wynika z niższej jakości. Nic nowego!

 

Felga TSW nieładna
A to akurat rzecz gustu. To, że Tobie się nie podoba nie znaczy od razu że nie będzie się sprzedawała.

 

polerowana część w porównaniu np. do felg AEZ EXCITE(które są TEORETYCZNIE prawie identyczne) umywa się. Cenowo ta felga jest tańsza od AEZ'ta bodajże 50zł/szt. a jakościowo nie ma mowy, aby je pomylić.
:shock: :shock: :shock:

AEZ Excite Dark 7,5x17: 680,52zł brutto

Pewnie, że nie ma mowy, bo od AEZ'ta jest tańsza nie 50, tylko 200 złotych :!: :!: :!: Co na komplecie felg daje różnicę 800 złotych :!: :!: :!:

Też porównanie :!: :!: :!:

 

Kilka kompletów sprzedaliśmy. Felgi miękkie i podatne bardziej na krzywienie(choć wiadomo, że w każdej feldze niski profil opony oznacza większe prawdopodobieństwo pokrzywienia).

Jednak ogólnie po kilku sprzedanych modelach stwierdziliśmy, że należy się wycofać ze sprzedaży w/w felg(TSR;TSW;Alutec itd.) gdyż nie uśmiecha Nam się tłumaczyć każdemu niezadowolonemu klientowi, że można było troszkę dopłacić i mieć coś porządnego.

Tak jak mówię. Jakby te felgi były sporo tańsze, to nic bym nie mówił, jednak cenowo wcale nie mówią klientowi, że to niższa półka felg, a wręcz przeciwnie

Sorry, ale z prostego porównania cen, które przytoczyłem powyżej wynika jednoznacznie, że cenowo MÓWIĄ i to BARDZO WYRAŹNIE, że to NIŻSZA PÓŁKA! Chyba, że Ty próbowałeś je sprzedawać drożej, to zgoda. Jak się chce tanim kosztem robić interes to takie ma się rezultaty. :duh: :duh: :duh:

 

Co do felg, które sprzedaje zapraszam na stronę importera www.alcar.pl

Szukając po wybranym samochodzie, znajdziesz co jest dostępne do danego modelu. Wtenczas można posprawdzać ceny, gdyż każdy model inaczej prezentuje się cenowo.

Zgoda. Tylko, ze tam też są felgi, które w rozmiarze 7x17" kosztują w okolicach 350 zł brutto. Mam rozumieć, że to też badziewie??? Handlowiec z Ciebie pełną gębą, nie ma co!

 

Moje Mugello kosztują normalnie koło 580zł/szt. powiedzmy, że jakiś rabat można by dla BMW zrobić...
Uprzejmie dziękuję, pewnie w "super cenie" wciśniesz mi jakiś shit, z którego farba zlezie po 2 miesiącach

 

Podsumowując:

Temu panu już podziękuję za "fachową" opinię, a poproszę o wypowiedź tych którzy MAJĄ WIEDZĘ lub DOŚWIADCZENIE w tej dziedzinie!!!

 

Nie, no piękny post i słownictwo, brawo. Człowiek przedstawił ci opinię z punktu widzenia swojego / wykonywanej pracy, z którą oczywiście nie musisz się zgodzić, ale sposób w jaki się wypowiadasz jest po prostu pożałowania godzien, tym bardziej że chyba jednak się starał i stracił trochę czasu by np. odpisać.

To ty jesteś ten walczący z piratami? Może z całym światem, ogólnie? :)

Edytowane przez Lassie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.