Skocz do zawartości

Lampy przednie


krzys51w

Rekomendowane odpowiedzi

na pewno nie 10000K bo nic nie bedziesz widzial na drodze, maximum to 6000K, po drugie to musisz zobaczyc jaka masz tam zarowkę. W lampach przed liftem byly chyba HB3 ale najlepiej zadzwon do sprzedawcy i zapytaj sie o zestaw na taki cokół jak bedziesz pewny na 100% ze taka tam zarówka jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie wiem bo są przecież światła mijania i oddzielnie drogowe.

Mijania są H7 zaś drogowe żarówka z końcówką plastikową w kształcie fajki symbol DOT-12 60W,M2696,9005HB3,E13 producent Sylvana.

Xsenony powinny być tylko na mijania czy też na drogowych i czy są takie oprawki? :shock:

Klosze mam Hella. Szklane od wewnątrz na zewnątrz plastikowe.Bez spryskiwaczy.Jak to się ma do tych xenonów :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła drogowe czyli DŁUGIE i tam masz zwykła żarówkę z tego co piszesz na cokole Hb3 i to musi zostac . Zestaw xenonwy mozesz zalozyc do do świateł mijania czyli tzw. krótkie . Musialbys zapytac sprzedawcę o zestaw XENON HID z cokołem H7 i barwą max. 6000K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A te lampy masz projekcyjne? < soczewkowe>

Ja wywaliłem zwykłe lampy i kupiłem xenon oryginał przed liftem. Drogie nie były a przynajmniej się nie zastanawiam czy oślepiam i czy mam homologację.

Jeśli ci nie zależy na wyglądzie lampy

warto też rozłożyć lampy i wyczyścić soczewki i klosze bo brudu jest tam troszkę i zabiera to światło. Wygląd też się poprawia.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła drogowe czyli DŁUGIE i tam masz zwykła żarówkę z tego co piszesz na cokole Hb3 i to musi zostac . Zestaw xenonwy mozesz zalozyc do do świateł mijania czyli tzw. krótkie . Musialbys zapytac sprzedawcę o zestaw XENON HID z cokołem H7 i barwą max. 6000K

 

masz w podpisie te firme i takie glupoty wypisujesz :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła drogowe czyli DŁUGIE i tam masz zwykła żarówkę z tego co piszesz na cokole Hb3 i to musi zostac . Zestaw xenonwy mozesz zalozyc do do świateł mijania czyli tzw. krótkie . Musialbys zapytac sprzedawcę o zestaw XENON HID z cokołem H7 i barwą max. 6000K

 

masz w podpisie te firme i takie glupoty wypisujesz :shock:

 

tzn co masz na mysli, ze pisze głupoty ??

 

Firma nie nalezy do mnie a do mojego znajomego i ja nie sprzedaję zestawów .. nadal nie rozumiem o co CI chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, gdybym miał e39 (a przymierzam się do kupna - kiedyś ;) ), to nie bawił bym się w HID-y, tylko dozbierał kasiorę i kupił oryginalne lampy xenonowe. :mrgreen: I tak jak napisał Dyzio255, masz homologację na lampę i jakąś tam "jakość jakości". :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby to była cała wiedza naszego forum. :oops:

tego sie nie robi prawnie...co innego jak zalozysz orginaly i wszystko co z tym zwiazane :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby to była cała wiedza naszego forum. :oops:

 

He he, całą wiedzę forum możesz poczytać wpisując do szukajki np.: HID, albo xenon. :twisted: :twisted2: :twisted2: :wink: A tak na poważnie zerknij do bmwfans.info bądź realoem.com i zobacz jakie masz lampy. Dzięki temu dowiesz się jakie masz żarówki a co za tym idzie jaki zamiennik HID masz kupić. Chyba nic nie pominąłem. :think:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby to była cała wiedza naszego forum. :oops:

 

He he, całą wiedzę forum możesz poczytać wpisując do szukajki np.: HID, albo xenon. :twisted: :twisted2: :twisted2: :wink: A tak na poważnie zerknij do bmwfans.info bądź realoem.com i zobacz jakie masz lampy. Dzięki temu dowiesz się jakie masz żarówki a co za tym idzie jaki zamiennik HID masz kupić. Chyba nic nie pominąłem. :think:

 

on wie jakie ma zarowki ...tylko chce przerobic na xenon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, jakoś patrzyłem na pierwszy post autora, a tam są wymienione i h1 i h7. Tym bardziej teraz polecam szukajkę. :wink: Będzie dokładniej opisane co i jak ma założyć.

 

Ja bym jednak pozostał przy opcji dozbierania kasy i kupienia używanego oryginału, już nawet bez osprzętu, czyli czujników na każde koło. Spryskiwacze także z czasem (nawet długim czasem) i będzie super. Zawsze to homologowana lampa na xenon. A pomija się jakieś wynalazki, przeróbki i takie tam cudowanie z ogniskową na soczewce. :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ta przeróbka nie ma sensu to sobie odpuszczę.Ale jeżeli ma i polepszy światła to jak naj.Jak z tą homologacją?I jeszcze jedno jak już by się udało czy mogę wyjechać za granicę będę jechał na F1 na Węgrzech i żebym się nie musiał przesiąść na stopa. :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie przeróbka jest bezsensowna w przypadku e39. Możesz dokupić lampę, fakt, że drożej niż sam HID. Kupując na allegro zestaw xenonowy najczęściej jest on bez homologacji dopuszczającej do używania w autach, ale jeśli nawet ma, to twoje obecne lampy są przystosowane do homologacji na żarówki h7. Chociaż nie jest jasno powiedziane, co w lampie może świecić - żarówka, czy łuk elektryczny (wyładowczy). I dopóki, coś co daje światło ma homologację jest OK. To u nas, a jak jest w innych krajach nie wiem.

 

Nie mam nic przeciwko HID-om, sam myślałem w mojej beti założyć, dopóki są rozsądnie i fachowo założone. W twoim przypadku, czyli e39 jest o tyle lepiej, że możesz dokupić lampy dostosowane do palników i gitara. Masz z głowy oznaczenie na lampie, że jest do żarówki a siedzi palnik. Auta wyprodukowane po 2002 :?: z xenonem muszą mieć spryskiwacz i samopoziomowanie, starsze nie. Dlatego będziesz musiał poszukać, bo ja nie wiem od którego roku ma co być. Tą datę trochę strzeliłem. Chyba, że Ci ktoś powie. :D

 

Podejrzewam, że lampy wyjdą duużo drożej, ale nie będziesz się zastanawiał, czy nikt Ci nie zabierze dowodu. Na forum jest dużo osób, które jeżdżą na HID-ach poza granicami Polski i nic nie narzekają.

Poszukaj, dowiesz się naprawdę dużo ciekawych rzeczy. :cool2: Wtedy sam zadecydujesz, czy Ci się opłaca. Takie jest moje (skromne ;) ) zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Trochę się pogubiłem czy mógł by mnie ktoś oświecić?E-39 rocznik 97 lampy zwykłe

czy mogę zamontować taki zestaw -Zestaw xenonowy H1, H7 o barwie 4300k, 10000k - 329zł. :oops:

http://www.xenonhid.pl/

 

Jak bedziesz potrzebował przejsciowek do lamp przed liftem mam komplet moge sprzedac za 50 zł chodzi o mopcowianie zarowki w oprawie

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.