Skocz do zawartości

Skladane lusterka nie zatrzymuja sie w pozycji zlozonej.


x5 2003

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas skladania lusterek lusterko kierowcy zostalo przytrzymane /chwilowo zablokowane/ przez wystajcy przedmiot w garazu.

 

Efekt - oba lusterka skladaja sie, ale w pozycji zlozonej sie nie zatrzymuja tylko wracaja do pozycji rozlozonej.

 

Tak jakby - lewe lusterko (to przetrzymane) nie wiedzialo kiedy sie zatrzymac (jako zlozone), a prawe lusterko jest po prostu zsynchroniozwane z lewym i po zlozeniu sie - w raz z lewym wraca do pozycji rozlonej.

 

Co robic? Rozlozyc lusterko? Moze jakas zebatka uszkodzona?

Jak rozlozyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Mam to samo, przyciskam skladanie i lusterka skladaja sie po czy zaraz rozkladaja, gdy przycisne kilak razy to wkoncu prawe sie zlozy a lewe znow rozlozy. w aso powiedzieli ze zepsuty jest mechanizm lewego lusterka i trzeba wymienic cale lusterko. nowe 1050 zl burtto , za kilka dni mi wymienia i zobaczymy czy bedzie wszystko sprawne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, przyciskam skladanie i lusterka skladaja sie po czy zaraz rozkladaja, gdy przycisne kilak razy to wkoncu prawe sie zlozy a lewe znow rozlozy. w aso powiedzieli ze zepsuty jest mechanizm lewego lusterka i trzeba wymienic cale lusterko. nowe 1050 zl burtto , za kilka dni mi wymienia i zobaczymy czy bedzie wszystko sprawne.

 

Czy to trochę nie przesada 1000zł? moim zdaniem jakiś przekażnik może nie łączyć w mechaniżmie, a w ASO nie chce im się szukać to proponują wymienić całe lusterko

 

a jeśli już ja nie wywaliłbym takiej kasy tu masz nowe za 400zł:

http://www.allegro.pl/item493183560_lusterko_zewnetrzne_lewe_nowe_do_bmw_x5_e53.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba normalny problem w X5, również to przerabiałem.

Przyczyną są jakieś blaszki/ styki, tak mi w ASO tłumaczył serwisant. Na szczęście samochód był jeszcze na gwarancji i usunęli wadę w ciągu 40 min, także nie dajcie się "namówić" na wymianę całych lusterek. Dobry elektryk powinien bez problemu poradzić sobie z tym.

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W obrazku nr jeden musisz odciągnąć element zaznaczony jako 1. Jak on wyjdzie z zatrzasku to wtedy już po kolei ciągniesz od dołu w kierunku diody. Niby łatwo jest połamać obudowę, jest w niej wiele zatrzasków, u mnie połamane są 3 na dole i nie wiem czy to moja wina czy ktoś wcześniej grzebał. Zdejmowałem obudowę po 22 prawie po ciemku więc nie wiem czy to ja połamałem czy ktoś inny. Tak czy inaczej jest tam tyle zatrzasków że obudowa i tak się dobrze trzyma i nie ma luzów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Astro u mnie też pomogło :)

Ze zdjęciem obudowy nie było większego problemu i nawet nic nie połamałem :)

U mnie też w jednym lusterku nie było tej blaszki, którą ledwo znalazłem poniżej mocuje się ją na takich wypustkach, których u mnie prawie nie widać, także muszę się liczyć z tym, że kiedyś usterka może się powtórzyć ale wtedy już bez rozbierania zamówię kompletną kostkę z tą blaszką.

Z tym co napisałeś, że blaszka lubi się wyginać to raczej mało prawdopodobne, jeśli już to raczej odpada taka jak u nas :)

Jest GIT i pomyśleć, że w ASO mają takie podejście do klienta..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witaj ASTRO

Duże dzieki za receptę naprawy składania lusterek.Cała operacja naprawy trwała 15 min.Udało sie i działa !!!!!!!!! Super sprawa i duże dzieki za podpowiedz.Teraz walczę z uruchomieniem webasta(chodzi o webasto do podgrzania wnętrza samochodu np.rano) nie mam pilota i chm.... mysle ze to moze byc klucz do uruchomienia.

Pozdro :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to głupie ale sprawdzcie czy macie webasto do kabiny czy tylko do silnika. Ja myślałem że mam do kabiny i kombinowałem po czym okazało się że tylko do silnika mam :)

 

Koledzy czy macie nie chromowane listwy wokół okien ? U mnie jest na nich dziwny nalot , jakby jakaś benzyna, zmieniają kolory i paskudnie wygląda. Czym to pielęgnować ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Dzięki za poradę z tymi lusterkami. Działa jak należy. Niezły patent. Pytanie czy da się je zakodować żeby się automatycznie składały przy zamykaniu auta??? Pozdro
Poznasz głupiego po czynach jego.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę z tymi lusterkami. Działa jak należy. Niezły patent. Pytanie czy da się je zakodować żeby się automatycznie składały przy zamykaniu auta??? Pozdro

 

Da się, na xoutpost.com kiedyś ktoś się chwalił jak to przy zamykaniu auta składały się samoczynnie lusterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

A ma ktoś na zbyciu utrzaśnięte lusterko, pęknięte, zniszczone...? Chodzi mi konkretnie o ten mikrostyk, do którego dochodzą dwa kabelki: niebieski i biały. Mam go uszkodzonego (kabelek się urwał przy samej obudowie), więc muszę kupić drugi by lusterka mi działały. Z prawego jest taki sam?

Ewentualnie czy w serwisie można to kupić? Jeśli tak to jaki jest numer części?

Czy z innego BMW będzie taki sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Panowie. Ten mikrostyk wystarczy podkleić. Blaszka spada z dwóch kropeczek /punktów/ po obu stronach. To nie blaszka jest winna, która się nie odkształca. To te "punkciki" na których ma siedzieć jak na zawiasach jest blaszka są winne. Pokombinujcie. Wtopić szpilkę. Klej epoksy, a potem pilnik by usadzić blaszkę. Ja nie mam problemów od 5 lat. Także działajcie chłopaki. Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Może to głupie ale sprawdzcie czy macie webasto do kabiny czy tylko do silnika. Ja myślałem że mam do kabiny i kombinowałem po czym okazało się że tylko do silnika mam :)

 

Koledzy czy macie nie chromowane listwy wokół okien ? U mnie jest na nich dziwny nalot , jakby jakaś benzyna, zmieniają kolory i paskudnie wygląda. Czym to pielęgnować ? :(

Webasto grzeje ci płyn w silniku czyli co się automatycznie z tym wiaże masz grzanie kabiny logiczne :wink:

BMW X5 E53 4,4i V8(286KM)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.